• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina farme muznih krava

2

2010

Guest
Pozdrav svim forumasima....

Imam 30 godina zelim da se bavim proizvodnjom mlijeka,javljam se iz Sarajeva potrebna mi je pomoc u vezi investicija u HR tacnije proizvodnjom mlijeka i tovom junadi.

Mjesecima razmisljam o pokretanju farme muznih krava 50-100 komada sa tendencijom rasta na dugorocnom planu prosirivanjem godisnjeg kapaciteta farme 20-30 novi grla,posto je to ovdje kod nas u Bosni nemoguce jer nitko nema sluha i osjecaja za pokretanje poljoprivrede samo zgrcu u svoje djepove,razmisljao sam i slucajno na netu u oglasima nadjem par farmi muznih krava kod vas u HR koje se prodaju.Posto stvarno neznam i nisam upucen u vasu poljoprivredu molio bih vas da mi pomognete i malo me uputite da vidim dali bi se dugorocna investicija isplatila.Neznam jeli u opste moguce da strani drzavljanin moze pokrenut taj posao u HR.Zanima me kolika je cijena otkupa mlijeka,koliko kasne sa isplatom mljekare kolike su drzavne premije?Jeli u opste isplatljivo?

Veliki pozdrav i unaprijed Hvala...
 
H

Helena

Guest
2010 kaže:
Pozdrav svim forumasima....

Imam 30 godina zelim da se bavim proizvodnjom mlijeka,javljam se iz Sarajeva potrebna mi je pomoc u vezi investicija u HR tacnije proizvodnjom mlijeka i tovom junadi.

Mjesecima razmisljam o pokretanju farme muznih krava 50-100 komada sa tendencijom rasta na dugorocnom planu prosirivanjem godisnjeg kapaciteta farme 20-30 novi grla,posto je to ovdje kod nas u Bosni nemoguce jer nitko nema sluha i osjecaja za pokretanje poljoprivrede samo zgrcu u svoje djepove,razmisljao sam i slucajno na netu u oglasima nadjem par farmi muznih krava kod vas u HR koje se prodaju.Posto stvarno neznam i nisam upucen u vasu poljoprivredu molio bih vas da mi pomognete i malo me uputite da vidim dali bi se dugorocna investicija isplatila.Neznam jeli u opste moguce da strani drzavljanin moze pokrenut taj posao u HR.Zanima me kolika je cijena otkupa mlijeka,koliko kasne sa isplatom mljekare kolike su drzavne premije?Jeli u opste isplatljivo?

Veliki pozdrav i unaprijed Hvala...
A moj zemljak !netrebaš u Hrvatsku da kupiš farmu, imaš kod mene u Livnu ,farmu za 50 muznih krava ,Prijatelj nije mogao opstat sa postojećom otkupnom cijenom mljeka .Evo i slika unutrašnjosti farme . :(
 
2

2010

Guest
Hvala zemljakinjo na informaci :) Vidim na ovoj drugoj slici velik je objekat.Dali mi mozes malo dati jos informacija o ovoj farmi?
-jeli to kapacitet farme 50 kom ili ima mogucnosti za jos stanovnika?
-Koji je sistem muzenja?
-koliko zemlje ima u sklopu farme il ima li ista u zakupu?
-kakav je podsticaj kod vas u kantonu 10,jeli otkup uredan(placanje)koliko po litri?
-i naravno ono glavno koliko kosta farma?
 
H

Helena

Guest
ivica kaže:
pitanje za pocetak jel imas sad krave i koliko ?
Pitanaja od Ivice su na mjestu ,jeli u pitanju samo ideja papir i olovka ,ili se već baviš stočarstvom .Odgovor na tvoje pitanje o cijeni budem poslala na pp, ako dobijem dopuštenje od vlasnika farme . način mužnje je izmuznik 2X3 .kapacitet štale je 100 komada ,površina oko štale je uzeta od općine na koncesiju ,nekih 30 hektara .
 
2

2010

Guest
Gospodine Ivica krave trenutno nemam stoku,imao sam 2003 godine i zbog licnih razloga morao sam prestati se bavit sa stocarstvom,nisam imao puno 7-10 komada (krava i teladi) jer nisam imao mogucnost vise da drzim.Nisam neki veliki znalac u tom poslu al osnovne stvari znam,imam veliku volju za drzanjem i volim to,citav zivot imam neke zivotinje.
Prije dvije godine pripremio sam objekat sa prijateljem za 300 grla i dogovorio sa nasom lokalnom mljekarom kooperaciju prvo je trebalo stici 50 steonih junica,pa u narednom periodu da povecavamo broj kako se farma bude uhodavala u posao.Kooperacija je bila oni nama junice a mi njima kroz mlijeko otplacujemo stoku,medutim zbog neoodgovornosti ljudi iz te mljekare i zavlacenja skoro godinu dana za te junice posao je propao,jer je trebalo dati sta para u dzep doticnom gospodinu koji je pravo te spiskove a mi to nismo htjeli jer po jednoj junici je trebalo dati po 100 KM i jos ih otplacivat a cijena jedne junice je bila oko 5200 KM sa pdv-om. Tako da mi je taj posao propao,zato sata trazim da kupim kompletnu farmu sa svom opremom i stokom,stoga su mi je potrebno vise informacija,da bih mogao ukalkulisati sve potrebne elemente u biznis plan kojeg vec imam,ali mjere opreza su uvjek tu...Pa ukoliko mi mozete pribliziti malo sliku vaseg stocarstva pluseva i minusa bio bih vam jako zahvalan...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Bez uvrede, ali ako su bile rentabilne junice po 5200 kema, onda generalno sve cene skoro 'legnu' u kalkulaciju.
 
2

2010

Guest
prijatelju nije poenta price kalkulacija mi smo bili pristali na cijenu junica 5 200KM = 19 459 KN nego njihov bezobrazluk u zavlacenju nas jer su oni bili kod nas u objektu rekli nam sta trebamo pripremiti i mi smo sve uradili kako su nam oni dali upute i cekali vise od godine dana da nam dopreme junice ali nista od toga nije bilo.Iz razloga sto smo trebali da platimo jos po 374 kune po jednoj junici doticnom gospodinu da bi ih dobili.Jednostavno trebali smo platit da budemo kooperanti.pa ti sada vidi dali je to posteno i dali se isplati

pozdrav....
tine kaže:
Bez uvrede, ali ako su bile rentabilne junice po 5200 kema, onda generalno sve cene skoro 'legnu' u kalkulaciju.
 
B

baota

Guest
zemljace , gdje zivis u bosni ti reci mi ., moje osobno misljenje da su te junice od 5200 km ili 2666 eura po grlu jako skupe jer znam kakve su, jer junica se nadje i kvalitetnija i bolja za manje novaca , odi negdje vani puno su jeftinije , a teljenja ces da cekas po 6 mjeseci a mozda i vise jer znam iskustva nekih ljudi , nije puno ako kupis vrhunsko grlo , ali ti nju kupis i platis kao i onu sa sajma dobro je granis a ona daje na kapaljke , inace u bosni je jako dobar biznis tov junadi jer ima jako puno ljudi muslimanske vjeroispovjesti pa njihovi mesari sve pokupovase , .
 
D

dmeter

Guest
2010 kaže:
Pozdrav svim forumasima....

Imam 30 godina zelim da se bavim proizvodnjom mlijeka,javljam se iz Sarajeva potrebna mi je pomoc u vezi investicija u HR tacnije proizvodnjom mlijeka i tovom junadi.

Mjesecima razmisljam o pokretanju farme muznih krava 50-100 komada sa tendencijom rasta na dugorocnom planu prosirivanjem godisnjeg kapaciteta farme 20-30 novi grla,posto je to ovdje kod nas u Bosni nemoguce jer nitko nema sluha i osjecaja za pokretanje poljoprivrede samo zgrcu u svoje djepove,razmisljao sam i slucajno na netu u oglasima nadjem par farmi muznih krava kod vas u HR koje se prodaju.Posto stvarno neznam i nisam upucen u vasu poljoprivredu molio bih vas da mi pomognete i malo me uputite da vidim dali bi se dugorocna investicija isplatila.Neznam jeli u opste moguce da strani drzavljanin moze pokrenut taj posao u HR.Zanima me kolika je cijena otkupa mlijeka,koliko kasne sa isplatom mljekare kolike su drzavne premije?Jeli u opste isplatljivo?

Veliki pozdrav i unaprijed Hvala...
U Hrvatskoj strane osobe ne mogu imat u vlasništvu poljoprivredno zemljište.Zakonom se izričito utvrđuje da strane pravne ili fizičke osobe ne mogu biti vlasnici poljoprivrednog zemljišta.Čak ni mi hrvati ne možemo prodavat kupovat zemljište bez posredovanja Agencije za poljoprivredno zemljište(za sada nepostoječe).

Moj savjet pogledaj ovaj video
http://www.dailymotion.com/video/xd4kib ... imjer_news

Kad si to pogleda moj ti je savjet da radije farmu kupiš u Francuskoj,Austriji,Istočnoj njemačkoj i Evropskom hitu Bugarska,Rumunjska.
A ako hočeš svarno jeftino zemljište tada bi tvoj izbor bia Kanada(najednostavnije lako riješivi papiri),USA -teže do papira India
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Za razliku od tih Bosanskih lopina na vlasti , Hrvatski su samo lakomiji i perfidniji, umjesto da traze i uzimaju mito direktno oni po zakonu opljackaju svakoga ko se hoce baviti bilo kojim poslom a onda kad lova sjedne u drzavne jasle zarabi ko koliko stigne .
 
Na vrh