• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja cisterne

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Kod mene su gume kao nove, al sam je platio 2200 eura. Trebala mi hitno cisterna i nasli u super stanju nikad nije vozila djubar, samo vodu i uzeli je. I bile su nam pukle lamele u pumpi kad je bilo jako hladno. I to nam je bio jedini problem.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
jedna guma je nova a druga je tak prosječna...u skoro vrijeme se bude zamjenila da nebi kasnije bilo problema...
slikica bude sutra.. :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kod mene su gume kao nove, al sam je platio 2200 eura. Trebala mi hitno cisterna i nasli u super stanju nikad nije vozila djubar, samo vodu i uzeli je. I bile su nam pukle lamele u pumpi kad je bilo jako hladno. I to nam je bio jedini problem.

I ja se toga uvijek bojim, stoji mi vani pa je u zimi malo problem, onda pumpu samo zalijem s vrućom vodom i radi ko singerica.
Vezano uz gume, mi smo jako dobro prošli s cisternom jer bivši gazda taman stavio nove Fuldine prije nek ju prodao. Doduše, jednu sam uspio malo probušiti, ni sam ne znam gdje pušta, možda i na felgi, al kad mi treba, napumpam ju i drži bez problema da izvezem 15 cisterni, tolko ni nemam pa sam valjda zato lijen skinuti ju i vozit vulkanizeru :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Ja sam ovu planirao za Z6245, ali 90% posla odradi proxima i sad mi je zao sto nisam uzeo bar 4000l.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Mi smo univerzalom 643 vukli 4200, nije mu svejedno, al ide. Onda bi se tvoj 6245, koji je gabaritno veci od univerzala, trebal s 3000 igrati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Pa i igra se, vozim sa proximom jer je meni ljepše i brže voziti s njom. Bilo je situacije da sam po blatu morao uzbrdo vući cisternu do svog izvora i tu joj 6245 ne može ništa, dok smo sa proximom vukli kad je bilo pol metra snijega i ide drugom direkt pod šperom bez problema :).
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Prije sam skužio po postovima da dosta često prazniš lagunu, tebi bi pasala svakako onda jedna veća cisterna da si brže gotov. Probaj ju zamijeniti za 4000, ili 5000 tandemku, puno manje propada i lakše se vuće, a Proximi bu to lijepi trening :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
A uzimao bi 5000l tandemku.. i to streu-mix kao što imam jer je odlična. Ja ti imam Streu-mix 3000l koju koristim samo za vodu i Creinu 2500l za gnojnicu. A svakih 25-30 dana moram voziti 20-25 cisterni po 2500l i to izvezem za jedan ili dva dana..


A opet gledam ima jedan kod mene Z7340 i Fliegl 5000l tandem sa 4 ulaza sa naletnom kocnicom i kaže da je svud vuce trećom uzbrdo po asfaltu. I pričao mi je da ga je jednom gurnula niz brdo koče sva 4 točka na njoj i Zetor vrti u rikverc i jedva je stao.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
na 25 cisterni svakih mjesec dana, ti si tandemku vratiš za godinu dana samo na gorivu i vremenu :)
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
I meni guma na cisterni puštala, jučer je zamijenil :(giggle):
 

Prilozi

  • DSC_0048.jpg
    DSC_0048.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 159
  • DSC_0047 (Large).jpg
    DSC_0047 (Large).jpg
    43.3 KB · Pregleda: 169
  • DSC_0051 (Large).jpg
    DSC_0051 (Large).jpg
    36.8 KB · Pregleda: 156
  • DSC_0052 (Large).jpg
    DSC_0052 (Large).jpg
    52.9 KB · Pregleda: 160

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
12 000 litara ima, oko 20 tona teži dok je puna .

ibosilj@ di si pumpal sa cisternom danas v mojem selu ?
Kradeš mi posel :(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
A za šta joj iza služe ove poluge?? To kao da se može zakačiti deponator ili??
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Je, za deponatore su ali nema se para za to. Mislim da bu još dugo radila bez njih.
Rabljeni deponatori dojdu više nek sam platil cisternu.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ibosilj@ di si pumpal sa cisternom danas v mojem selu ?
Kradeš mi posel :(clap):

Nisam, majke mi, ja sam bil samo u svom kraju danas, sebi i susedima, a u tvom kraju praznim samo tvom braticu kad mu ti neces :) odnosno nemas vremena :)
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Sigurno su ovi u Gumiimpeksu bili veseli dok su vidjeli kak mali kotač im dolazi. :(giggle):

Več im muka kad me vide :(giggle):, bil sam prošle godine dva put na promjeni gume. Kupil sam rabljene i dobro mi izgledale. Kak sam ih stavil gore samo pucaju, stare su.
 
Na vrh