• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Meni kad tak veci zna uginut nije napuhan nego bi prije reko da se osuši, propadne i krepa. Valjda prestane jest i pit. Kad ih je puno u boksu ne pratim bas koji jede a koji ne. Fala bogu od ovih sad 40 ni jedno uginuce
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Molim komentar.
 

Prilozi

  • IMG_20210109_091323.jpg
    IMG_20210109_091323.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20210109_091312.jpg
    IMG_20210109_091312.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 30

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Ne znam kaj bi ti reko,vidil sam slike, to nisam videl nit na netu nigde, a trazil zlo to kad krene u tov onda ti krepa meni zecice potukle zadnjih dva meseca preko 50komada,kaj se nisu pocupale nit gnezdo napravile,al bolje i to nego da ga hranis pazis mazis pa ti sa dva meseca ode,ja svoje sa 35 dana odvajam 5g trisulfona na litru vode stavljam i smjesu nakon odbica sa kokcikostaticima mada sada zadnjih 5 legla kaj odvojil bas nece tu smjesu jesti, samo da im sjeno isto tak zecica ima 8 druga 12 koji stariji tri dana od ovih 8 vec vani jedu sa 17 dana ovih 12 ko drekeki u gnezdu jos, kolika razlika 4 komada vise mleka
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Trebaju se kotit zenke za par dana a najavljuju jako zahladnjene. Gajbe su dosta otvorene s prednje strane tak da neznam jel bude kaj od toga. Vec im je sad voda i prek dana zamrznuta tak da su popucale pojilice.
 

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Uff jako hladno bude probaj kotilice izvana oblozit stiropolom i najlonom omotat...ak je vec legla zecica i zna gnijezdo napravit ne bi smelo bit brige
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Probal sam vec i zastitit i grijat sa zaruljom ali nije ni to rjesenje jer se onda u kotilici stvara kondenzat tako da je sva dlaka u gnjezdu mokra. Najbolje u Bozje ruke pa sta bude.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Gradja kak se šika. Prave daske, debele i teske. Jos da najdem projektanta, inzinjera gradnje i radnike i gajba je tu. Zezam se, cekam toplije vrijeme pa da nekaj sklepam.
Jedni su se posmrzli al ne do kraja nego su bili nikakvi i ohladjeni pa zenka nije htjela k njima. Druga se koti 25og, temperatura bi trebala biti u plusu po prognozama.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo vagnuo panonce od oko 90 dana. Podbacaj iako sam ih hranio i sa 50/smjese. Najtezi 2,60 a najslabiji 2,30. Vecina oko 2,40 sto znaci produzetak tova za jos bar dva tjedna i dodatne troskove. Mislim da je stvar u losem muzjaku koji daje nekvalitetne mlade.
Imam sad i 11 komada od druge kombinacije koji su prezivjeli okot bez smrzavanja. Oni su sad 12ti dan. I sa tim muzjakom nisam bio presretan pa me zanima kakav bu prirast. Vaga sve govori.
 

Ozy

Novi član
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
4
Pozdrav,evo nabavio panonce,držao sam kuniče 80 ih i odlučih ponovo,najviše zbog vrlo kvalitetnog mesa. Iz Zagreba sam i u potrazi sam za kvalitetnim mužjakom,ako Duba Os drži panonce molio bi njegov kontakt bio bi zahvalan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DarioGS

Član
Tu od
25 Ruj 2019
Poruka
123
Imam ti ja panonca muzjaka godinu malo jace star...a imam ti mlade muzjake koji dva meseca stari
 

Ozy

Novi član
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
4
Re: Kuničarstvo
Ajde nek se neko sjetio da rješi to,ja spopadao razne poljoprivredne ali bezuspješno,nepovjerljivi su da je to čudo! mada sam čuo da u Mađarskoj hranu za kuniće skoro po duplo manjoj cijeni prodaju,i to još i šalju u RH!:icon_weed:

Odakle ste,i koju živu vagu tovljenici imaju 90ti dan života ina kakvoj ishrani.lp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MihoDo54

Novi član
Tu od
27 Tra 2020
Poruka
4
Pozdrav, tražim kavez za ženke sa kotilicama kao sa slike, pa me zanima gdje ima takvih novih za kupiti?
 

Prilozi

  • kavez-kunice-slika-102639528.jpg
    kavez-kunice-slika-102639528.jpg
    76 KB · Pregleda: 14

Najnoviji postovi

Na vrh