• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja Fendt-a 515

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Pozdrav ekipa!
Ima li ovdje na forumu netko da prodaje f515, ali da je u pristojnom stanju, sto se tice getribe i motora.
Jer ovo sta ima tu kod nas na njuskalu, to je sve na izdisaju.
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Pa izmedu 25 i 30 tisuca eura
Ali naravno da traktor nije ocufan, kako iznutra tako i izvana, gume nisu tolko bitne.
Moze bit cijena i veca od 30t eura samo da je traktor ko bog.
Inace imamo 512c i 309c pa znam kak fendt mora ic i kaj se sve mora gledat oko kupnje tog traktora.
Pod broj jedan je stanje turbo sklopke
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
MIslim da nitko od aktivnih clanova niti nema 515 a kamo li da bi isti bio na prodaju..
No ne javljam se radi toga vec me zanima kako provjeravas stanje turbomatica?
Sta se desava ako je los ili potrosen i koja je cijena popravka kada to spominjes kao najbitniju stvar?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Znači samo Fendt-ove voziš . Gledam malo po oglasima , bome lijepo izgledaju te 515-ce ali i koštaju ...
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Kako provjerim turbomatik.
Stavim traktor u 6 brzinu i pustim kuplung i drzim kocnicu, ako se traktor ugasi turbomatik je spreman za remont.
A nadalje na petici provjeravam power shift koji ne smije prebacivat sa zastajkivanjem sto proizvodi naglo cukanje. Npr. vozim se u 4 pod 2 i napucam gas i podignem power ili kalac na 3 i ako traktor na sekundu zavrti u prazno pa spoji i naglo zatrzne traktoru se blizi remont.
Znam sta pricam jer mi sutra dolazi 512 sa remonta.
Sutra nabacim slike fendtova :D
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
f8a30195b683a576e65a3c6e50ac3e34.jpg


Evo nase 309-tke u akciji sa Pichon cisternom, uglavnom potonuo je u sekundi :D
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kako provjerim turbomatik.
Stavim traktor u 6 brzinu i pustim kuplung i drzim kocnicu, ako se traktor ugasi turbomatik je spreman za remont.
A nadalje na petici provjeravam power shift koji ne smije prebacivat sa zastajkivanjem sto proizvodi naglo cukanje. Npr. vozim se u 4 pod 2 i napucam gas i podignem power ili kalac na 3 i ako traktor na sekundu zavrti u prazno pa spoji i naglo zatrzne traktoru se blizi remont.
Znam sta pricam jer mi sutra dolazi 512 sa remonta.
Sutra nabacim slike fendtova :D

Ja sam čuo još jedan način provjere, pokušaj guranja u brzinu bez kvačila, traktor ne bi smio mrdnuti s mjesta, ako mjenjač guraš u brzinu i on polako kreće isto da je pri kraju. Ne znam, prenosim što sam čuo
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Ja sam čuo još jedan način provjere, pokušaj guranja u brzinu bez kvačila, traktor ne bi smio mrdnuti s mjesta, ako mjenjač guraš u brzinu i on polako kreće isto da je pri kraju. Ne znam, prenosim što sam čuo
Hmmm, mislim da je obrnuto, na mom 512 je taj problem, jer kvacilo ne razdvaja dobro i onda nastane taj problem, a u voznji je sve super.
Btw poceo je i proklizavat u 3 i 4 kalacu u 4,5,6 brzini.
Ceh je 6000eura bez ruku, ali otac voli fendta i nema druge. I meni je to vrh traktora ali da ima 2 do 3 tisuce sati max.
Ali sta jest jest traktor star 15-20 god je kvalitetniji od puno novih danasnjih traktora, all pari mu je samo john deere.

Evo otac izgleda ide kaparit 515 u Daruvar pa ako dode, sutra nabacim slike od zvjerke.
A 512 se jos na remontu, a sjetva kukuruza je tu
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
na mom 512 je taj problem, jer kvacilo ne razdvaja dobro i onda nastane taj problem, a u voznji je sve super.
Btw poceo je i proklizavat u 3 i 4 kalacu u 4,5,6 brzini.
Ceh je 6000eura bez ruku, ali otac voli fendta i nema druge.

Na koliko radnih sati ti se počeo događati taj problem ?
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Gle, traktor ima " 9900rs" ali nisu stvarne 200% jednostavno, prije nego ga kupujes, traktor treba dobro upregnut, jedino tak na vidjelo mogu izac nedostatci.
Uglavnom kod nas je 2 god i napravio je 900sati, ovu jesen na siliranju je poceo pokazivat slabosti, jer je bilo blato, a mi jos jos na silokombajn kacimo prikolicu, sve je propadalo, ludilo.
Uglavnom pred kraj je poceo proklizavat, pregrijavala se getriba itd itd
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Evo izgleda nakon dugo vremena nist od Fendta, jednostavno prosli smo njemacku i austriju nema dobrog stroja u tom rangu cijene izmedu 30-40t eura, svi imaju mana, ako ne zeza getriba zeza motor ili obratno ili je nesto potrgano, uglavnom strava.

I pao je dogovor da ipak kupimo nesto sto nije Fendt, pa je odabir pao na Valtru.
Uglavnom rijec je o Valtri N111ehitech 2012.g sa utovarivacem sa max.vis 4m i nosivosti preko 2t.
Motor snage 124 konja od cega ima 120 na kardanu sto je za svaku pohvalu, traktor ima odlican mjenjac bez ikakvih trzaja sto na Steyr i New Hollandu nisam dozivio ,uglavnom ima automatski kalac na 4 puta. Cijena je 38000eura.
Eto ak sutra dode doma, slike stavljam odma :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Kako takav izbor na kraju? Mislim na toliku razliku u snazi i velicini traktora?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dobro mi djeluje ta Valtra, nije prevelika, kompaktni i jaki, taman bi mi dobro došel jedan takav :(rofl): .

Nije mi jasno vezano za te Fendtove. Jasno mi da onaj tko kupi takav traktor i radi s njime punom parom ali da za te novce nebreš kupiti ispravan stroj... Čovječe, a tolko hvale te traktore .
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Ovak decki, mislili smo 515 uzet reko isto je velik ko 512 samo jaci motor, ali nist od toga, jednostavno nema dobrog Fendta rabljenog i tocka, onaj koji ga ima taj ga ne prodaje dok god sve stima s njim,al da smo ga nasli kak spada, vec bi bio doma.A ujednk kak imamo 512 ( koji jos nije dosao s popravka) razmislili smo i vidli da ne treba nekaj tak veliko, reko budemo pogledali nes manje al da ima oko 120ks.
Na jednoj farmi je otac vidio da covjek ima Valtru i probao ju je i odusevio se, tako da izgleda idemo malo marku promijenit.
A uglavnom traktor nam hitno treba, kupili novu Amazone rotobranu KE3000 od 3 metra da stavimo na 512 ili 515, kad ono nis ni od jednog no drugog, i sada jadni 309 mora sve radit ali bas mu neide, a ne zelimo ga ubijat.

Uglavnom sto se Valtre tice, traktor nije velik, jak je i prakticki nov sa 1900rs , a cijena je 5 tisuca eura veca od cijene 515 u njemackoj i to jos stanja takvog da ce za 200 sati garant trebat remont, mjenjac trza za poludit, masan motor ma uzas, ili pak ima lijepo pofarbanih, a ostalo sve katastrofa.

Btw ceh popravka 512 se penje na 8000 eura skoro,vec polako sjede dobivamo
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Ljep popravk bude ovo..

Šteta da nismo godinu dana nazad,prodao bi ti ja 515,koji je bio u Njemačkoj,kod prvog gazde,sa 3500-4000rs..

22382806

22382806


U ono vrijeme mi se činio prejak,ali danas mi je malo žao zbog toga kaj ga ne vozim..:icon_rolleyes:
To bi bio pun pogodak.
Ali znas ti kako takvih traktora malo ima sa tak malo radnih sati.

Ah da, popravak je prekrasan, nema sta se sve u getribi ne mijenja, sve sloze,probaju traktor opet ne radi kako treba, vec 5 puta na pola raskopan.
Ugkavnom zadnja stavka kosta 1800 eura l, a to je neki kao nosac u koji idu powershift lamele, btw ovako izgleda to.
0f1a255823019e43dffefa8dfd49722c.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Obrisao sam post jer nisam mogao postavit slike,nešto me zeza..
Cijena mu je bila 35 000e,meni se čniilo jako puno i veliki traktor mi bio
Da ih ima malo to je istina,i nema toga po oglasniku..
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Za onu lovu koju si spomenuo... cijena popravka. I dok ti još bar pola od tog iznosa ulupaju u dijagnostiku tipa "da probam još ovo..." mogao si u ZF-u uzeti reparirani mjenjač.

:(giggle):

Vidi: http://www.zf.com/corporate/en_de/products/services/remanufacturing/services_remanufacturing.html

Dok god je vas koji patite na marke traktora... :icon_pai:

Za to vrijeme tip s ogromnim Ursusom sije kukuruz, nema veze što cijeli traktor košta ko 6 Fendtovih zupčanika i 18 lamela...

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-ursus-oglas-13751518


:icon_mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh