• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupiti Zetor ili ne??

  • Temu pokrenuo mali seljak
  • Datum prvog posta

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: kupiti zetor ili ne

Ako radiš malo zemlje onda će ti mali Deutz biti bolji, jer će sa njime moći sve radit.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: kupiti zetor ili ne

a ako radis malo vise ajde oko 50ha opet ce smoci s agroplusom ali neces bas moci dizati nesto teske terete...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: kupiti zetor ili ne

marko hurlimann xa86 kaže:
a ako radis malo vise ajde oko 50ha opet ce smoci s agroplusom ali neces bas moci dizati nesto teske terete...


Ma previše je to hektara za malog Agroplusa, onda je bolji Agrofarm ili zetor.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Jel tko kada pravio usporedbu recimo 40ks jednobrazdni plug, 50-70 ks dvobrazdni plug 80-100 trobrazdni plug. Gdje je isplativost na kojim površinama? Recimo ako se uzme da je parcela u ravnoj slavoniji. Kužim te traktore u Ukrajini gdje su parcele po 3000 hektara, ali za 8 ha? Ćemu? Da bi dobio sat vremena? Kupiti skuplji traktor, održavanje skuplje, potrošnja veća, priključci veći. Mi se sa veličinom traktora nosimo sa Ukrajinom, a oni imaju zemlje. Odite na google maps i pogledajte kolika je zemlja Ukraijna. Sve će biti jasno... Samo pitam...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: kupiti zetor ili ne

nije previse....pa ne moras odmah izorat sve u jednom danu.ores svaki dan nest polako..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Ovo mi je najbolja prodaja mehanizacije koju sam našao na netu.

Obrisan neispravan link.

Prednost naše rotofreze nad ostalim sličnim je izvanredno mali utrošak energije (mala snaga traktora) potreban za srazmerno velike radne zahvate, što je postignuto posebnom konstrukcijom radnih organa (motičica) i njihovim rasporedom na rotoru u obliku spirale, tako da za vreme rada rotofreze samo jedna motičica ulazi u zahvat, pa se rotor kroz zemljište ponaša kao burgija (svrdlo). Radni učinak naše rotofreze radnog zahvata 180 cm je 1,26 ha/sat pri čemu se utroši samo 10 litara goriva.

Za nju je potrebana snaga traktora 25kw a za duplo veću 51 kw. Znači maliseljak bi svoju jednu parcelu od 8 ha odradio za 3,17 sati. A sa malim traktorom bi mu trebalo 6,34 sata. Za 3 sata duže u traktoru neka si uzme i 600 kn. 200 kn/h što nema ni najbolje plačeni kirurg. Gdje je ta isplativost?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: kupiti zetor ili ne

1,26 ha/sat
Malo su pretjerali.

Jako teško, ovisi o zemlji, o veličini parcele.
S tim zahvatom teško je to postić.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: kupiti zetor ili ne

pretjerali su oni malo vise...
pa to ja tesko postignem sa 230cm rotodrljačom ako zelim da zemlju dobro prepravim ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Ha ha, zašto mislilte da su pretjerali? Zato što Vi imate neku svemirsku zapadnu i ne možete potući taj rezultat? :) Ne bi oni smjeli tako javno sa tim podacima da nisu istiniti. Piše i zašto su tako uspješni. :roll:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: kupiti zetor ili ne

Imam maschio drljaču, 2.3 zahvata, i ne mogu to postići nikako, a ne da bi neka tam FAP freza to prije napravila.
Al kažem, ovisi o zemlji i duljini parcele.

PA da to postigneš s tom frezom pa trebo bi ić preko 15 km/h.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Ne bih dalje u offtopic, samo sam htio usporedit snage traktora sa utroškom goriva u jedinici vremena. Da se vidi jel ima potrebe snažni traktori za male parcele.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: kupiti zetor ili ne

nismo ti mi od jucer,..
papir sve podrzi a oni sumogli napisat da je gotov za 30min.. mislim stvarno..
kupi ti frezu pa isprobj pa nam reci...
ali ako budes gotov sa 180cm za 1.26/ha
onda ides u ginesovu..
evo 1 pr_:
balirka za okrigle bale:
vele da je potreban traktor od 50ks a ima kaj raditi onaj od 80ks..
misli stavrano.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Ništa kontra vas.
FAP livnica je zmaj... Obrisan neispravan link.
430 radnika, 30 inžinjera, reference za autodjelove: 1. AUTO-DELOVI za kamione, autobuse i prikolice, prvenstveno KOČNI DOBOŠI i KOČNI DISKOVI, za vozila skoro svih svetskih marki: MERCEDES-BENZ, VOLVO, SCANIA, IVECO, MAN, FIAT, RABA, RENAULT, BPW, IKARUS, FAP, TAM i dr.

opet sam offtopic...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: kupiti zetor ili ne

pa sta ti radis u FAP-u da ga toliko falis???
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Ako je nešto dobro samo će se hvaliti ;) Naravno da ne radim u FAPu. FAP je u Srbiji a ja sam osječanin. Nije mi jasno kod te freze, kako freza samo sa jednim nožem u zemlji :scratch
 
S

Sesva

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Imam pitanje ekipa , dali je danas ZEtor kvalitetan ko nekad , režem glavu ako je danas tako kvalitetan , lik je kupio novoga zetora 70 i nesto konja ja mislim i ima ga pola godine i procurilo je ulje iz mašine , a moj stari ZETOR 2511 iz 74.- jadnik mali ima oko 9000 radnih sati i nikad nista kvara , masina nigdje masna vani pogledajte to je masina , jedino kaje stari otrgnuo bio kotac i osovinu ali smo to popravili !

Od onda nis , a s 2x10 cola ide ko bebica !!
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

mislim da ništa nije kao prije tehnologija napreduje nema sumnje ali opada kvaliteta izvana sve super a unutra jeftin kineski čelik a alektronika da ne pričaš kada nešto rikne košta i košta ebeš novi traktor kada ga nesmiješ pravo oprati mini vasom
 
J

jokapz

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

E sad smo malog seljaka svi zbunli ma najbolje kupi Rusa i po gasu.. :partyman: :partyman: :partyman:
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

možda si u pravu ali češka je nekako između istoka i zapada pa će valjda i tu ispasti nešto bolje
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

Kupi indijca :) Mjenjaj kontinent. Što dalje od zapada :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh