• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

A neznam ni sam kaj joj je bilo,imala je vode na to jako pazim kad se kote mada ih obolazim prije posla popodne i poslije posla i davam im hrane i sad pogotovo vode jer im se smrzne pa stalno dolijevam tople.

Koji su simptomo kokcidioze,da znam ako se pojavi?

-nadutost,škripanje zubima,nakostrješenost dlake,skupljen,proliv,odvojenost od ostalih kunića,ljuljane,jetra kunića po sebi ima bijele čvoriće...itd
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

zdravo kunićari bavim se kunićarstvom 8 mjeseci trenutno imam dvije zećice i mladog zeca star 2 mjeseca
 

konoplja

Novi član
Tu od
22 Velj 2013
Poruka
10
Re: Kuničarstvo

Što mislite o korištenju pogače konoplje u prehrani kunića, prvenstveno onih u tovu?
Sastav pogače: bjelančevine (proteini) 33%, masti 14,5%, ugljikohidrati 41% (od toga 3% šećeri).
Pogača je u obliku peleta koje nisu potpuno tvrde pa su podložne rasipanju (krupniji šrot).

Davno je na forumu bila obavljena tablica s preporučenom sastavom ishrane kunića i dnevnim dozama, a u tablici je bila navedena pogača soje. Soja ima otprilike jednak sastav proteina a proteini su bitni za više mesa.
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Molio bih savjete oko započinjanja uzgoja kunića za osobne potrebe (samo meso, krzno mi nije interesantno). Kaveze sam više - manje riješio, no nemam dovoljno informacija o odabiru pasmine i gdje kupiti grla... Pretpostavljam da je kalifornijski kunić dobar odabir? Gdje nabaviti? (živim na relaciji Sisak - Zagreb, ali cijela RH dolazi u obzir)
Također bih molio preproruku za nabavu pocinčanog pletiva za kaveze u okolici Zagreba i koje dimenzije "oka" koristiti za uzgoj srednje velikih pasmina (kalifornijski)...

Unaprijed hvala!!

pisao sam ti u inbox!!!!
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

imam jedno pitanje može li se desit da zećica nemože ostat skotna ako je pre debela
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Što mislite o korištenju pogače konoplje u prehrani kunića, prvenstveno onih u tovu?
Sastav pogače: bjelančevine (proteini) 33%, masti 14,5%, ugljikohidrati 41% (od toga 3% šećeri).
Pogača je u obliku peleta koje nisu potpuno tvrde pa su podložne rasipanju (krupniji šrot).

Davno je na forumu bila obavljena tablica s preporučenom sastavom ishrane kunića i dnevnim dozama, a u tablici je bila navedena pogača soje. Soja ima otprilike jednak sastav proteina a proteini su bitni za više mesa.

ovdje ima nešto o tome
 

konoplja

Novi član
Tu od
22 Velj 2013
Poruka
10
Re: Kuničarstvo

Soja ima daleko više proteina.
pa ne bih baš rekao.. na internetu sam našao podatke: :Koncentracija (na 100 g) Proteini,% 36- 40 Ugljikohidrati,% 34 Ulje,% 15 - 23

36-40% baš nije daleko više od 33%
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Copy- paste iz jedne analize, isto sa interneta.
"U radu su prikazani rezultati analiza 36 uzoraka sojine sačme, uzorkovane u 2012. godini, na sadržaj sirovih bjelančevina i prisutnost bakterija roda Salmonella. Udio sirovih bjelančevina kretao se u rasponu od 41,26% do 48,40%, s prosječnom vrijednošću od 45,11±1,76%."
Po mom mišljenju to je ipak znatno više...
Nego, gdje se mogu nabaviti konopljine pogače?
 
Posljednje uređivanje:

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Grijač u traci izoliran i mislim da bi mogao biti spojen na sobni termostat od centralnog .
Znači zaljepi se pored crnog crijeva i malo oko kante i nema smrzavanja :icon_pray:

Ako imate probleme sa smrzavanjem vode ili grijanje kotilica. Raznih dim. grijačih, folija ili filmova imate u: AL KOR EL d.o.o. P. Miškina 64 ulaz je od strane BILLE u R. Njemačke - čak i režu po potrebi . I cijena je OK.
A ima i u UL. Grada Mainza u ZG. ali neznam točno broj, kratka je ulica pa vidi.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Ako imate probleme sa smrzavanjem vode ili grijanje kotilica. Raznih dim. grijačih, folija ili filmova imate u: AL KOR EL d.o.o. P. Miškina 64 ulaz je od strane BILLE u R. Njemačke - čak i režu po potrebi . I cijena je OK.
A ima i u UL. Grada Mainza u ZG. ali neznam točno broj, kratka je ulica pa vidi.[/QUOTE]

Super a imamo li kakvu cjenu po metru ili barem nešto da mogu usporediti sa ovih 17€
fala!
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Super a imamo li kakvu cjenu po metru ili barem nešto da mogu usporediti sa ovih 17€
fala![/QUOTE]

A gle majstor Nikola evo ti broj tel: 01 6605 777 pa si provjeri.
Da se sa dečkima sve dogovoriti, sve je na tebi.


Svim kuničarima: koji jesu i koji to budu i onima zaljubljenicima u kuniće
želim puna gnjezda puno dobrih rezultata i ljepih trenutaka u uzgoju kunića.

SRETNA VAM NOVA GODINA !!!!!! :icon_kidra:
 

Najnoviji postovi

Na vrh