• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupiti Zetor ili ne??

  • Temu pokrenuo mali seljak
  • Datum prvog posta
M

mali seljak

Guest
novi sam pa bih pitao nešto kupio bih zetora 7441.12 proxima clasik dali je pametno''''
 
H

Hurlimann H-470A

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

mislim da bi trebalo bit 8) 8) 8)
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

košta 29 000 € sa PDV- om
 
G

Gemist boy

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

mali seljak kaže:
novi sam pa bih pitao nešto kupio bih zetora 7441.12 proxima clasik dali je pametno''''

I ja razmišljam o kupnji tog zetora,a možda i 8441...jel zna netko jel se isplati ta kupovina?da li je možda bolji case jx 80 (cijena mu je 22000 + PDV)?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: kupiti zetor ili ne

Nije bolji jX nikako.

Bolji su ti traktori iz sdf grupacije po 28 000 eura + pdv i 95 ks.
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

a koji su ondda jeftiniji za održavanje ja se ne bavim poljoprivredom profesialno da živim od nje
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

zar nitko nezna ništa o takvom traktoru
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: kupiti zetor ili ne

Gle sigurno je dobar, imam zetora 5340, i super je traktor.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

Slobodno uzmi taj zetor ako ti se sviđa, jer kako i sam kažeš da nemaš previše zemlje bude te služio 100 godina, jedan moj poznanik je uzeo takav zetor proljetos, a s njime obrađuje preko 30 ha zemlje i ima prednji utovarivač i tjera rolo prešu bez problema!!!
i da ore sa 3x14 V&N plugom!
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

bio samu kirš promu i oni mi vele da 6441.12 te 7441.12 i 8441.12 proksime imaju iste motore ja se ne razmem previše u to pa mi nije jasno koja je to fora 3 traktora isti motori a različite snage
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

mali seljak kaže:
bio samu kirš promu i oni mi vele da 6441.12 te 7441.12 i 8441.12 proksime imaju iste motore ja se ne razmem previše u to pa mi nije jasno koja je to fora 3 traktora isti motori a različite snage

Pa 8441 bi trebal biti 95 ks, 7441 bi trebal biti 85 ks, a 6441 valda 75 ks, bar ja tak mislim, a neznam valjada je razlika u promjeru klipa, možda ovi imaju jače turbine koje im daju po 10 ks više!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: kupiti zetor ili ne

Razlika je u podešenosti turbine i bosch pumpe.

Nije razlika u promjeru klipa jer bi onda bila razlika i u kubikaži.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: kupiti zetor ili ne

mali seljak ja sam totalni amater u vezi poljoprivredne mehanizacije, ali forumašu, svima nam je jasno da osim kvalitete, važan je omjer snage i težine. Taj traktor ima 80ks i preko četri tone. Možda bi kod konkurencije trebao gledati baš taj omjer. Pošto sam i ja u nabavci novog traktora, malo sam obratio pažnju, u klasi koju ja gledam su razlike strašno velike npr od cca 1400 kg pa čak i preko 2500 kg. Što misliš koji je skuplji i kojem je skupljem održavanje? ;) Poz i nadam se da sam amlo pomogoao. Još nešto neki od forumaša je napisao baš usporedbu između dvije različite grupe traktora, na kraju su u isto vrijeme i jedan i drugi završili posao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

mario kaže:
Razlika je u podešenosti turbine i bosch pumpe.

Nije razlika u promjeru klipa jer bi onda bila razlika i u kubikaži.

Imaš pravo, klip nema veze za razliku u konjaži od 10 ks.
Nego to je recimo ista situacija kao i kod Hurlimana Prestige 75 i Same Explorera classic 95.
Isti motori, samo što same ima turbinu koja mu daje 20 ks više!
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

ja ću onda uzeti 7441.12 proxima clasik to mi je neka sredina i sused mi sugerira da si uzmem vogel noota sl950 ja se bojim da ću opterećivati traktor jako puno imam 8 ha lakše i 8 ha dosta teške zemljice dali bi on odgovarao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

Ja mislim da bi prošao, uvu težu češ malo sporije orati i dobro!!!
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

ja baš nisam siguran ita novi plug dođe kod nas oko 23 000.00 kunića kupim pa nemožem orati pa šta onda da skidam jednu brazdu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kupiti zetor ili ne

Taj plug po mojem toliko i vrijedi, a kaj s tiče skidanja brazde, nebudeš prvi koji je to radio.
Najbolje riješenje za tebe je je IMT FOP 2x14'' visoki klirens sa kotačem i udri brigu na veselje, nabaviš ga jeftino i za 2000 kn staviš nove daske i lemeše, poštelaš crtala i 5 godina s miran s plugom!!! :mrgreen:
 
M

mali seljak

Guest
Re: kupiti zetor ili ne

kakva bi ideja bila landsberg 3 x 10"
 
Na vrh