• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupiti Zetor ili ne??

  • Temu pokrenuo mali seljak
  • Datum prvog posta
O

ozy

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

ej...
imam jedno pitanje za sve vas koji ste kupili zetor PROXIMA CONFORT ili ako znate nešto više o tom traktoru.
Pogledali smo dosta drugih traktora i zaključili da bi uzeli ipak zetor. Danas sam bila u kirš promu i pogledala PROXIMA CONFORT 6441.12 (70ks),7441.12 Confort (80ks) i 8441.12 Confort (90ks). Za ono što nama treba bilo bi cak možda dosta i ovaj prvi od 70ks. No kako je razlika u cijeni samo 2000eura dvoumim se između ta tri. Također su nam rekli kako je isti moror smo je razlika u izvedbi turbine, pume i imaju istu lamelu. Pa me strah da ne bi ova 8441.12 Confort (90ks) lomila lamelu... tj. da li će to funkcionirati???
Imam loše iskustvo s Torpedom 60ks kojemu je to bolna točka. Kaj se ovog 7441.12 tiće ima na lageru samo sa prednjim hidraulikom pa me strah ako će to ići skidat da ne bi oštetili koji semering, jer ovako je došao iz češke. Najme rekli su nam da imaju s time 3 dana posla pa se očito dosta toga treba uzeti dolje.

Molim vas da ako imate ikakva iskustava s bilo kojim od ova tri traktora da mi odgovorite...

btw... nova sam na forumu
 
B

Bobo

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Ima vec neko vrijeme kad se na forumu o novim zetorima pricalo i dosli smo do zakljucka da su dobri traktori, ali da su preskupi s obzirom sto nude. Pogledaj svakako SAME, Hurlimann traktore, jer mislim da ces s nekim od ovih bolje proci nego sa zetorom. To je samo moje misljenje, netko ce se javiti tko se bolje razumije u zetore, pa da te uputi kako treba.

Dobro nam dosao i nadam se da cemo ti moci pomoci pri izboru traktora.
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

što se tiče kupnje zetora; 7441.proksima clasic je u mome dvorištu već jedno 5 mijeseci jesenas sam sa njime obradio oko 30 jutara zemlje 25 jutara žita i ječma i 5 jutara zimske brazde .
orao sam sa plugovima lansberg 3x10 i sa 3x12 jednako ore jer je jesen bila suha pa mu je bilo isto bez neke razlike u radu . tanjurao sam sa vučenim tanjuračama novim od 3 metra diskovi 51 cm nema štopanja ali to je sve bilo u idealnim uvjetima sada imaoko 280 rs i spava pod šupom.
što se tiče kupnje ja sam isto bio u velikoj dilemi ali sam se odlučio za ovu kupnju .
traktor me košta sa pdv-om 210000.00 kn kupio sam preko hipo lizinga na 5 godina rata trenutna 518 eura ,te sam dao učešće od 43000 kn svoje love prije 20 dana sam podneo zahtijev za povrat kapitalnih ulaganja .
pošto sam kupio i nove tanjurače i mini-vaš te traktor trebao bih dobiti oko 78000 kn kapitalnih ali opet kažem trebao bih ako mi odobre 40% . iako nitko nezna po kojem sistemu oni određuju taj postotsk.
znači opet se vraćam na kupnju: ako ikako možeš uzmi novi traktor jer novo je novo ma kakva marka to bila i koliko para toliko muzike za te novce ja mislim da je to solidan traktor što se tiče održavanja i svega ostalog tu ne moraš danas sutra čekati da dođu dijelovi iz francuske finske ili kine .
ako te još što zanima slobodno pitaj, pozdrav.
 
J

josip moslavac

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

pozdrav drustvo,evo da vam iznesem svoje iskustvo,moj poznanik ima zetora sad ne znam jel od 80 ili 90ks i koliko ga god gledam on se meni opce ne svida,nekako mi se cini da je taj traktor jako trom,on vuce prikolicu 10t po cesti s njim i on dimi ko traktor koji je star vec 20g,ja imam novog casea jx90,kostao me 177 000kn,sad u 3mj ce bit star god dana i ja sam mu nafilao preko 600rh,taj traktor ima turbinu isto kao i novi zetori,ali nikad ga ne bi mjenjao za zetora,ja s njim orem sa 3x14 sa lemkenom premetnjakom u 3 radnoj i nikada nisam osjetio da je tom traktoru doslo tesko ili da bi bacio dim,dok sam primjetio da zetor pocinje dimiti pod jacim opterecenjem,mislim to su mozda i takve masine,ali ja nikada ne bi kupio zetora.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: kupiti zetor ili ne

imam Zeku 4320...sada ima blizu 3000rs i do sad jedini kvar mi je bio kuplung cilindar(onaj vani...120kn novi košta),tak da nemrem reći da su zetori loši traktori,no to ne znači da se nemre "naići na lošeg"
također u mojem selu ih ima dosta i niko se ne žali na njih,naprotiv,svi ih hvale...istini za volju svi su starije linije,znači nema ovih novih fortera,majora i sl.
 
