• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja cisterne

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
zdravo.
moj frend me pitao dal znam kog da ima neku cisternu za prodat,reko sam mu da cu ovdje pitat.
evo ovako,reko da treba cisternu 4000l do 20 000 kn.
sad vi meni recite koja je najbolja i te stvari.
dal ima neko takvu za prodat možda?

hvala unaprijed
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nemaš ti s čim voziti 3000 lit. Išči onu od 1700 litri. Mislim da bi ti čak i 2200 litri bilo previše.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Gledaj neku polovnu streu-mix ili tako neku njemacku jer su jako dobre i obavezno gledaj da je pocincana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
ZJ,
ne tražim za sebe, nego za susjeda!
Tim bolje. Trebal si to onda i odmah napisati, pa bi ti moj odgovor bil drugačiji.

Nemoj me krivo shvatiti, jer zbilja nisam ljubomoran kaj imaš novi traktor. Dobronamjerno ti želim pomoći da ne precjeniš njegove i svoje mogućnosti i da se opremiš adekvatnim priključcima.
Odnosno, nemoj od kompakta kojeg imaš, očekivati full size traktor od 100ks.

Mi doma uvijek imamo priključke "za broj manje" od onih koje bi traktori mogli rabiti. Na taj način se traktori manje habaju, ne naprežu previše i u konačnici dobivaju na dugovječnosti.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Zetorproxima90, upravo gledao nisu loše, ali jel ima opće kaj manje, sve ne preko 10 kubika!

ZJ, sve više dobivam taj osjećaj, ali ne ljubomore, nego mržnje preme new hollandu! Ja sam sa sela, pa nisam totalno bedak za traktore i priključke, ali nikad me nije to zanimalo do sada! Pa i ja kupujem većinu priključaka bar za par ks slabije od mog traktora... Da nadodam da traktor istina izgleda ko igračka, ali ipak je to stroj, molim za malo više poštivanja prema njemu!


http://www.creina.com/index.php/hr/prodajni-program/cisterne-za-gnojnicu/garda-jednoosne
Kakve su po vama ove cisterne?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nisi rekel za kakav kraj ti treba (ravnica, brdo...), kakve je veličine traktor koji ju bi trebal voziti, želiš li novu ili rabljenu.

Creini imaš puno po Hrvatskoj (dok nije bilo uvoza rabljenih) i uglavnom su se dobro pokazale. Moraš znati da prije nisu bile pocinčane, već samo farbane i prilično su dugo trajale.
Ovo kaj si navel su novi modeli i izgledaju solidno: pocinčana, rudo dolje, kočnice...




Off topic (sad i da dalje ne ponavljamo više ovu djetinjastu prepirku):
... sve više dobivam taj osjećaj, ali ne ljubomore, nego mržnje preme new hollandu!

Krivo! I ja imam traktor s Fiatovim korjenima :icon_super:
Nema mržnje ni ljubomore niti prema tebi niti prema NH-u, već želim da shvatiš da je tvoj traktor mali kompakt s motorom napuhanim na 55ks, i da se nemre usporediti niti s Universalom 550DT niti s IMT560DV niti sa Zetorom 6x45, u kaj, imam osjećaj, da ti vjeruješ.
Baš kao da Tubera usporediš s IMT542DV ili sa Štoreom 404.

Svaki ima svoje mjesto i namjenu, i tam se najbolje osjeća i radi. Skakanje u veću kategoriju nijednom jednostavno ne leži.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
I
Zetorproxima90, upravo gledao nisu loše, ali jel ima opće kaj manje, sve ne preko 10 kubika!


Naravno da uma manjih modela. Model od 3000l i 4000 litara su sa jednom osovinom jedino sto ova od 4000l ima naletnu kocnicu, a ove vece od 5000l i vise imaju dvije osovine i naletnu kocnicu. Ja imam streu-mix 3000l i istu takvu ima i kolega SANANA, a slike mozes vidjetiu temi streu-mix. Sve te njemacke cisterne se kopce na pulfer. Jel se susjed zanima za novu ili polovnu? Koji traktor ce je vuci?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
zdravo.
moj frend me pitao dal znam kog da ima neku cisternu za prodat,reko sam mu da cu ovdje pitat.
evo ovako,reko da treba cisternu 4000l do 20 000 kn.
sad vi meni recite koja je najbolja i te stvari.
dal ima neko takvu za prodat možda?

hvala unaprijed

Teško da ćeš ovdje na forumu naći cisternu. Bolje pregledaj oglase pa ako nađeš šta zanimljivo, onda pitaj ovdje. Kod uvoznika polovnih priključaka često se može naći dobra cisterna a takve do 4000 lit. se najviše uvoze i traže.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
ZJ, pa ja sam iz like, a susjed je odmah pored mene, znači brdo i malo ravnice!
Novu, i puca na posinčanu. Vuče sa Same Explorer, mislim da ima 92-93 ks.
Vidim da ima dosta Creini kod mene i to stariji tipova, pa mogu zaključit da su kvalitetne.

Zetorproxima90, Nova, SAME Explorer! Kolika je cjena, sigurno skupa ako je njemačka ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ove iz Njemačke su ti rabljene. Cijene pogledaj na Njuškalu ili u oglasniku.
Obično ti je oko 1€ za 1litru.

Cijene novih lako saznaš.

Zatoga Explorera ti niti 4000...5000 litri nebi bila prevelika, zavisi iz kojega dijela Like jesi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Nemaš ti s čim voziti 3000 lit. Išči onu od 1700 litri. Mislim da bi ti čak i 2200 litri bilo previše.

Zasto nebi imao s cim voziti? Ako ima traktor 55 ks? Dobro, mozda su kod njega brda i nema ravnice ali brzina nize i taj traktor mora vuci 3000 l bez greske.. pa ako ju vuce mali 539 zasto ju nebi mogao on vuci..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Lakše će vući cisternu od 3000 lit. nego od 1700 lit. Ova od 3000 lit. je duža i više "leži" na traktoru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
IvanKC, da se ne vraćamo u raspravu, a bilo je već i u drugim temama: 55ks ne znači nikaj ak je traktor mali i lagan. Lika nije Podravina i vi s 539 vučete 5...6tona. U Zagorju s traktorom od 4 tone vlečeš prikolicu od 3tone.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
ZJ, pa ja sam iz like, a susjed je odmah pored mene, znači brdo i malo ravnice!
Novu, i puca na posinčanu. Vuče sa Same Explorer, mislim da ima 92-93 ks.
Vidim da ima dosta Creini kod mene i to stariji tipova, pa mogu zaključit da su kvalitetne.

Zetorproxima90, Nova, SAME Explorer! Kolika je cjena, sigurno skupa ako je njemačka ?

Onda gledaj novu pocinčanu Creinu nešto kao što ima kolega Belec evo ti link http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18614&page=14
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Meni se cini da kolega onda nije napravio dobar izbor traktora za svoje potrebe.. Al dobro, ako njemu valja, nama valja jos bolje..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bilo je riječi da je cisterna za susjeda koj ima SAME 90 ks, znači nek si kupi nešto 3000-4000l, pocinčano iz uvoza, nađe se za 2100-2300€ bez problema kod švercera.
Obavezno pri kupnji ju imati otvorenu i vidjeti ju iznutra, probati zavrtjeti pumu rukom (ako se da) i da je što više očuvana i onda vredi te novce.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ali u pitanju je nova cisterna....

Pa što onda pitaš ovdje na forumu? :icon_scratch: Nek ti prijatelj ode u trgovinu i nek izabere i kupi cisternu kakva mu odgovara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh