• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja traktora

M

Maksimus

Guest
Novo..polovno..........njiva....šuma,daj neke smernice pa će krenuti i predlozi.



Da nisam finasiski ogranicen ja bi imao i smjernice i znao bi na sta bi tipovao,o vako gledam da je traktor ispravan pouzdan i da netrazi neka posebna ulaganja,odma na startu koristi ce se za sve njive sume sve sto jedan traktor moze odradjivat!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Koliko se ja razumem u traktore mislim da bi jedan MTZ 82 sasvim pasovao i za navedene poslove i po pitanju cene, čak mislim da može kupiti dobrog polovnog za manje para.
Moje mišljenje,mada sam ja možda malo subjektivan pošto i ja vozim Rusa,doduše malo manjeg.

Sačekaj i druga mišljenja pa onda odluči.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
hrvoje ma može aj ipak je tvoja ideja.

Max aj sad ovak da se ovdje više ne glupiramo i da se sve neobriše.

o.k imaš 10kk€ i sad bi ti traktor za kaj ti treba koja mu je osnovna namjena?
šuma,obrada zemlj,košnja,baliranje.
sad ti reci kaj on bude najviše radil i recimo koji bi ti pa ti bude ekipa znala reč.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ajde spameri nazad na temu i pomognite čovjeku ako želite.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa jebiga,kakvo pitanje takav odgovor.Kupio bih traktor.Kakav?Crveni.Eto.
A za ozbiljno,najjednostavnije ti je kupiti Rusa 82 i to već dobiješ novije modele,moreš kupiti IMT 577 DV,neznam,ima prilika svakakvih.Para imaš dovoljno,ali kolko god ti postaviš budžet,vrag ti neda mira i vuče te na malo više.Al dobro.Nebre se tu opet otvoriti neka tema tipa "moj je veći od tvojeg" itd.Navedi neke modele na koje ciljaš i gotovo.Normalno da sve ima prednosti i mane,na tebi je da se odlučiš.Mi moremo tu baljezgati kolko hoćemo,ali ti od toga koristi nemaš.Nitko osim tebe nebude ti dal savjet kupuj to i to.Ti najbolje znaš kak se ti osjećaš s tim strojem u radu i kaj planiraš delati.Daj nekaj pa da vidimo kaj si našel,pa idi probaj i buš videl kaj te bu zadovoljilo.
 
M

Maksimus

Guest
hrvoje ma može aj ipak je tvoja ideja.

Max aj sad ovak da se ovdje više ne glupiramo i da se sve neobriše.

o.k imaš 10kk€ i sad bi ti traktor za kaj ti treba koja mu je osnovna namjena?
šuma,obrada zemlj,košnja,baliranje.
sad ti reci kaj on bude najviše radil i recimo koji bi ti pa ti bude ekipa znala reč.

Drug da imam dovoljno para ja bi kupovao namjenske traktore, jedan za sumu jedan za transport jedan za oranje drljanje frezanje itd.

Meni treba traktor koji je sposoban za sve ovo navedeno tu ,jer takva je situacija kava jeste !

Marku traktora nisam odredio znam da mi treba sedamdesetak konjica jer ce imat puno posla u svim ovim gore navedenim stvarima !
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
MTZ 82......moj prijedlog

ili gledati da ima prednju vuču, 2 brzine kardana, dobar raspored brzina......itd.....kad već kupuješ, jer mislim da nitko nemjenja traktor svake 2 godine......pa kad kupiš da imaš stroj......od IMTa 533 i 539......ostalo mi se baš i nesviđa, pretjerane su cjene.......dok za jednog starog 577 DV imaš rusa kakvog poželiš i barem 10g mlađeg, i jačeg......pozz
 
M

Maksimus

Guest
MTZ 82......moj prijedlog

ili gledati da ima prednju vuču, 2 brzine kardana, dobar raspored brzina......itd.....kad već kupuješ, jer mislim da nitko nemjenja traktor svake 2 godine......pa kad kupiš da imaš stroj......od IMTa 533 i 539......ostalo mi se baš i nesviđa, pretjerane su cjene.......dok za jednog starog 577 DV imaš rusa kakvog poželiš i barem 10g mlađeg, i jačeg......pozz

Svaka cast druzeee,:prayer:

Hvalaa na odgovru!

Da sa prednjom vucom je jako pozeljan!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Glede dvije brzine kardana...
malo je koristi od 540/1000. Prave brzine su 540/540E, jer ima malo priključnih strojeva za traktore te klase koji zahtjevaju 1000rpm kardana.

A koristiti 1000 kao 540E nije niti dobro (motor se mora vrtiti na cca 1200rpm, kaj mu je prenisko iz nekoliko razloga) niti poželjno (jer se može greškom dodati preveliki gas i doći do vrlo opasnih situacija). Prije bi rekel da je to nužno zlo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koliko sam vidio, kod rusa je 1000 obrtaja na 2200 obrtaja radilice.......i npr, mislim da bi se to moglo iskoristiti u branju kukuruza ili?????

da radiš sa 600-650.......na oko 1500 obrtaja motora......mislim da bi išlo,ili ne?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
koliko sam vidio, kod rusa je 1000 obrtaja na 2200 obrtaja radilice.......i npr, mislim da bi se to moglo iskoristiti u branju kukuruza ili?????

da radiš sa 600-650.......na oko 1500 obrtaja motora......mislim da bi išlo,ili ne?
Da, samo je 600...650 previše. Bi išlo, ali bi bilo dobro malo reducirati okretaje na beraču.
Ja sam na svojem Tornadu 35 napravil multiplikator 1:1,23, da ne moram vrtiti traktor na 1900, već na cca 1550rpm.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to puno znači u branju kukuruza......zato sam i naveo 2 brzine kardana......al drugu primjenu nebi znao......gdje se to može primjeniti
 
V

vedo

Guest
Pozzz

Ja pisem iz BiH -Lukavac !

U potrazi sam za traktorom duplakom od sedamdesetak konja,do desetak hiljda eura !

Pa bi molio vas koji poznajete ovakve masine da napisete nesto i preporucite!

Daj raja nesto predlozite koji traktor za desetak hiljada eura !

Da netrosi puno da odrzavanje nije skupo da je pouzdan !

Hvala !

Evo mojih preporuka:IMT 560,565,577,Zetor 6245,7045,7245,7745,
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
za 10000 eura koliko je reko može imati sva tri imt što si mu sugeriro.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a zetora nebi nikada uzeo.......ima dosta visoku cjenu, ima jeftinijih traktora, koji više pružaju od njega.......
 
M

Miško 007

Guest
a zetora nebi nikada uzeo.......ima dosta visoku cjenu, ima jeftinijih traktora, koji više pružaju od njega.......

Bome ja gledam u cijenama je fiata agrija al traktor mi jebeno izgleda to bi bio moj izbor...
Dok Zetor preskup i opet nemaš ništa od njega....
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
tako sam i ja počeo oko 80 ks , udobnije , bolje 10000 eu ..... sad sam već oko 14000 eu još nisam ništa našao .:?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh