• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Što se tiče troškova većino materijala sam imao doma cijevi konstrukcije su nekad bile za staru brajdu i nosač antene (koja mi više ne traba) ploče krovišta sa stare srušene šupe daske sam imao od prije par god kad sam sa njima šalovao temelje za ogradu osb ploče su kupljene u firmi kao otpadni reslovi možda se vidi da su svi oko25cm širine gredice sam izrezao od starih greda tak da sam kupio u biti šarafe pantove žica za vrata elektrode i ploča lima za kosinu za izmet po mom računu negdje oko 200 - 250 kn
Da sam morao kupiti sav materijal izašlo bi to znatno više
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Ljudi vidim da dosta radite od letvica pod a kakva je situacija sa čišćenjem i mirisima kad drvo upije?
Ja žicu perem svaka 2 tjedna i čistim jednom na tjedan na grubo :(wasntme):
žica je od vibro pletiva 20mmX20mm
koliko se to treba čistiti kada su na letvicama :( ?

Fala !
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Pa sigurno lošije nego žica ali vidio sam takav pod rađen za teže kuniće pa sam takav i napravio u slučaju da nabavim i kojeg takvog(kolega mi nudi njemačke šarce). Budem očistio koliko mogu , da se to donekle i oprati a kad budem morao ja ću zamjeniti letvice.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Šta je najbolje davati zečici dok nosi mlade?Čini mi se da sam negdje vidjele tabelu ishrane,ali ne mogu sad da je pronađem.Također me zanima koja je najbolja hrana za napredovanje mladih u prvim mjesecima?Dajem zečici pšenicu,kukuruz,suhu djetelinu,zasad,dok ne počne svježa trava.Da li je to dovoljno?
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Re: Kuničarstvo

Imam pitanje, zečica se neče tjerati, kaj da napravim? Nisam ju pripuštal kad je bilo hlado, sad kad je vrijeme sad se ne tjera, a prije se normalno kotila.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Zna se desiti da prebaci sklopku , pokušaj pitati kod veterinara imaju oni nekakav stimulans...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

Šta je najbolje davati zečici dok nosi mlade?Čini mi se da sam negdje vidjele tabelu ishrane,ali ne mogu sad da je pronađem.Također me zanima koja je najbolja hrana za napredovanje mladih u prvim mjesecima?Dajem zečici pšenicu,kukuruz,suhu djetelinu,zasad,dok ne počne svježa trava.Da li je to dovoljno?

Naš narod ima izreku: „od čega sit od toga i debeo“. To bi mu došlo daj što rado jede i nema problema. Kako vidim ne hraniš peletiranom hranom onda ima sto recepata svako od nas po svome. U knjizi mr inž. Roman Kopanjski UZGOJ KUNIĆA ima preporuka o ishrani za svaki period uzgoja. Knjiga. Knjiga je stara autor poznat nekad je to bila skoro jedina knjiga o uzgoju kunića.
Proguglaj malo mislim da se može skinuti sa neta. Ako ne uspiješ evo što on preporučuje:
 

Prilozi

  • Ishrana Kopanjski.jpg
    Ishrana Kopanjski.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 179

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
Re: Kuničarstvo

u tim starim knjigama zbilja je objašnjeno recimo sve od uzgoja ,ishrane, pripusta ,tova pa do detaljnih skica za izradu kuničnjaka tabela o ishrani ,bolestima itd ja imam knjigu od kopanjskog iz 1984g i od aranđeloviča iz 1977g:icon_madu::
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Eh,upravo sam ovu tabelu i tražila,hvala puno.Davala sam pelete na početku,više ne,pa sam htjela savjet.Hvala opet!
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

u tim starim knjigama zbilja je objašnjeno recimo sve od uzgoja ,ishrane, pripusta ,tova pa do detaljnih skica za izradu kuničnjaka tabela o ishrani ,bolestima itd ja imam knjigu od kopanjskog iz 1984g i od aranđeloviča iz 1977g:icon_madu::

Ja imam neku iz 1983.godine,autori su V.Drakulić i Z.Kosović.Mislila sam da je zastarjela,pa pomislih,možda se nešto izmijenilo.Svakako će pomoći.Hvala!
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Naš narod ima izreku: „od čega sit od toga i debeo“. To bi mu došlo daj što rado jede i nema problema. Kako vidim ne hraniš peletiranom hranom onda ima sto recepata svako od nas po svome. U knjizi mr inž. Roman Kopanjski UZGOJ KUNIĆA ima preporuka o ishrani za svaki period uzgoja. Knjiga. Knjiga je stara autor poznat nekad je to bila skoro jedina knjiga o uzgoju kunića.
Proguglaj malo mislim da se može skinuti sa neta. Ako ne uspiješ evo što on preporučuje:

Eh,upravo sam ovu tabelu i tražila,hvala puno.Davala sam pelete na početku,više ne,pa sam htjela savjet.Hvala opet!
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Pozz Zajec !!! Nabavio sam ona kljiješta za izradu gajbi od pletene mreže,pošto vi radite jel bi mi mogli dati neku slikicu kako radite i dimenzije za gajbu sa kotilicom i gajbu za tovljenike,ako nije problem.

Bok Dabio evo ti par skica :


free image host



 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Ljudi obavezno izbjegavajte prozirna crijeva za pojilice zato što se u njima naprave alge i pogoduju bolestima .
Samo crno ili ga provucite kroz neka plastična da nisu prozirna !!!
Ali crna najbolje 5kn/metru.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Svaka čast Zajec ,hvala na slikama ovo izgleda prekrasno vidi se da ste majstor svog zanata :eek::
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Ljudi obavezno izbjegavajte prozirna crijeva za pojilice zato što se u njima naprave alge i pogoduju bolestima .
Samo crno ili ga provucite kroz neka plastična da nisu prozirna !!!
Ali crna najbolje 5kn/metru.

Da!!! ovisi o proizvođaču .
Ali ima i bijelih crijeva i u raznim bojama koja su predviđena za napajanje i ne stvaraju se alge, i to je takvo crijevo ali je po met. dosta skupo, tak da ja koristim crna crijeva koja su jeftinija po metaru. U italiji gdje kupujem je manjeje od 5 kn..
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

Dobar dan svima... novi sam ovdje!

Imam jedan mali problem... imam ženku orijaškog (njemačkog) šarca, stara je oko 9 mjeseci i imala je do sada jedan okot... nakon sto smo odbili mlade nakon 6 tjedana stavio sam ju na parenje kod drugog muzjaka (star je 7mjeseci, on nikad do sada se nije pario, nekad naskakuje ali najcesce ona pobjegne od njega... a uz to ona ispusta zvukove) ... Uglavnom sad ne znam da ju jos stavljam kod njega na parenje ili sto da ucinim?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Važno je da on "napada". Ona trenutno "ne traži" ali ponovo pokušaj za dan-dva....nemaš frke...
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

Zanima me jos jedna stvar, bavi li se netko uzgojem beckih plavih kunica na podrucju Osjecko-baranjske zupanije?
 
G

goransb23

Guest
Re: Kuničarstvo

zecica mi se trebala kotit u subotu ali nije napravila je 3-4 gnjezda i srusila u roku od 3 dana jel zna mozda sta ko o tome kako vidit jel skotna
 

Najnoviji postovi

Na vrh