• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja stroja iz Eu

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Ima li netko iskustva sa kupovinom strojeva iz EU, dakle planiram kupiti novi stroj za preradu voća znam da nema carine, ali me zanima dali mogu dobiti kapitalno ulaganje po orginal računu ili ga moram uvesti na neku firmu pa kupiti od nje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Možeš sam. Dva člana foruma su sami uvezli traktore, pa ih pitaj kako. Jedan je Carraro, a drugi Farmtrac. Probaj naći imena članova pa ih pitaj kaj je bilo s kapitalnima.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Možeš uvesti sam i dobiti kapitalna, ja sam lani uvezel iz austrije prikolice i sad traktor.
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
jesi uzimao kkakvu špediciju ili si sam rješavao papire, koliko te izašao prijevoz iz austrije, meni traže iz francuske 10000 kn za prijevoz ima 1100 km
 
K

KRESO

Guest
spyder kaže:
jesi uzimao kkakvu špediciju ili si sam rješavao papire, koliko te izašao prijevoz iz austrije, meni traže iz francuske 10000 kn za prijevoz ima 1100 km

to i nije puno novaca ovisi kakav stroj ako je neki mali onda je previše novaca , još majstoru koji vozi daš 100€ da pripazi malo na stroj kad ga utovaraju i ostale sitnice (meni su probili gumu na utovaru)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,580
aj ovak jedno malo banalono pitanje,,,
koliko su u prosjeku nize cjene strojeva u EU u odnosu na hrv? naravno za nove
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Swize, teško ti je to reći. Kak se pogodiš. Često je vani bolji izbor nego ovdje, pa je to možda i glavni razlog kupovine preko grane (kad smo mi uvozili traktor, nisi mogle naručiti ono kaj hoćeš, već samo robu s lagera, a vani je to išlo bez problema).
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
swizach kaže:
aj ovak jedno malo banalono pitanje,,,
koliko su u prosjeku nize cjene strojeva u EU u odnosu na hrv? naravno za nove

Tu se teško može podat generalno stanje.
Ima razlika od slučaja do slučaja.
U generalnom po cjenovniku i nema nekih silnih razlika, izuzev možda transporta, ako je trgovac osjetno bliže proizvođaću...
Razlika je u rabatu, koji ti je spreman dati trgovac.
Kad je ratarko kupovao svoj MF, dobio je u A popust, koji se u Hr može samo snivat (on ga na kraju od Ore i dobio), a moj poznanik, koji trguje MF traktorima u GB još je ponudio za par posto nižu cijenu, kad smo ga kasnije pitali za informaciju (prekasno).
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
KRESO kaže:
spyder kaže:
jesi uzimao kkakvu špediciju ili si sam rješavao papire, koliko te izašao prijevoz iz austrije, meni traže iz francuske 10000 kn za prijevoz ima 1100 km

to i nije puno novaca ovisi kakav stroj ako je neki mali onda je previše novaca , još majstoru koji vozi daš 100€ da pripazi malo na stroj kad ga utovaraju i ostale sitnice (meni su probili gumu na utovaru)

pa i nije baš mali kad se sklopi oko 16 m je dugačak a do 2m je širok trebat će kamion veliki bez prikolice
 
K

KRESO

Guest
spyder kaže:
pa i nije baš mali kad se sklopi oko 16 m je dugačak a do 2m je širok trebat će kamion veliki bez prikolice

ja dok sam uvozio kombajn kamion i labudica su me koštali 2000-2500€ iz njemačke do koprivnice
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
249
robi kaže:
Možeš uvesti sam i dobiti kapitalna, ja sam lani uvezel iz austrije prikolice i sad traktor.
zar ne postoji ogranićenje kapitalnih da ne možeš 2 puta tražiti za isto (mehanizaciju)?
bar sam ja tako shvatio :scratch
 
A

AGRIPLUS65

Guest
swizach kaže:
aj ovak jedno malo banalono pitanje,,,
koliko su u prosjeku nize cjene strojeva u EU u odnosu na hrv? naravno za nove

nije bitna samo cjena,hrvatska spada pod zapadno trzište za koje idu strojevi sa tvorničkom greškom.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
AGRIPLUS65 kaže:
nije bitna samo cjena,hrvatska spada pod zapadno trzište za koje idu strojevi sa tvorničkom greškom.

Kao razlika u Milka čokoladi, kupljenoj u nas, ili u Austriji.
Kažu, da je ista, samo je malo prilagođena lokalnom ukusu, pa se dio skupih sastojaka (kakao) zamijeni s jeftinijima.
 
S

salel

Guest
mene zanima kakva su ograničenja i mogućnosti uvoza polovnih strojeva iz EU.Recimo sadilice, vadilice i sl.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ahoj ako ima živih na temi, mene zanima koliko če utijecati cijene torpeda i imt-a kad budemo slobodno kupovali po europi, nadam se da hoče
 
Z

zetor4718

Guest
Trebam jači traktor i sad gledam oglase po EU i vidim nekih baš za mene, e sad kako uvesti traktor iz npr. Austrije ili Njemačke? Zna li netko postupak? Posebno me zanima ovo oko PDVa njihovog i našeg-znači li to da ja kada Švabi platim traktor platim i Pdv 19%, pa onda u Hr još jednom 23% pa onda tražim sve nazad ili onaj u Njemačkoj ni ne platim jer ide u izvoz?

ako možeš strpiti se dok uđemo u EU onda češ platiti samo porez ili u Njemačkoj ili tu kod nas i to je to,uglavnom više neče biti carine itd...
 

Najnoviji postovi

Na vrh