• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Sam sam ih napravio po uzorku sa (you tube). Jako jednostavne za napraviti a funkcionalne ,kada ima štakora niti jedan ne može da odoli a da ne uđe u nju .
Ako te interesira mogu ti poslati otprilike i dimenzije pa ako si voljan navali s izradom. Treba ti par daščica ,ručna pila ,malo čavlića ,malo žice i dobra volja !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Sam sam ih napravio po uzorku sa (you tube). Jako jednostavne za napraviti a funkcionalne ,kada ima štakora niti jedan ne može da odoli a da ne uđe u nju .
Ako te interesira mogu ti poslati otprilike i dimenzije pa ako si voljan navali s izradom. Treba ti par daščica ,ručna pila ,malo čavlića ,malo žice i dobra volja !

aj svakako pošalji i meni dimenzije i male upute o izradi ak ne nađem na you tube-u
može i još koja slika iz raznih kuteva

hvala
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

od kuda ti te zamke? meni bi trebala takva da mogu uhvatiti živog štakora da ga dam terijerki za vježbu,kod mene se nakotilo tih štetočina a jadna moja kujica grize beton i sva je luda,zna kuda prolaze a ne može doći do njih

aj svakako pošalji i meni dimenzije i male upute o izradi ak ne nađem na you tube-u
može i još koja slika iz raznih kuteva

hvala

slike stižu još danas ,samo da riješim nekakve problemčiče !!
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

aj svakako pošalji i meni dimenzije i male upute o izradi ak ne nađem na you tube-u
može i još koja slika iz raznih kuteva

hvala

slike stižu još danas ,samo da riješim nekakve problemčiče !!
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: Kuničarstvo

Sam sam ih napravio po uzorku sa (you tube). Jako jednostavne za napraviti a funkcionalne ,kada ima štakora niti jedan ne može da odoli a da ne uđe u nju .
Ako te interesira mogu ti poslati otprilike i dimenzije pa ako si voljan navali s izradom. Treba ti par daščica ,ručna pila ,malo čavlića ,malo žice i dobra volja !

može,puno hvala,pa ću mužu zadati posla,svaka čast jer super izgleda :)
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

20140626_105954.jpg

20140626_110008.jpg

20140626_105854.jpg

Zub na ovim slikama je vrlo bitan jer se zakači s donje strane ,a štakor prilikom uzimanja hrene pomjeri taj zub i klapna na ulazu padne i to je to . Malo se čini komplicirano ali bitno da je funkcionalno .Štakor poslije dobije (tabletu) u obliku diabole 4,5 mm .:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan95

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
16
Re: Kuničarstvo

jeste da je off topic, ali kad smo vec na ovoj temi..
ovo je prava stvar http://www.ratimor.com/ , uz pakovanje dobijate rukavicu i nesmete pipati te kesice sa otrovom, bez rukavica, da pacov nebi namirisao jer onda nebi pojeo..
razbacate te kesice gde mislite da ih ima najvise, 3-4 kesice, na razna mesta.. verovatno nece odmah pojesti,ali za nekoliko dana ako budete primetili da je pojedeno tamo bavite opet..ja sam za 15-tak dana nasao 4 mrtva, ima ih vise od zecevaa:(:
Jel istina da ih zeciji izmet privlaci?
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

Vidim da imate dosta problema sa štakorima..
Što se može dogoditi ako štakor ima pristup kuniću? :O
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Re: Kuničarstvo

Vidim da imate dosta problema sa štakorima..
Što se može dogoditi ako štakor ima pristup kuniću? :O
Ako misliš na mogućnost međusobnog parenja, demantirati ću te odmah nije moguće
Problem se javlja jer štakor prvenstveno koristi prehrambene resurse kunića te zagađuje hranu i potencijalni je izvor boleština.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

odraslom kuniču ništa osim ovog što je jajo napisao,problem je sa mladim kuničima ako im se pruži prilika pojest če ga,ako i ne pojede zagade gnijezda nakon čega zenke znaju razbacati gnjezda i mlade ...
 

ivan95

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
16
Re: Kuničarstvo

Ne znam.. mozda je mesanac sa NZ, ali cist cini mi se da nije, zbog usiju,a i glava je malo drugacija kod njih... mozda ima neke veze sa tim 'linijama' u koje se ne razumem...
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ljudi,kunić od mjesec dana mi je ispao iz kaveza i sada hramlje na zadnju nogu,ustvari ne spušta je dok hoda.Kada ga podignem pomijera je,ali ne staje na nju.Hoće li mu to ostati trajno,ostaviti posljedice ili mogu još nešto učiniti?Žao mi ga,prilično je miran.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Izdvoji ga i tako ga odhrani sad već jede samostalno, jer ako ga noga boli, sklanjat će se od ostalih i neće ni jesti. Kad svi odrastu taj će ti biti najveći 101%:icon_super:
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Rado,ali nemam baš toliko prostora.Ipak ću obratiti pažnju na njega.Hvala na savjetu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh