• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Decki jel netko uzgaja brezaste kunice. Ako netko zna nek napise nesto o njima kakvi su za drzanje.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Jel to na vidiku nakon duljeg vremena kolegica u kunicarstvu. Mozes nam se predstaviti.
 

BrankaS

Novi član
Tu od
5 Ruj 2020
Poruka
2
Haha nije buduća kolegica. Konzumiramo doma zečetinu ali ne uzgajamo.
Nego, tražim ovnolikog orijaša kao kućnog ljubimca, ne bih patuljastog, možda i par.
Oglase koje sam našla na njuškalu su neaktivni pa rekoh da tu pitam😁
Inače smo iz Velike Gorice.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav evo me nakon dugo vremena imam jedno pitanje gdje nabavljate žicu za izradu kaveza Zagreb i okolica? Lp
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Zavisi o kakvoj zici govoris i o kakvim kavezima je rijec. Ja ti mogu reci samo o zici za izradu gajbi od drveta a ne o profesionalnim kavezima koji se spajaju onim specijalnim kljestima.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Znaci ja sam kipovao dvije vrste zice odnosno mreze. Promjer oka je centimetar puta centimetar sto je dovoljno da propada izmet odnosno kuglice. Za pod sam stavljao zicu koja je plastificirana izvana zelenom plastikomdok je u nutra normalna. Bez problema podnosi mokrenje po jednome mjestu. Druga je pocincana ali je najdeblja i najcvrsa koja postoji a da je namotana u rolu. I nju sam stavljao na pod ali je dosta grublja za napinjanje. Nakon godinu dana samo je izvana posmedjila ali nije shrdjavila. Za bocne strane ili vrata je super. Cijena je malo skuplja nego one tanje koje imas i po tridesetak kuna metar ali to nije nikako za nesto trajnije pravit jer brzo pohrdja. Ova koju sam ti prvo opisao drzi bez problema 10 krunica teskih po tri kile ako stavis letvu na razmak od pola metra. Cijena je 50 kuna metar ali vrijedi tih novaca. Ja sam pricvrscivao cavlicima 2cm svakih15tak cm. Imas je kupiti u malim zeljezarijama po trznixcama ili sl.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Hvala na odgovoru znaci ta za pod je bolje plastificirana. Budem potražio u Sesvetama možda nađem tamo hvala još jednom lp
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Samo nemoj uzeti onu tanku. Ima i plastične koja uopce nema u sebi metalnu zicu i tu mozes eventualno staviti na krov ako ne mogu do njega jer ju pregrizu ko papir.
Koju vrstu krunica drzis.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Panonce sad se malo širim pa trebam nove gajbe ove moje su skroz drvene i stare pa sad gledam kako produžiti vijek gajbama pa sam naišao na te žice dole da stavljaju ljudi pa sad razmišljam kako to složit da bude funkcionalno i naravno dobro
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Vec sam negdje napisao da sam protivnik drzanja odraslih krunica na zici. Je bolje sto se tice higijene ali za rasplodne kunice koji imaju masu ipak je bolji puni pod od daske. Mladi u tovu do 3 mj mogu ali tko je vidio odrasle nagurane u one male kaveze da se jedva okrenu pa jos zuljevi.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Panonce sad se malo širim pa trebam nove gajbe ove moje su skroz drvene i stare pa sad gledam kako produžiti vijek gajbama pa sam naišao na te žice dole da stavljaju ljudi pa sad razmišljam kako to složit da bude funkcionalno i naravno dobro
Pozz...ja stavljam plasticne letvice od roleta one na 13mm razmaka s time da zrezem one muske utore i panoncima dobro
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,917
Ideja je dobra ako ne izgrizu plastike.
Dare, jesi vagnuo mozda onog panon muzjacica kaj si ostavio za rasplodne. Moj je 13tog imal 4 mj i 3,80kg. Onda sam ga zaribal jer je bil u kazni. Stalno je rasipaval jecam i zob pa mu nisam daval dok ne pojede rasipano. Na kraju mi je izgubil umjesto dobil 30 deka. Smjesu ne dobiva od pocetka.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Ma jok tata je posto onaj crni muzjak, a tri zenke nikako da se pocnu tjerat da dijeti su sada imaju preko 5 kila ko tropovi su
 

Najnoviji postovi

Na vrh