• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Re: Kuničarstvo

E sad kolko:icon_question:To bi ja onak ko srednjoškolac, da malo zaradim za svoje želje i željice, mislim da nije teško i uvijek se nađe vremena.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Kao srednjoškolac ??? Svaka čast, al' mislim da ćeš onda brzo odusatati od kunićarstva. Nadam se da griješim ....
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Zasto mi je jedna kalifornijska zecica izgubila crni pigment na njuski.Stara je oko pola godine i sad joj je bijela njuska nomalno crne sape i uha.Ali njuska je bila normalno crna samo je sad pobijelila?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Zasto mi je jedna kalifornijska zecica izgubila crni pigment na njuski.Stara je oko pola godine i sad joj je bijela njuska nomalno crne sape i uha.Ali njuska je bila normalno crna samo je sad pobijelila?

To je radi linjanja,bude opet potamnila na jesen.
Imaš na netu tablice linjanja ali odstupanja mogu biti radi uvijeta držanja,temperatura ,osvijetljenje.... :icon_kidra:
 

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

molio bih pomoć ,,ako netko zna kako ovo izlijeciti,,jer mi se ovo još nikada nije dogodilo,,unaprijed zahvaljujem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Nisi jedini :( i moja panonka ima nešto manje ali neizgleda dobro stavit ću sliku sutra ako stignem. nisam siguran ni da je skotna ijedna od njih dvije. jedu ko blesave a i sjeno biraju ali sve pojedu. valjda od ovih vrućina :mad::
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

@ fešk; majstornikola
U mom bavljenju kuničima to mi se događalo nekoliko puta.
Upravo i sada kod mužjaka prolazi.
Šta je to i zašto se događa ne znam, ali pojavi se i samo prođe. Od 5-6 puta koliko mi se to desilo nikada nije bilo uginuća.
Mislim da je i Žećo jednom o tome pisao, on je čak razvio i neku teoriju da se to događa u lipnju.
Znači ne treba se plašiti, u koliko su sami u kavezu možda ne bi bilo loše namazati svinjskom masti (u koliko nisu sami ne mazati, mast se sviđa drugima i "popasu" svu dlaku gdje ima masti).
LP exsa
 

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

sumnjao sam na šugu, što mi je i veterinar potvrdio,lijek košta oko 180kn,,,u mom slucaju je ženka nz bijelog stara 7 mj,,poslije prvog okota se to dogodilo,,namazat cu je masti pa čemo vidjeti šta ce biti,,,exsa hvala na odgovoru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,417
Re: Kuničarstvo

Imam pitanje gdje se može nabaviti belgijski orijaš plavi dobio sam za rođendan od prijatelja dva zeca belgijski orijaš je jedan drugi je californijski bijeli sad bih htio povećati proizvodnju na 3 zeca tako da bi kupil muškog belgijskog orijaša plavog max cijena 150kn
 
I

iksi

Guest
Re: Kuničarstvo

evo slike mojih kunica
mesanac
993008135353086667939213.jpg

panonski beli
106131353514666681011029.jpg

imam jos jednog panon belog nego nemam njegovu sliku
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Dali netko ima iskustva sa crnom zobi?Negdje sam procitao da je jako dobra za kunice ili grijesim.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

Ja kada god nađem za kupiti, hranim crnom zobi, ali nema je baš. Imam dojam da ju radije jedu, čula sam da je hranjivija i bolja za životinje od žute zobi. Ako imaš priliku, svakako ju daj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

Kod mene u slavoniji ima u izobilju crne zobi, ja sam plaćao 150kn 100kg, moji kunići ju jedu dali je kvalitetnija neznam ali znam da je ljudi koriste za konje.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Re: Kuničarstvo

želio bi se početi baviti kuničarstvom za svoje potrebe ali me zanima koja je najkvalitetnija hrana, u kakvim se uvijetima drže i sve ostalo važno za njih
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

želio bi se početi baviti kuničarstvom za svoje potrebe ali me zanima koja je najkvalitetnija hrana, u kakvim se uvijetima drže i sve ostalo važno za njih

Haj, vidim da ste susjed, ja sam iz Mičevca. Od hrane dajem zob, ječam, kukuruz u klipu povremeno, jednom tjedno stari kruh dobro osušen i bez plijesni, suhu djetelinu, može bilo koje sijeno. Dojiljama i mladim kunićima u hranu još miješam i Pehrine pelete.
Držanje, kažu da je najbolje i najčišće da su u kavezima, ja jedan dio imam prilagođene kaveze, a jedan dio je u prepravljenom starom ormaru. Ne smeta im kako se čini, u ormaru su mi ženke i muški, a mladi u kavezima.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Re: Kuničarstvo

kolko treba bređoj ženki da se okoti i kolko dugo treba muškog ostaviti sa ženskom da bi bil siguran da je bređa
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Re: Kuničarstvo

postoje li neke ozbiljne bolesti kojih se treba paziti, kak ih izbjeći i koji su simptomi
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

kolko treba bređoj ženki da se okoti i kolko dugo treba muškog ostaviti sa ženskom da bi bil siguran da je bređa

Ženka je skotna od 28 do 35 dana, a "majstor" odradi posao za par minuta, gledaš i čekaš.....kad ga "spakuje" izvrne se na ledja tj. na stranu.....shvatićeš....:icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh