• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja stroja iz Eu

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
ako možeš strpiti se dok uđemo u EU onda češ platiti samo porez ili u Njemačkoj ili tu kod nas i to je to,uglavnom više neče biti carine itd...

Greška, ne platiš PDV ni u D, ni u HR, ako si u PDV sustavu.
A ako nisi, platiš u D, što ti opet dođe bolje.
 
Z

zetor4718

Guest
Greška, ne platiš PDV ni u D, ni u HR, ako si u PDV sustavu.
A ako nisi, platiš u D, što ti opet dođe bolje.

PDV možeš platiti gdje hoćeš bilo u D ili HR.
 
M

MOCO

Guest
E sad ste mi baš pomogli malo platiš malo neplatiš!!

Mene zanima sljedeće,primjer:
1.traktor kod Hansfirme košta 1000eura+pdv19%
2.ja odem kod Hansa i kažem da odmah vozim traktor u Hr, koliko Hansu platim 1000 ili 1190eura?? (jer možda nemoram platiti pdv ako ide u izvoz-što čisto sumnjam,jer nije u slobodnoj zoni nego u hansovom dvorištu,a Hans je firma)
3.dođem na granicu Njemačke i onda tražim povrat onih 19% ili neide to tako!???
4.dođem kući i kod carinjenja moram platiti 23%pdv koje onda knjigovođa kasnije prelama s poreznom.

poanta je u tome da ako traktor košta 1000 eura ja nemogu uletiti u kupovinu ako nemam u đepu i lovu za obadva pdva, dakle 1420eura.E onda čekam da se neko smiluje i vrati mi te iznose pdva.

Sad me zanima dali je to tako ili nije?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
E sad ste mi baš pomogli malo platiš malo neplatiš!!

Mene zanima sljedeće,primjer:
1.traktor kod Hansfirme košta 1000eura+pdv19%
2.ja odem kod Hansa i kažem da odmah vozim traktor u Hr, koliko Hansu platim 1000 ili 1190eura?? (jer možda nemoram platiti pdv ako ide u izvoz-što čisto sumnjam,jer nije u slobodnoj zoni nego u hansovom dvorištu,a Hans je firma)
3.dođem na granicu Njemačke i onda tražim povrat onih 19% ili neide to tako!???
4.dođem kući i kod carinjenja moram platiti 23%pdv koje onda knjigovođa kasnije prelama s poreznom.

poanta je u tome da ako traktor košta 1000 eura ja nemogu uletiti u kupovinu ako nemam u đepu i lovu za obadva pdva, dakle 1420eura.E onda čekam da se neko smiluje i vrati mi te iznose pdva.

Sad me zanima dali je to tako ili nije?
Mi smo jesenas uvozili kombinaciju iz DE i nismo gore plaćali pdv već kod nas i to odmah na carini ,nismo smjeli istovariti s kamiona dok nismo platili pdv.Gore se prave carinski papiri iz kojih je vidljivo da ide u izvoz i cijena je odmah bez pdv.
 

Najnoviji postovi

Na vrh