• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja traktora

V

vedo

Guest
Tražim 4x4 , a nisam baš pristaša deutza mada je cijena dosta zanimljiva ako nema 7000 sati

http://www.pik.ba/artikal/1322475/same-corsaro/

Evo ga,za tebe,same corsaro,1981 godište,70 KS,dupla vuča,vazdušno hlađenje i nevjerovatnih 1600 sati :scratch Da nije možda majstor pogriješio u tipkanju,misleći da je ukucao 16000 sati?!?Jedino što je bez kabine i čini mi se nekako prenizak.

P.S A jesili razmišljao o IMT-u 577?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
http://www.pik.ba/artikal/1322475/same-corsaro/

Evo ga,za tebe,same corsaro,1981 godište,70 KS,dupla vuča,vazdušno hlađenje i nevjerovatnih 1600 sati :scratch Da nije možda majstor pogriješio u tipkanju,misleći da je ukucao 16000 sati?!?Jedino što je bez kabine i čini mi se nekako prenizak.

P.S A jesili razmišljao o IMT-u 577?

JESAM , prvo baš ih nema na tržištu , drugo kabina buka itd
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Da čovek hoće kupiti traktor,već bi ga kupil.Normalno da ima krša,al 10000 eura nije mala svota i moreš manje više birati kaj hočeš,a to kaj neko picajzla i kaj bi htel svemirski brod to je opet nekaj drugo.Gledam po njuškalu ima Zetora duplaka,IMT-a,pa Rusa,i Deutzi se daju najti već pomalo,tak da ne vidim gde je problem.Ima i JD i Fendta također.Jel ko kupil kakvu makinu na kraju?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Da čovek hoće kupiti traktor,već bi ga kupil.Normalno da ima krša,al 10000 eura nije mala svota i moreš manje više birati kaj hočeš,a to kaj neko picajzla i kaj bi htel svemirski brod to je opet nekaj drugo.Gledam po njuškalu ima Zetora duplaka,IMT-a,pa Rusa,i Deutzi se daju najti već pomalo,tak da ne vidim gde je problem.Ima i JD i Fendta također.Jel ko kupil kakvu makinu na kraju?

Ako to mene ide normalno je da biram bolje , udobnije , kvalitetnije itd. Jučer sam išao gledat fendta 309 ls , 10000 eu , 1983. g. Traktor je u boljem stanju nego neki traktori "95. god. koje sam išao gledat , a 10000 eu dati za traktor star 28 g :scratch
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gle,kaj je bolje to i košta,Fendt je Bog i batina kaj se tiće traktora,tu nemamo opće kaj dilemati.Po tvojoj filozofiji kupovine ti bi htel kupiti nekaj novog,dobrog i da košta 10000 eura.Zemi kineza.Pa kaj onda kaj je to stari Fendt?Ak je v boljem stanju nego neki iz `95,onda kaj se misliš?Još k tome ak se bu otplatil kroz neko brzo razdoblje onda si na konju,a ako traktor trebaš 100 radnih sati godišnje,onda zemi nekaj klasu niže tipa IMT i sl. i uživaj.Ja ti bolji savjet nebrem dati.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Meni se nikam ne žuri , niti je fixno da kupim do 10000 eu jer za 14000 možeš najti renaulta , steyra , masseya bliže 2000. g. ili fendta "94-5.g. kaj je velika razlika od "83.g.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
gdje ima fendt 94. god za 14k€? :shock: reci da odmah uzmem dva :mrgreen:

bili smo pred koji mj u potrazi za necim oko tih 15ak tisuca pa i nesto vise. i eto, nismo nasli nista sto bi nam se svidjelo u tom cjenovnom rangu. na kraju se odlucili za jeftinije i nismo pozalili. :supz:

ako nije sila, netreba zuriti s kupovinom. novce na hrpu i cekati neku priliku.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Meni se nikam ne žuri , niti je fixno da kupim do 10000 eu jer za 14000 možeš najti renaulta , steyra , masseya bliže 2000. g. ili fendta "94-5.g. kaj je velika razlika od "83.g.


za 14000+još malo, možeš razmišljati o novom 820, ili nekom većem 1025, sa malo sati.......i do 5g starosti......a baš preko 10000€ dati da traktor star 20tak godina, po meni nema smisla, sa upitnim radnim satima.....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kazes nema smisla. kako kome. netko ce radije kupiti recimo novog vw pola ispod cekica, a netko ce te novce uzet pa kupit polovnog passata iste vrijednosti ali sa vise konja, vise opreme i vise udobnosti. jel tako? ;) ja sam radije za ovu drugu opciju.

