• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja kombajna

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
CLAAS se ne kvari,pa ne treba brinut za dijelove;)

SKUPO je široki pojam koji nije do kraja definiran,sad zavisi što podrazumijevaš pod skupo??
Na takvome stroju nije bitna cijena,nego samo da se može nabavit dio..

Meni je Claas inače br.1 da kupujem kombajn, Dominatori su mi predragi inače...tak ti malo stariji, ne patim za novim nimalo..
 

strojar2

Novi član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
7
koliko planiraš godišnje vršit?
fahr,dobar izbor.

Ma do desetak ha, tj. malo
Inače prvi izbor mi bio fahr M600, ali nema ih baš po oglasniku, teško ih pronaći. Jel zna možda tko kakvog fahra M 600 za prodaju?
 

strojar2

Novi član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
7
Pa bar tih malih kombaja ima ko u priči:roll:

CLAAS potraži koji god i nečeš pogriješit..

Nisi napisao dali trebaš s kabinom ili bez kabine kombaj?

Ma svejedno jel s kabinom ili bez, a što se tiće tih class-ova nekak sam skeptičan, nisam siguran jel to pouzdano. Recimo ima na njuskalu jedan class compac 25 za nekih 20 000 kn, ali je 1973. godina. Bojim se da to za dva mjeseca u potpunosti ne rikne
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Meni je Claas inače br.1 da kupujem kombajn, Dominatori su mi predragi inače...tak ti malo stariji, ne patim za novim nimalo..
Ima i novih malih Claas kombajna samo što se proizvode u Indiji. Možda bi i prolazili kod nas da ih ima u ponudi :scratch

Može imati i gusjenice

Kako bi se kombajn sa gusjenicama ponašao na nagibu, bolje ili lošije od kotača? :scratch
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
super je ovaj kombajn sa gusjenicama,moze vrsit psenicu i po "snijegu"
 
B

Bobo

Guest
Ekstremno skup kombajn ekstremno malog kapaciteta. jedina prednost mu je sto je aksijalac, tj nema slamotrese...

Drugo sve. hmm, ne bih znao, al meni ovo cudo "ne pije vodu"
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
i ja sam imao malog Claasa dvije sezone sam radio sa njim po 40 jutara samo sam sipao gorivo i tjerao nikakvih problema evo i slike. sad imam deutza 1002 radim i kukuruz sa njim kombajn mali potrošač i jednostavan za održavanje i sa njim nemam problema promjenio ležajeve na slamotresima drugo sve šljaka Uploaded with ImageShack.ussa
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovakav je kod mene bio,,,mada moram vidit dali je taj,,ali pravi zmaj,,,radi bez greške,,,,a potrošač mali,,,kaže prijatelj,,da je prezadovoljan, s njim..:partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bagerista, čini mi se da imaš i ti nekog malog kombajna, mogo bi nas počastit s kojm slikom??! :)
 
B

Bobo

Guest
UFFFFFFFFFFFFF Ko nov ;) samo kvari dojam ovaj izlupani razdjelnik na hederu, inace ostatak za 5+! Svaka cast na urednosti!
 
B

BAGERISTA

Guest
To sam i ja reka bratu,,,,,,,,ali njega to ne hebe nimalo,,,,,....:?izvana je uredan,,,ali bi trebalo takve sitnice,,,popravit,,,,i bio bi još ljepši,,i svakako i za sebe i za tuđe oko..
Ali vijeruj mi da je kombajčić,,,ko boca,,,,,i lani mu je na novo riješija oba dvije strane pogona,,,nači komplet novo..... i sve klizače(zatezače)lanaca napravija iz plastike,,koja je sama po sebi masna,,,,i komplet remene,,,pretresa i izmijenija......:partyman::partyman:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
da,super strojček :)
evo koja slika iz žetve
dsc00734l.jpg

dsc00738hg.jpg

dsc00740q.jpg


Pozdrav svima.
Gledam slike i vidim da imaš za moje oko identičan kombajn kao ja (osim što ti imaš šire zadnje gume). Moj je M66 a tvoj M600. Koja je razlika, osim kaj je tvoj valjda noviji?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pozdrav!
Gledajuci po konedati,mislim da nema u nicem drugom razlike osim u godištu...
 

strojar2

Novi član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
7
Evo dečki, kupil sam jedan fahr M750. Sad je sljedeći problem u tome što se kombajn nalazi u blizini Požege i potrebno ga je nekak dovesti do Gornje Stubice. Jel zna netko nekoga prijvoznika ko bi to mogel dovesti???
Naravno a da nije preskup :D
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Mi smo razmisljali o tim malim kombajnima vršimo godisnje 50 rali i odlućili smo se za zmaja i evo druga sezona sve 5
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
dali je razlika ako ti požanje pšenicu jedan kombajn od 1970,1980godine u odnosu na recimo novi claas leksion ili avero tucano il bilo koji novi ne.. mislim razlika u kvaliteti žita te količini?
 
B

BAGERISTA

Guest
Ako kombaj radi,,,kako treba,,i ako nema gubitaka,,,da ne sije,,nači,,,,,razlike nema,,,isto je dali je 70,,,ili 2011god..8)8),gledajuči kvalitetu,,,a o brzini netrebva pričat..
Jedino,,sad ako želiš da se mota lexion po njivi,,onda je to nešto drugo-....:mrgreen::mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh