• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Veceras sam moro micat jednog muskica jos tri mjeseca nije star 23ceg bude 3mjeseca a skace na zecice znam da nemreju mlade imat nisu jos zreli al one cvile jednoj komad uha odgrizo...2700grama ima sada je solo on je prvi za otstrel...to sam pod ovnolikog pustil neku zlj kunicu 6 okotila svi su tu negdje oko 2700...
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Da da od onog od tebe...a imam i od njega i panonke koju uzeo od tebe 23ceg ce bit 3mjeseca preko 3500grama su i ko za vraga svi muski a mislio za rasplod ostavljat
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Pozdrav,
Danas mi uginula ženka, dva dana je slabo jela i bila je sva mirna i neaktivna.
Ali ostalo je 10 mladaca okićenih 03.06.
Jel imam šanse da ih spasim?
Hvala
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Ja sam sarce odbio sa 21 dan jer sam imao istu situaciju, samo ja sam zenku uspio izvuc. daj im samo smjesu i to po mogucnosti kun1. Eno moji svi zivi i super napreduju
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Vidio sam da si imao sličan problem i super što si sve izvukao.
Ali moji su malo mlađi i nisam siguran da sami jedu.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Sada prodo 7 malih panonaca 40dana stari najlaksi 1380grama najtezi 1510grama...jos me covjek spoto da stariji to kunici...kao on se bavio kunicima prije ja mislio i odustat od prodaje hahaha
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Da, takvi su mi najbolji, kad dođu i počnu se praviti velikim stručnjacima. Imao sam takvih likova i malo je falilo da im ništa ne prodam, jer su mi tak digli tlak.. A za male od 18 dana, biti će ok samo daj smjesu i trisulfon. Ja sam sad imao taj slućaj, moji 19'dana. Evo prošlo četiri dana i sve ok.
To me u zadnje vrijeme dosta muči, ženke mi prestanu jesti dok su sa malima i otišlo mi jedno 5 ženki u pola godine. Samo jednu spasio. Zadnja čak dobivala i injekcije od veterinara. Užas.
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Nemojte krivo shvatiti ali sada mi je malo lakše jer se to nije desilo samo meni
Baš mi je bilo krivo i žao kada sam ju našao
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
@DarioGS ma rastu oni ko gljive ako je kvalitetna ishrana. Jesi se uvjerio u kvalitetu mješanaca sa ovnolikim kak sam ti reko?! Bit će to strašni kunići.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Osto sam paf 23ceg budu tri mjeseca onda ih vagnem tocno...sve mi muski hahaha...bu kotlovine...da barem jedna zenka da ju malo spitam da dobi masnoce za razanj...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Da se priključim temi ugibanja!
Mom ocu isto u zadnja 3 mjeseca uginule dvije ženke i jedan mužjak!
Strašno, nije nam se to još nikada dogodilo!
Da mladi znaju uginuti još u gnijezdu, to je manje - više normalno, ali ženke još nikada i to s mladima!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ja sam prošle godine imao sličnih problema. Ženka samo ugine preko noći, bez ikakvih simptoma. Izgubio sam tako 4 ženke. Dvije koje su imale mlade, ali i dvije koje su bile tjedan dana do okota. I to mlade ženke, prvi put pripuštane.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
tototozg
Upravo tako, bez ikakvih simptoma i uvijek preko noći.
Što je najgore, ne znam razlog jer su potpuno zdrave na izgled, vesele, jedu-sve normalno osim što su sutra ujutro mrtve.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Toto to se meni desilo sa jednom koju od tebe uzeo...sve normalno jela vesela ujutro nakostresena dlaka...odmah je del u karantenu navecer samo ukocena...mozda i ovo ludo vrijeme ja svojima sada ventilaciju napravio preko 22 nedam da ide temp...i zivotinje imaju mozdani srcani...van matericne...a veterinari ne mogu vidjet ne znamo nit mi kaj njih boli...di ima marve ima i stete...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
@kninquin ima simptoma, samo ih mi kod kunića ne primjetimo. Simptomi su otežano kretanje, opća slabost i na kraju nemože na noge i ugiba. Problem je što to kod kunića koji inaće imaju jako brz metabolizam, brzo ide. Kod ženki sa mladima i kod bređih ženki se radi o nedostatku kalcija i mikroelemenata, koje gubi kod proizvodnje mlijeka, a nemože nadoknaditi kroz hranu. Krava ili svinja padne i sve je jasno, ista stvar se desi i kod kunića, ali kravi ili svinji se nadomjesti infuzijom, ali kod kunića se ne stigne reagirati. A preventivno im nemožeš dati kalcij, jer može doći do trenutnog zastoja srca i uginuća. Ali, ima načina i tome se može doskočiti.
 
Na vrh