• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja kombajna

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma da se mota leksion trebalo bi u pljačku jedne zgrade na markovom trgu (banke nebi bile dovoljne) nego pitam jer znam da neki kombaji jakoo loše požeju, bilo svašta puno lomljevih zrna puno slame i sl.
 
B

BAGERISTA

Guest
ma da se mota leksion trebalo bi u pljačku jedne zgrade na markovom trgu (banke nebi bile dovoljne) nego pitam jer znam da neki kombaji jakoo loše požeju, bilo svašta puno lomljevih zrna puno slame i sl.

Znam,,,,jer je kombajnerima,,,,,previše zamijenit sito,,,,,a kamoli da pričam još o štimanju.......
Znaju kombajneri zašto lomi zrno,,,samo je žalost da se u stroj ne ulaže,,,a da ne pričam o nikakvom štimanju,,ili trčanju ko če više požet,,,,,,,:supris::mad::mad:a naplačuju punu cijenu,,,a iza njih nezadovoljstvo,,,i sramota,kad nikne posijano,,,,i sav trud seljaka,uništen....:mad::mad:nemam šta dodat..

Moj otac je ima kombaj jako puno lit,,i nikad,,,nije dela,,ili trča za zaradom,,,,znalo se od kad ujutro se kreče,,i kad se završava.........8)8)predvečer.
A sam sam žeo,,,i znam jako dobro o čemu pričam..8)8)



Evo jednog kojeg sam gleda neki dan,,,,,,,,,,,,,,,,,,gore motor od w bube benzinac,,,,,,,,,,,,,,,,,,al ga srče...po đepu,,...
odavno nije bio van garaže..


Uploaded with ImageShack.us
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
največa je stavka kombajner,jer i stari stroj se da poštelati iako postoji dozvoljeni postotak prosutog zrnja,mislim da je oko 2-3%,ali evo znam od jednog starog kombajnera i pravog majstora koji su imali valjda sve zmajeve u rukama i sad imaju sačuvanog dominatora da taj zmaj je mogao čišće izraditi pšenicu od classa a sad o količini požetog i komforu u kombajnu to bi trebali biti drugi razgovori a ovi najnoviji što mlate nekoliko stotina rali na dan takvi ne idu na male parcele,tamo budu došli kad naprave par tisuča sati kad ih kupi drugi vlasnik:weedman::weedman:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma da puno je bezobraznih koji ti uzmu novac a dobijes ko da si sam s kosilicom za vrt išao po pšenici
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Svaki novi kombajn može radit lošije od staroga..
Tu nema pravilo ako je novi da je bolji..

Najbitinije je servis kombajna,koji mora počet odmah kad se završi žetva i trajat do druge žetve.Malo je takvih ljudi koji to rade ali postoje,,Nisam ni ja jedan od njih,ali mjesec dana prije nego počne žetva počinjem pregledavat cijeli kombajn,jer ne vrijedi zbog nemara da se desi u sezoni da kombajn ima kvar koji se mogao prije otklonit..Taj kvar onda košta puno više živaca.

Tako da stari kombajn može radit kao i novi.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
evo da se i ja malo ukljucim u ovu temu,posjedujem dva zmaja 133 i 141 oba rm model i vjerujte mi da ovrsem isto kao i ovi sa dominatorima cak nekad i bolje jer 90% posla lezi u kombajneru i svake godine pocetkom 4 miseca se pretresaju, mjenja se sve sto se da naslutiti tako da nema neki veci problema u sezoni cak sam jednu sezonu proveo na dominatoru jer kad je covjek vidio kako vrsem sa zmajom rekao je uzmi dnevnicu koliku oces samo radi na mom kombaju i onda sam ja platio strica da vrse na mom a ja sam se vozikao sa dominatorom i moram priznat za razliku od zmaja avion samo ako dospije u prave ruke
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
a dominator je jos i 10-30godina stariji od leksiona... nego gledam da imaju i njih nove pa ima jedan mehanički a jedan hydro drive, na ča bi se to odnosilo?
 

strojar2

Novi član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
7
Imam jedan problem, na Fahr-u M750 koji sam kupio fali neka kočnica ručne. Odnosno kad povučem ručnu gore ona blokira kotače, ali čim ju pustim ona se vrati dole. Mislim da fali ona polugica koja uzubljuje u zubce i tako sprečava povrat poluge natrag. Bio bih zahvalan ak mi to netko može uslikati da vidim kak je to izvedeno pa da to probam doma napravit, jer ne vjerujem da je nešto komplicirano. Fala :)
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz. svima, do sada nisam imao kombajn a sada hoću da kupim, živim u brdskim predjelima takoda mi težina , širina i visina igraju i te kakvu ulogu volio bih da je manjih gabarita, koji kombajn mi preporučujete, i na šta da gledam prilikom kupovine,
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Imama ja JOHAN DEERE srednji kombaj i ima nove gume a nije puno para,jak motor za svoju veličinu tako da mu nije teško ako je brg i malo mokro,ne tuši ga,a ispravan je ja jo imam neke kuruze za brat pa se može vidjeti i u radu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
koja je širina noža,imaš li koju sliku i koja je cijena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
3 metra,4 slamotresa,ulaz 105,težina 5500 kg,motor 130 ks,potrošnja kod mene po jutru ili pet i po duluma između 7-10 litara nafte,a cijena je 5 000 eura bez kuruznog adaptera a sa kukuruznom korpom i blindama,ili još 2 500 eura za kuruzni adapter.Imaš slike na njuškalu piše JOHAN DEERE 960,sisačko-moslavačka županija.Remenje i drugi dosta drugih dijelova paše od ZMAJA.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
pogledao sam, hvala ti na ponudi a sretno u prodaji za mene je veliki treba mi od 2 do 2,5 metra širine
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Gledaj si malog fahra, malo su skuplji od zmaja, ali vrijede te novce...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ima moj susijed malog fara,al taj jedva sebe vuče po cesti,a kada je malo mokro i još brega ima,nemre nikuda s njim,ja mu berem onda,a nemože ga prodati jel nemože nikakve pare za njega dobiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh