• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja cisterne

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Cowboy, čemu sad takvi komentari?

Zetorproxima90, rekao sam mu kaj ste napisali i poslao je ponude i sad sam baš došao kući. Malo prije me je zvao i reko mi cifre... oko 12 000 eura dođe nova!
Bokte, ja mislio da me zejbeva, kad ono istina.. LOL

Izgleda da će kupit polovnu i dns mu je jedan lik dao neki broj od jedneg koji uvozi iz njemačke rabljene, pa bude valjda od tega! Hvala na pomoći!

Sad ja imam jedno pitanje zkj služi onaj top na cisterni?
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Taj top sluzi da se moze spricati po nekim njivama koje su u brdu ili ako je njiva prevlazna pa da se ne gazi moze se iz puta poljevati po njoj gnojovka..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Jel može mi neko preporučiti cisternu od 2000 do 3000l ?

ZJ, pa ja sam iz like, a susjed je odmah pored mene, znači brdo i malo ravnice!
Novu, i puca na posinčanu. Vuče sa Same Explorer, mislim da ima 92-93 ks.
Vidim da ima dosta Creini kod mene i to stariji tipova, pa mogu zaključit da su kvalitetne.

Pa šta bi ti da ti neko preporuči? Evo ja imam Bauer-ovu pocinčanu 3000 lit. ja ti preporučujem da kupiš takvu. Al čisto sumnjam da ćeš je naći tu u nekoj trgovini. Slična stvar je i sa bilo kojom drugom.
Prvo ti i prijatelj prođite po trgovinama i kad vidite šta ima u ponudi onda postavi konkretno pitanje ovdje. A ovako uopšteno pitati šta da ti neko preporuči mislim da nema baš smisla jer nećeš dobiti nikakav konkretan odgovor.
Jedino što se tiče snage traktora, ja sam u brdu i vučem ovu od 3000 lit. bez problema traktorom od 70 KS. Tako da mislim da tvoj prijatelj može sa 92 KS bez problema vući 4500 - 5000 lit. A neka od 3000 lit. će mu sigurno biti premalena
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ne znam zkj uzima tako malu, ali kad mu preporučim veću onda kaže da mu je to taman..... Meni osobno je smješno tako malu cisternu vući s tako velikim traktorom, ali eto! :(rofl):
Bude on sam gledao, nemam ja baš vremena za švrljati!
Jel neko zna kada je povoljnije kupovati cisterne, preko zime kažu da padnu malo cijene?
Mislim da bi bilo po mene najbolje čekat sajam, pa u Gudovac!
:icon_thumright:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
3000 lit. će mu sigurno biti premalena, nema iskorištenja traktora. Nek slobodno uzme neku od najmanje 4000 lit.
Što se tiče cijene, nova košta jednako i ljeti i zimi, jedino na sajmu će sigurno biti neki popust. A polovna je ipak nešto jeftinija zimi.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
pitanje.. :(wasntme):
na kaj sve treba paziti prilikom kupnje polovne cisterne?
u pitanju je pocinčana.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Pa pogledaj je iznutra definitivno, opće stanje, itd. Ako možeš pogledaj koliko brzo vuče te kako radi pumpa. Koje gledaš i koliko l??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Ne izgleda mi loše ovako sa slika.. treba pogledati uživo. S kojim traktorom ćeš je vući?
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Pa na slikama izgleda sasvim uredu.
Danas ju idemo pogledati.
533 uglavnom je sve ravno kod nas..tak da bude išlo bez problema
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Ja imam 3000l i brdo je kod nas i vucem je sa proximom 90 ks jer je brza, a vuče je u svim mogucim uvjetima. Dok Z6245 dok je blato ne mogu je izvući uz vece brdo. A sa Z3511 nisam probao vući, bojim se da se ne bi propinjao, ali treba probati :).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Moja je 2700 i vucem je s 533 bez problema. Nemam njiva uzbrdo ali ceste ima dosta. I iz rijeke kad izvlacim cistu vodu bude dosta strmo, malo se propne ali izvlaci bez problema.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Ma vuče sigurno po ravnu.. vuku kolega Sanana i IvanKc sa 539 3000l kao moju bez brige po ravnu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa na slikama izgleda sasvim uredu.
Danas ju idemo pogledati.
533 uglavnom je sve ravno kod nas..tak da bude išlo bez problema

Taj ti ima dost dobru robu... Bil sam par put kod njega,zadnji put prije par tjedana,samo kaj nisam obračal pozornost na cisternu...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Mislim da ne.. Moja ima valjda 4 ili 5 rupa za položaje ruda. I zasad mi ruda stoji ravno zato sto mi tako paše na vece traktore. A može se za dvije rupe spustiti i to je taman za manje traktore.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Ta cisterna ima kopčanje na gornju poteznicu i zbog toga bi 533 mogao imati problem.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
evo danas je kupljena...cisterna je u odličnom stanju, pumpa također..
pumpa je izgleda nova stavljana jer je novije godište i većeg kapaciteta...
kopčanje je onak kak treba biti i bez ikakvih problema se vozi... :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Neka dobro sluzi!
I meni izgleda ovako sa slike u dobrom stanju, pocincane bas nemaju problema s bacvama, a i te pumpe su super..
Nego kakve su same gume na kotacima? Meni je to bio zasad najveci trosak na mojoj dok mi je pukla guma..
Pred dvije godine vozim vodu iz septicke i pukne guma na pola ceste, a mraci se, a temperatura u minusu, reko ne smijem je ostaviti preko noci, smrzne se i dobro kaj je lokalni trgovac imal gumu takvu kaj sam promjenil taj dan..
Al guma i zracnica 1000 kn i eto ga, a i druga mi je vec pri kraju, samo cekam da vrisne..
 
Na vrh