N

nenad 23

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Da kupi si zetora . Nebuš nikej pogrešila jer ima djelova svugdje. :D
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: kupiti zetor ili ne

Kao što neko reče, po meni su isto preskupi. Prije SDF, ili nešto drugo, zeku ne bih
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: kupiti zetor ili ne

da moram se složiti da su novi preskupi,a i čujem okolo informacije da baš i nisu kvaliteta kao ovi stariji modeli,ali ako se ide na jednog rabljenog oko 70ks, za 10-ak tisuća eura se može naći dobar stroj koji će još dugo,dugo služiti bez nekih većih popravaka i problema...samo jedan mali savjet ,ako se ide u kupnju, dobro je zamoliti nekog da pođe sa vama,neko ko ima već takvog traktora duže vrijeme i zna gdje su "bolne točke" ,i na što treba malo više obratiti pozornost :scratch
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: kupiti zetor ili ne

Sad ko je u sustavu pdv-a i kaad dobiš kapitalna, traktor te dode pola uloženih novaca, tako da kome treba traktor i duže ga koristi najbolje novo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

A vrati se od 100% iznosa, gotovo 60% što je više od pola iznosa traktora!!!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: kupiti zetor ili ne

toma84 kaže:
Sad ko je u sustavu pdv-a i kaad dobiš kapitalna, traktor te dode pola uloženih novaca, tako da kome treba traktor i duže ga koristi najbolje novo

eh momci nebi se htel prepirati z vama,ali moram vas malčice ispraviti
-kapitalna ti odnese banka (kamata na kredit)jer nema kapitalnih bez kredita...sad je to nekaj povečano,ali povečana je i kamata u banci tak da od toga ne ostane puno a traktora platiti moraš
-pdv isto moraš platiti pa tek onda čekati povrat ili ga preknjižiti(u tom slučaju opet si ostal bez njega jer ga uzima opet ko drugi nego država na mjesečna davanja)
no usprkos svemu tome istina je da je najbolji NOVI traktor samo je pitanje do pojedinca hoće li ?,i može li ?, si ga priuštiti? :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

Pa istina da akapitalna odu, ali pazi mike, što da ih ne dobiješ nazad, a kamatu moraš platiti, ovaku ju platiš i još ti brdo love ostane!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: kupiti zetor ili ne

ŠANANA kaže:
Pa istina da akapitalna odu, ali pazi mike, što da ih ne dobiješ nazad, a kamatu moraš platiti, ovaku ju platiš i još ti brdo love ostane!!!
Sve to stoji...ali ne desi se to odma,treba čekati neko vrijeme te pare ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: kupiti zetor ili ne

Kapitalna dobiš i za gotovinu po novom ako niste znali. Dobiš malo više od 50% jer ti je porez 22% i ne dobiš svih 22% nego punu cijenu djeliš sa 1.22 i od tog odbiješ 40% kapitalna.
Kad smo kupili traktor PDV smo dobili za 3 mjeseca, a kapitalna se čekaju i godinu dana, ne znam iz iskustva ali tako čitam koji pišu
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: kupiti zetor ili ne

kao što rekoh to je pitanje do pojedinca kupiti novi ili ne...no ovdje je tema o Zetoru tak da smo malo otišli u off :mrgreen:

PostPostao/la toma84 dana 08 vel 2009, 13:07
Kapitalna dobiš i za gotovinu po novom ako niste znali. Dobiš malo više od 50% jer ti je porez 22% i ne dobiš svih 22% nego punu cijenu djeliš sa 1.22 i od tog odbiješ 40% kapitalnih

čuo sam za to ali mislim da je bilo rečeno da ipak jedan dio mora biti iz kredita
 
O

ozy

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Evo ipak smo kupili zetor proksima confort 70ks. Kakav će biti..vidjet ćemo...
Samo da se nadovežem na temu o kapitalnim, ne mora se ulaziti u kredit.
mislim da je bilo rečeno da ipak jedan dio mora biti iz kredita
Ništa ne mora biti iz kredita da bi mogli tražiti kapitalna. To je 100% jer smo mi upravo sad tako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Re: kupiti zetor ili ne

ozy kaže:
Evo ipak smo kupili zetor proksima confort 70ks. Kakav će biti..vidjet ćemo...
Samo da se nadovežem na temu o kapitalnim, ne mora se ulaziti u kredit.
mislim da je bilo rečeno da ipak jedan dio mora biti iz kredita
Ništa ne mora biti iz kredita da bi mogli tražiti kapitalna. To je 100% jer smo mi upravo sad tako.

Dajte ga odmah "napuhati" na 85-90ks. Negdje na SLO forumu sam pročital da to dealeri rade odmah pri kupnji novoga.
 
O

ozy

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

Dajte ga odmah "napuhati" na 85-90ks. Negdje na SLO forumu sam pročital da to dealeri rade odmah pri kupnji novoga.

hihi...

da navodno se može jer imaju svi iste motore, a snaga se dobije ovisno o izvedbi bosch pumpe. rekli su da nije problem ako će biti preslabi da mu se nabije još kojih 20ks gore. Ali mislim da to neće biti potrebno... jer kupljen je da sve radi (tu pod "sve" mislim na one lakše poslove ), a ne samo za oranje ...
 
Na vrh