• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupiti Zetor ili ne??

  • Temu pokrenuo mali seljak
  • Datum prvog posta
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

da zapad radi i misli pametno nebi sada litra plavog koštala 6 kunića i američke naftne kompanije su izjavile da mogu financirati rat u iraku još 99 godina pa ti ori sa jd
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: kupiti zetor ili ne

Ne troši jd puno kao što je prije :D
 
B

Bobo

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Koliko znam da su samo stari stari JD-i trosili cak do 30% vise u istim operacijama s istim prikljuckom na istoj njivi u usporedbi s drugim traktorima...

Sad se ta potrosnja smanjila i to da JD trosi jako jako puno su samo tlapnje, jer ne bi prolazio ekotestove da trosi toliko puno... razni katalizatori bi ga zatusili toliko da ne bi mogao raditi kako treba, a da prodje ekotest...


Americki JD traktoru su kao veliki potrosaci, a u selu sam se s covjekom posvadjao kad mi je rekao da JD 4755 u radnom danu stuce 200 litara goriva, a po njegovom IMT malo trosi... onda sam mu u usporedbu dao IMT 5136 koji ima 135Ks a trosi vise od JD-a 180Ks...


Zetor, o kojem se radi u ovoj temi, pak koliko cujem i nije neki potrosac, sve u normalnim granicama... Na svojim traktorima uopce nisam potrosnju mjerio, jer me taj podatak uopce ne zanima, posto ako se poorati mora, poorat ce se bez obzira na potrosnju... Kad u bacvi nestane, odem do pumpe i natocim i ne zamaram se sto piju ko rusi...

Po mom, jedna od zadnjih stvari koja te treba zamarati je potrosnja... Gledaj opremu, udobnost u radu i sveopci komfor u radu, kako bi sebe sacuvao... Gledaj cijenu, te se raspitaj kakva je servisna mreza za pojedini tip traktora, te cijenu i dobavljivost rezervnih dijelova, zlu ne trebalo ;)

Kad to sve nadjes da ti pase, kupuj...

Drugi savjet ti ne mogu dati ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: kupiti zetor ili ne

evo kolko ja mogu pomoći, ja ima zetora 4320, 60 konjića, orem sa fužinar batuje plugovima dvobraznim 14 cola, ide oranje u trećoj transportnoj, a ak je teška zemlja u drugoj , kardan mu je stvarno jak tj ima veliku snagu.
kod mene se je taj traktor naradio u 10 godina ko sivonja, nikad kvarova osim potrošnih sitnica, traktor je okretan i lagan za upravljanje.
preporučam zetora iz par razloga po cjeni su tu svi podjednaki, samo kaj zetor u toj cijeni daje kompresor , 7 hidrauličkih izvoda i još par stvari koje su u zetoru serijske a kod drugih doplata.
ima kod nas puno zetora i nitko se ne buni na njih, svi su zadovoljni, zato ih valjd puno i ima.
eto ako sam imalo pomogao
 
B

Bobo

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Zetor oduvijek glasi kao pouzdan i dobar traktor.

Mislim da sa zetorom ne mozes puno pogrijesiti...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kupiti zetor ili ne

za zetor palac gore,a što se tiče one fap freze teoretski mogao bi brzinom od 7 km/h to na napraviti ali i oranica bi morala biti tako duga što je ipak malo teži slučaj
 
B

Bobo

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Za frezu je upitna i radna dubina, te stanje zemlje na kojoj su taj rezultat postigli...

To je tako da samo pise veliki broj, a u praksi neizvediv ucinak...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

A jel vas ta freza toliko bocnula? Eto zvao sam FAP livnicu i čovjek je potvrdio. Kažu da su ih pokušali neki stranci izgurati sa tržišta (neka firma sa B ili P) i da su se samo okrenuli, jer nitko nema takovo što. Cijena freze od 180 cm je 1673 eura sa kardanom, bočne 1881 e. Ima jedna prodaje se u slavonskoj burzi tip traži 700 eura sa kardanom, radio je šljivik prije. Pitao ga kojim je traktorom vukao, rekao 549, a kad sam pitao kako ide, e to ste trebali čuti :)
 
A

Arsa

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Sto se FAP- freze tice odlicna su i nisu mnogo pogresili u tehnickim podacima , ovo govorim iz iskustva jer istu 1.8 m imam centralnu ( mada i kod nje postoji stelovanje -pomeranje do 25 cm levo - desno ) i radim sa 539 bez problema , potrosnja zna da bude imalo veca zavisi od tipa zemljista ali ne drasticno .
Inace to sto pokusavate da uporedite sa Roto drljacom to ne pije vodu jer su to dve potpuno razlicite masine
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: kupiti zetor ili ne

nije to tamo neki FAP .FAP je firma kojoj se moze verovati i kao sto je neko napisao proizvode gvozdjuriju za velika svetska imena.samo sto im poljo masine nisu prioritet inace bi to bili extra strojevi oni ne stede gvozdje nego prave onako kako mora da bude.
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

švicarci od tone (gvožđa) naprave milion satova i zarade 100 miliona a FAP i RADOJE DAKIĆ naprave dvije felge od te tone željeza za tisuću nečega neke valute i naiđeš na veču rupu i jedna felga ti pukne eto ti tehnologije proizvodnje
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

E kad bi stvari bile tako jednostavne, onda bi ti bio najveća ovca na svijetu. Zato što plačaš jednu običnu majcu kao tonu pamuka od kojeg je ta majca napravljena, i to naravno ako imaš sreće, ako ne nosiš neko poliestersko smeće ;) Nije sve tako jednostavno :)
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

dobro nije to baš tako sve crno ko što izgleda ali smo mi sve što valja sjebali ili prodali zar nismo sada mogli praviti torpeda traktore u rijeci i usavršiti tehnologiju već moramo uvoziti kineze upitne kvalitete
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

E vidiš to je sada druga sfera politike, ona tamnija, na bazirana mitu i korupciji, gašenju proizvodnje. Brodare mogu subvencionirati, ali traktorsku proizvodnju ne. Iako je potreba za traktorima poslije rata bila uvečana. Ljudska pohlepa kao i glupost su beskrajni. Nije bitan onaj koji miti, ima masonske ili židovske planove, on zna što hoće i ima plan u životu, i nastoji ga sprovesti u djelo, već je bitan onaj koji je prodao obraz, za recimo 100.000 dojč mark i upropastio firmu. Čak skoro nakon 20 godina kasnije opet se takav scenario ponavlja, ali to tako mora... Valjda. Naravno nije to samo u hrvata...
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

to je sve politika a mi seljaci nemremo tu niš ajmo mi o traktorima dali netko zna dali sve cijene traktora u gudovcu na sajmu budu snižene za 10%
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

Ja mislim da svaka firma ima svoj sajamski popust!!
Tko više pusti, više i proda!!!! :mrgreen:
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

onda ništa od kupovine još mijesec dana i malo više
 

Najnoviji postovi

Na vrh