• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupiti Zetor ili ne??

  • Temu pokrenuo mali seljak
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

Neznam za to, ali ja sam još uvijek više za imt 2x14'', a i uostalom što si zapeo za trobrazni plug, ja velim da svaki pravi dvobrazni plug bolje ore od trobraznog!!
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

ovdije sad svi furaju tri brazde čim traktor ima više od 70 ks i ima prednju vuču sitnija je brazda lakše se tanjura
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

Ma znam, gle sam si svoj gazda, najbolje da si napraviš onako kako ti bude najbolje financijski pasalo, a tu netreba gledati kaj imaju drugu, bitno je da si ti sa svojim zadovoljan!!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: kupiti zetor ili ne

Za te novce imas zapadni traktor koji je puno bolji od zetora. Ne da ih ne volim ali u 2008 i traktor sa 10+2 brzina i za 29000€ ne drzi mi vodu
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

što bi ti kupio pametno a da poslje nebudu dijelovi i održavanje skupo
 
J

jokapz

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Zetor ti je jeftin za održavanje. Ja imam Zeku 6245 i repariro sam mjenjač i deferencijal za 6500 kn. I to nakon 10000 radni sati. Zetor ti je traktor između zapadnih i istočnih traktora drži neku sredinu tak i kvalitetu.
I obrati pozornost na potrošnju danas ti je to velika stavka u proizvodnji. Čuo sam da ti novi Zetori dosta troše..
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

mislim da je on kao svaki drugi traktor kakoga voziš i kako opterećuješ tako i troši
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: kupiti zetor ili ne

Prepoučam SDF grupaciju, mislim da su po kvaliteti puno bolji, a cijena jako slična. E sad ne mozes gledat na popravke, treba prije s njim radit. A kaj se tice potrosnje, zetori su poznati da dosta piju
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

mislim da si upravu ali ja bih opet zekana dai zna netko koliko bi 7441.12 koštao u češkoj
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

http://www.poljoopskrba.hr/index.php?q= ... =1&t=1&s=3

vs


Obrisan neispravan link.


7441.12 Confort

Snaga:59/80

Broj cilindara:4

Radna zapremina:4156

Masa:4153

Potrošnja goriva:224 g/kWh


vs



AGROPLUS 87

Snaga:61/83

Broj cilindara:4

Radna zapremina:4000

Masa:3100

Potrošnja goriva:90 g/kWh


Pitam se odakle ta potrošnja goriva :?: :|
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Gle, tvoja odluka je tvoja. Otvorena je tema kupiti zetora ili ne. Mi dajemo argumente za zetora i za konkurenciju. Očito je da ti se traktor sviđa ajme, stoga kupi što ti je srcu drago i prvo što ti se svidi. Bit ćeš najsretniji u životu ;) No hard feelings.
http://www.youtube.com/watch?v=KMUdB0ZCWmE
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

gledao sam malo toga agroplus 87 ali neznam koliko košta i nije mi jasna potrošnja po tvome to piše u prospektu ali i piše da agrofarm 85 troši 202 g/kwh
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Prije da je 202 ;) 10% više troši Zetor. Koliko je to na tvoje operacije, vidjet ćeš ;) I ja sam slučajno naletio, uspoređivao sam agrokid sa imt 546, razlika u cijeni je 4000 eura, ali agrokid je lakši od imt 300 kg u varijanti 4wd ista snaga??? Koliko se sjećam predavanja sa faksa, profesor je govorio da je težina traktora veliki problem, jel nabijaš zemlju a odozada vućeš plug? On je spominjao gusjenice poslije neke tonaže, a meni je to toliko smješno bilo :lol: Gusjenice na traktoru, sad kužim što je pričao...
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

ja nisam išao na fakx ebiga bio rat kad sam ja bio mlađi a sada je gotovo dali znaš koliko košta taj agro plus 80
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Ovaj tjedan će dobiti cjenik. Kad provjerim javim ti ;) Za agrokid mi je rekao oko 19000 eura sa pdv. Ali me nagovarao na neku 100 :)
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

hvala još kad znao koliko košta zetor u češkoj pa da ga tamo kupim
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: kupiti zetor ili ne

Ovo za Deutz-a krivo piše potrošnja, i kod njega je iznad 200 g .


Ne možeš ovo malog Agroplusa koji ima tri tone uspoređivat s Zetorom od 4 tone.

Može uspoređivat npr Agrofarma 100(95ks) koji ima 3800kg, cijena 29 000+pdv.
Agrofarm 85 ks 3450 kg 27 000+pdv.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Ćemu služi ta robusnost kod traktora i kad se javlja potreba za njom?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: kupiti zetor ili ne

javlja se kod oranja...
nije isto ako ti ores s 100 ks 4 ili 5 tona....
ili ako podižeš teške terete...
ili kod vuče prikolice...
 

Najnoviji postovi

Na vrh