• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod mene je ista situacija. Kao ne svidjaju im se kunici sa crvenim ocima a stalno zicaju parenje. Ako ih odbijes opet ne valjas . Najbolje bi bilo imati jednog muzjaka posebno za to i takvima recimo uzimati 10 eura po parenju ili dvije vrece smjese. Mislim da bi brzo odustali.
Imam problem da mi se u leglu pojavljuje obavezno jedan mladi sa iskrivljenim prednjim nogama. Noge mu na pola odu u stranu i to samo kod jednog u leglu u turi dok su ostali normalni. Mozda se pojavljuje zbog stodstva a da i i ne znam. Razmisljam ubaciti hajkom muzjaka umjesto panon, onda ne bi bili u srodstvu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne znam al od cjelog legla uvijek je jedan sa iskrivljenim prednjim nogama. Inace ih hranim normalno. Moja je predpostavka da imam muzjaka koji je u srodstvu a da to i ne znam. Kupis ga a taj je kupio recimo od kud su moje zenke i sve se vrti u krug. Ne znam dal netko uopce obnavlja krv.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Eto o panvlokima. .za probu da ubacim kod muzjaka da natocim vode zklala muzjaka 30sekundi kaj sam preso natocit vodu
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Sad je mrtav skroz za jaja ga ugrizla poceo cvilit krv mu isla pa ga rijesio,a smijo se kada ta prijatelju kunica napravila
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Sad je mrtav skroz za jaja ga ugrizla poceo cvilit krv mu isla pa ga rijesio,a smijo se kada ta prijatelju kunica napravila
????
Ta ženka to tvom prijatelju napravila? Jadan čovje!
😂😂😂😂
 

Trick23

Novi član
Tu od
10 Kol 2020
Poruka
1
Pozdrav, zanima me kakva je procedura kod uvoza kunića iz Mađarske ili Srbije, ako netko ima iskustva.
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Ako može pitanje za malo iskusnije.
Kada sam pravio boks za mužjaka izgleda sam stavio preglatke daske ( mislim da je jelovina ) i sada kad je u akciji zadnje noge mu se odskližu pa padne.
Ima neko riješenje osim mijenjanja dasaka?
Hvala!
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Stavi komad tepiha kada stavljas zenku kod njega ja imam plasticne letvice pa imo isti problem i moj muzjak
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Hvala dečki!
Ovo je moje drugo ljeto sa kunićima i odlučio sam da više ne ostavljam mlade preko ljeta.
Do kraja šestoga mjeseca da se zadnji riješe i to je to.
Ovo je samo mučenje za ženke i mlade a nikako ne napreduju.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Preko ljeta treba im vise vitamina i minerala muvisel i kostovit ..nego preko jeseni i zime osjetljiviji jer temperatura im ne odgovara, za kunice je najbolja temperatura od 5 do 10 celzija...moji pod klimom i ventilacijom drzim ispod 23 sada al vidim da nezadovoljni...imam 40 tak u tovu ti popiju kisu nebesku na 10 imsm onaj galon vode preko noci ode...ovi u rasplodu kao da vegetiraju jelo jako slabo vode tako tako...
 

tomoiv

Član
Tu od
16 Sij 2020
Poruka
72
Tvojima nije lako ni sa klimom.
Moji su na otvorenom,u svinjcima.
Do 10h ih grije sunce a poslije su u hladu,zraka imaju koliko je to moguće.
Dosada kostovita nisam davao a muvisela samo malo,ali izgleda ću morati.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod mene su kunici posto mi je potres srusio stari objekat razbacani po gajbama na dvoristu koje sam na brzinu sklepal. Neke sam stare stavio kod prijatelja a vecina je u skromni. Ostalo mi je jedno komplet leglo staro to no sto dana. Tezina od 260 do 320 gr. Cisto sam zadovoljan sa prirast om i to skroz bez smjese. Spartanski uvjeti sa kojima su cak pretekli leglo starijih mjesanaca. Sad je jedino problem naci frisku krv i domoci se jos gajbi. Dosta im kosim i pojeli su valjda sto kila jabuka.
 
Na vrh