(vw uzet samo radi usporedbe, nisam neki fan :mrgreen: )

tako je i s traktorima. netko ce radije novog rusa, a netko za iste novce polovnog zapadnjaka sa opremom i udobnoscu kakvu rus, svaka njemu cast, ipak mislim da nema..
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ima Fendtova stvarno i po njuškalu i po plavom i mislim da tko god treba traktor koji mu bude svaki dan trebal,da je to dobra opcija,jer jedan Fendt ima mjenjač koji more izdržati kolko neki traktori ni pomisliti ne mogu.Nije da reklamiram sad,al jednostavno je tak,i po meni je bolja opcija uzeti nekaj kaj ima i više opreme i lakše raditi s tim,makar je starije,nego nekaj kaj je novo,a već nakon par sto vur moraš šrafiti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je istina.......samo ipak ovdje se radi o novom traktoru i onom starom 20 godina.......sad jel bolji novi rus ili JD ili fend star 20 i kusur godina......sa upitnim satima? a njemu netreba ništa jače od 70-80ks
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Jedno je kaj su realne potrebe korisnika,a drugo je kaj bi mi hteli,tu odlučuje sve.Za 14000 eura ima i kineza novih,je al to su kinezi.Ima i rusa,al to su rusi,onda neznam ni kaj bi čovek htel točno.Na kraju nikaj,jer staro neće,a za novo nema love.Trla baba lan na kraju.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
to je istina.......samo ipak ovdje se radi o novom traktoru i onom starom 20 godina.......sad jel bolji novi rus ili JD ili fend star 20 i kusur godina......sa upitnim satima? a njemu netreba ništa jače od 70-80ks

mišljenja sam bolje nešta zapadno starije nego istočno mlađe ja sam htio kupiti rusa 95-icu 2002god i mlađe može se naći za 7000 eura ali sam na kraju kupio lamborghinija 95ks 84g za iste novce i nije mi žao ni najmanje
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
mišljenja sam bolje nešta zapadno starije nego istočno mlađe ja sam htio kupiti rusa 95-icu 2002god i mlađe može se naći za 7000 eura ali sam na kraju kupio lamborghinija 95ks 84g za iste novce i nije mi žao ni najmanje

Upravo to.Samo kaj zapadni traktori nisu jeftini za održavanje ko istočni,to se mora priznati,ali ako se radi servis kak treba,nema ni kvarova posebnih,normalno ako je traktor v stanju koje nije razvaljeno i sl.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mišljenja sam bolje nešta zapadno starije nego istočno mlađe ja sam htio kupiti rusa 95-icu 2002god i mlađe može se naći za 7000 eura ali sam na kraju kupio lamborghinija 95ks 84g za iste novce i nije mi žao ni najmanje


samo, treba uzeti u obzir da on raspolaže sa relativno dosta novca.......i može "birati".......te uzeti dosta dobar stroj

a dosta je bitno održavanje i dostupnost djelova, barem meni......kineze bi isključio u svakom pogledu......jer, vjerujem da svatko, ko ima traktor, kada se nešto pokvari, dio mu je potreban odmah i sad.......jer neće se problem dogoditi u garaži, obično se dogodi kada je najviše potreban, a čekanje na dio od 2-3 tjedna je puno, osim ako nema drugi traktor u rezervi......
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
za 14000+još malo, možeš razmišljati o novom 820, ili nekom većem 1025, sa malo sati.......i do 5g starosti......a baš preko 10000€ dati da traktor star 20tak godina, po meni nema smisla, sa upitnim radnim satima.....

Uf, rusi koji valjaju su baš ti stari 20-tak godina..
Uvjek bolje nešto zapadno, staro 10-20g nego rus novijeg godišta..

Kineze treba zaobilaziti, yto može proć i to oni oko 90tak ks..
 
V

vedo

Guest
Uf, rusi koji valjaju su baš ti stari 20-tak godina..
Uvjek bolje nešto zapadno, staro 10-20g nego rus novijeg godišta..

Kineze treba zaobilaziti, yto može proć i to oni oko 90tak ks..

Sve potpisujem,osim kineza,njih treba obilaziti u što širem luku,ali SVE.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ako to mene ide normalno je da biram bolje , udobnije , kvalitetnije itd. Jučer sam išao gledat fendta 309 ls , 10000 eu , 1983. g. Traktor je u boljem stanju nego neki traktori "95. god. koje sam išao gledat , a 10000 eu dati za traktor star 28 g :scratch

Za te novce taj fendt nebi trebao propustiti, slobodno ga uzmi nista ne razmisljaj, pa makar da na njega ulozis jos 2000 EURA opet si u plusu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
samo, treba uzeti u obzir da on raspolaže sa relativno dosta novca.......i može "birati".......te uzeti dosta dobar stroj

a dosta je bitno održavanje i dostupnost djelova, barem meni......kineze bi isključio u svakom pogledu......jer, vjerujem da svatko, ko ima traktor, kada se nešto pokvari, dio mu je potreban odmah i sad.......jer neće se problem dogoditi u garaži, obično se dogodi kada je najviše potreban, a čekanje na dio od 2-3 tjedna je puno, osim ako nema drugi traktor u rezervi......

Potpuno se slažem s ovim što je napisao ivanz. Raspitaj se za koje traktore možeš naći djelove tu u blizini i onda odluči. Kupuješ polovan traktor koji se već naradio i jednom će zbog nečeg stati, ako ćeš zbog AC pumpe ili sinhrona u mjenjaču morati ići u Italiju ili Austriju ili naručiti i čekati 15-20 dana u jeku sezone, bježi od toga. Zbog toga su ovdje kod mene Zetori na cijeni ali se malo veće početno ulaganje isplati jer ima djelova i nisu pretjerano skupi.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh