• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina polovnog IMT-a

J

jopa741

Guest
Pozdrav :D:
Novi sam na forumu,pa bi vas molio nekoliko savjeta,,,HVALA
Naime odlucili smo se za kupovinu traktora i tako lutajući i trežeći savjete,ovaj forum mi je zapeo za oko:icon_eyes:
Prvo smo mislili za kupovinu IMT-a 539 ali onda smo culi da nam jedan susjed u komsiluku prodaje navedeni traktor ali rijec nije bila o 539 vec o 542 iz 1986god... gospodin je prvi vlasnik i na satu pise da ima 2800 radnih sati,na prvi pogled traktor izgleda uredno i odrzavano nigdje ne kapa i ne curi,gume zadnje su nove a prednje kako kaze orginal...jedino sto mi je zapelo za oko je zadnji ljevi blatobran on je malo udaren kaze vlasnik da je to oštečenje iz šume heh;) pocetna cijena je 3500eurica ali kaze ako smo ozbiljni kupci da cemo se sve dog :)
Uz traktor dobivamo lance za zadnje gume,dvobrazni plug i jos puno malih sitnica;)

Ja sam dvadesetogodišnji momak iz grada i stvarno sam nov u svemu ovome,pa bih zamolio vas iskusne forumase da mi date savjete i poneke smjernice sta da pregledam i napravim:)
I na kraju umjesto zadnjeg pitanja ovo bi trebalo ici kao prvo ;) ali da li taj navedeni traktor uopce vrijedi te novce :))
Puno vam hvala na vasim odg i savjetima
Josip:D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Čopi nekog ko imalo ima pojma (naprimjer Bobu, on ti je očito blizu) i pronjuškaj malo oglasnike pa usporedi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pozdrav :D:
Novi sam na forumu,pa bi vas molio nekoliko savjeta,,,HVALA
Naime odlucili smo se za kupovinu traktora i tako lutajući i trežeći savjete,ovaj forum mi je zapeo za oko:icon_eyes:
Prvo smo mislili za kupovinu IMT-a 539 ali onda smo culi da nam jedan susjed u komsiluku prodaje navedeni traktor ali rijec nije bila o 539 vec o 542 iz 1986god... gospodin je prvi vlasnik i na satu pise da ima 2800 radnih sati,na prvi pogled traktor izgleda uredno i odrzavano nigdje ne kapa i ne curi,gume zadnje su nove a prednje kako kaze orginal...jedino sto mi je zapelo za oko je zadnji ljevi blatobran on je malo udaren kaze vlasnik da je to oštečenje iz šume heh;) pocetna cijena je 3500eurica ali kaze ako smo ozbiljni kupci da cemo se sve dog :)
Uz traktor dobivamo lance za zadnje gume,dvobrazni plug i jos puno malih sitnica;)

Ja sam dvadesetogodišnji momak iz grada i stvarno sam nov u svemu ovome,pa bih zamolio vas iskusne forumase da mi date savjete i poneke smjernice sta da pregledam i napravim:)
I na kraju umjesto zadnjeg pitanja ovo bi trebalo ici kao prvo ;) ali da li taj navedeni traktor uopce vrijedi te novce :))
Puno vam hvala na vasim odg i savjetima
Josip:D:

Nebi ti htio bezveze nagađati ali ako ima lance pitanje dali to nije radilo u šumi a onda treba dobro paziti na svaku sitnicu jer šuma je zlo za traktor to ga uništi za par godina ko da 30 godina vuče po cjele dane plug!
 
J

jopa741

Guest
Hvala za pocetak ;) kad budemo isli sljedeci put pregledat cemo ga detaljnije upalit i vidit ne cemu smo :D
Traktor izvana izgleda uredno štoviše lijepo ali kako pregledati tj ocjeniti mašinu kako nju provjeriti
Hvala
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
gle kupovina polovnog traktora ti je uvjek nepoznanica mozes ti bit i vrhunski mehanicar pa nevidjet neke stvari kod takvih traktora koji su bili po sumi dosta znaju stradat tanjurasto konusni zupcanici a motor e sad ako hladan normalno pali i dobro prima gas ok je ali nikad nemozes bit sto posto siguran moze on bit suh izvana i ne dimit na odusku i opet moze trosit ulje sve je to relativno ali sve u svemu to nisu losi traktori ja ga imam napravio je 6700 sati i prosle godine je komplet obnovljen i koliko ga ja koristim nikad me nije nigdje ostavio osim u blatu hehh
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Pozdrav :D:
Novi sam na forumu,pa bi vas molio nekoliko savjeta,,,HVALA
Naime odlucili smo se za kupovinu traktora i tako lutajući i trežeći savjete,ovaj forum mi je zapeo za oko:icon_eyes:
Prvo smo mislili za kupovinu IMT-a 539 ali onda smo culi da nam jedan susjed u komsiluku prodaje navedeni traktor ali rijec nije bila o 539 vec o 542 iz 1986god... gospodin je prvi vlasnik i na satu pise da ima 2800 radnih sati,na prvi pogled traktor izgleda uredno i odrzavano nigdje ne kapa i ne curi,gume zadnje su nove a prednje kako kaze orginal...jedino sto mi je zapelo za oko je zadnji ljevi blatobran on je malo udaren kaze vlasnik da je to oštečenje iz šume heh;) pocetna cijena je 3500eurica ali kaze ako smo ozbiljni kupci da cemo se sve dog :)
Uz traktor dobivamo lance za zadnje gume,dvobrazni plug i jos puno malih sitnica;)

Ja sam dvadesetogodišnji momak iz grada i stvarno sam nov u svemu ovome,pa bih zamolio vas iskusne forumase da mi date savjete i poneke smjernice sta da pregledam i napravim:)
I na kraju umjesto zadnjeg pitanja ovo bi trebalo ici kao prvo ;) ali da li taj navedeni traktor uopce vrijedi te novce :))
Puno vam hvala na vasim odg i savjetima
Josip:D:


A za koje potrebe kupuješ traktor?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve se može vidjeti i bez otvaranja traktora, samo treba imati iskustva, al sitnice se dogode i na novom traktoru, a ne na polovnom.......ako neznaš sam, povedi nekoga tko se razumije u taj tip traktora.......npr ja za 533 znam sve, i kada ga vidim kako radi, znam kakva je mašina, dok za druge traktore nebi znao 100% ocjeniti.........al mogao bi približno, dovoljno da znam hoću li ga kupiti ili ne.........kada sam gledao traktor, bio je jedan, dobro je palio, al strašan crni dim je izlazio iz njega, 5min sam bio kod njega, a smrdio ko da sam bio kod lokomotive.......to su stariji traktori, i treba dobro gledati, jer ima onih koji su dobro istjerani, al još se i nađu dobro očuvani primjerci........drugi koji sam gledao, bio je oštećen diferencijal.........pa nevalja prednji trap, pa luft na volanu, pa loše gume, na svakom nešto nevalja...........
 
J

jopa741

Guest
Svaka cas momci , Hvala na odg i savjetima

Mi vam se nalazimo u Požegi i kilometar i nesto sitno smo od samog centra,i sad taj navedeni traktor je kupljen nov a vozio ga je jedan gospodin za svoje potrebe koje se meni cine male za razliku od nekih sto rade iz dana u dan. On je nas komsija i ima 5 jutara zemlje i kaze da je traktor obradivao samo to a u sumu je otisao par puta ,,,a ja odkad znam za sebe ja taj traktor nisam vidio u ulici navodno od 2000god nije skoro pa radio nista...koristio je se za male gradske poslice tj prijevoz i oranje tanjuranje te navedene zemlje,,a sad da li je isplativo ili ne uff nisam ni sam pametan :)
a ja bi taj traktor koristio za svoju zemlju oranje tanjuranje i to,,kad se zaradi nesto novih novaca volio bi zasadit kupine ili maline :) a sad bez traktora skoro pa nemoguce,,a slazem se da se na svakom traktoru nede nedostataka,,al nadam se da ce one velike mene zaobici hahahah
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Nebi ti htio bezveze nagađati ali ako ima lance pitanje dali to nije radilo u šumi a onda treba dobro paziti na svaku sitnicu jer šuma je zlo za traktor to ga uništi za par godina ko da 30 godina vuče po cjele dane plug!

ne slažem se s tobom da šuma traktor uništava na prvi pogled da limarija žmigavci itd
moj je stalno u šumi nikad nije a vjerovatno niti neće zakvačiti ništa drugo osim prikolice i vitla:mur:
usporedi vitlanje pod pola gasa cjeli dan na mjestu sa oranjem ili roto drljačom cjeli dan:mur:
natovarim drva u šumi na prikolicu i gas na asfalt ili makadam 90% transport po tvrdom putu ili asfaltu:icon_super:
 
B

Bobo

Guest
Ako zelis da ga ja dodjem pogledati, nije nikakav problem...

Ja sam ti susjed (vise-manje) i kuzim se "ponesto" u IMT ;)


Od svega nabrojanog mi lanci ne uljevaju povjerenje dovoljno govori da u 2800 radnih sati ima nove gume, dakle moguce da su stare gume pozderali lanci negdje u sumi sto NIKAKO nije dobro posto su 54x serije dosta mekane u predjelu diferencijala pa ako je ovaj po sumi radio, ti lanci nikako nisu dobar znak, sto ce reci da se radi ili o "profi" sumaru ili o sumi na jaaaako nepristupacnom terenu i neiskusnom soferu sto ti opet vise-manje dodje na isto...


Kazem, ako zelis, nije problem otici i pogledati, pregledati, zalec pod njega, isprobati...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nebi ti htio bezveze nagađati ali ako ima lance pitanje dali to nije radilo u šumi a onda treba dobro paziti na svaku sitnicu jer šuma je zlo za traktor to ga uništi za par godina ko da 30 godina vuče po cjele dane plug!

NIje suma zlo za traktor.Vozac(sofer) je zlo za traktor.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Ako zelis da ga ja dodjem pogledati, nije nikakav problem...

Ja sam ti susjed (vise-manje) i kuzim se "ponesto" u IMT ;)


Od svega nabrojanog mi lanci ne uljevaju povjerenje dovoljno govori da u 2800 radnih sati ima nove gume, dakle moguce da su stare gume pozderali lanci negdje u sumi sto NIKAKO nije dobro posto su 54x serije dosta mekane u predjelu diferencijala pa ako je ovaj po sumi radio, ti lanci nikako nisu dobar znak, sto ce reci da se radi ili o "profi" sumaru ili o sumi na jaaaako nepristupacnom terenu i neiskusnom soferu sto ti opet vise-manje dodje na isto...
Kazem, ako zelis, nije problem otici i pogledati, pregledati, zalec pod njega, isprobati...
Bobo ništa od ovog tvojeg nije pravilo, ja također imam lance ali ih nikad nisam stavio, idem u šumu za svoje potrebe za 30 m drva godišnje, imam vitlo, dvije motorke, a uopće nisam profi. Ako čovjek cijeni ono što ima onda ulaže u njega kao i sebe da obojici bude lakše. Ja imam isto toliko RS i trebao bih mjenjat zadnje gume, ali nema se.. pa se čeka dok ne naj... negdje u šumi, pa..da ti neduljim znaš kako će onda ići...naći će se
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mi smo lani napravili 75m drva u sumi u blatu i po suhom u dva navrata i nismo profici dva traktora 3 motorke i sve je islo dobro i nis nismo ogulili a kamoli strgali a grezli smo 2 puta pa je bilo izvlacenjaaal ak se pazi sve je ok i nis se ne strga a ak je netko siledija taj je uvjek siledija i uvjek nekaj strga i mora varit i sarafit a za mene to ni posel bolje da ostane doma spat.
Drva radim iskljucivo za sebe i odma u sumi pilim na kratko i kalam odma u sumi u hladovini.
Tak da traktor koji je puno u sumi ne mora znacit da je razjeban ak je kod normalnog gazde!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
NIje suma zlo za traktor.Vozac(sofer) je zlo za traktor.

Upravu ste i ti i Hrvoje! Ja sam dao samo svoje mišljenje oko lanaca, a ako stvarno zna čovjeka onda valjda ima nekoga sa strane koga može u povjerenju pitati šta je zapravo prošao taj traktor! Ako je zbilja tak kak je napisal da je malo radil onda majstora pod ruku i u pregovore jer 3500E i nije puno za uščuvani traktor a i sigurno bi se dalo malo korigirati oko cjene dok se dođe sa keš lovom na dvorište!:(y):
 
B

Bobo

Guest
Decki svaka cast ali idem i ja u sumu s dvije motorke, s 539, nekad i s 549, vozim u turi iz sume do kuce nikad vise od 3m drva. NIKAD ZA NIKAD nisam imao lance za gumama nit planiram. Kod nas su sume na terenu koji se ne moze obradjivati nikako pa eto, tu se ostavljala suma tako da ima i graba i rupa i potok obicno prolazi kroz sumu. 50m drva godisnje i nije neka "avantura" kad usporedimo vas koji se sumom bavite profesionalno...


NO bilo koji traktor s 2800 radnih sati i lancima mi je odmah u startu sumnjiv i taj je zadnji na mojoj listi koji se gleda u slucaju eventualne kupovine. Tog s lancima cu UVIJEK pregledavati triput bolje nego ove ostale, za svaki slucaj, nista drugo. Ako se potrefi da je dobar OK a ako se pokaze da je los, to je bilo i ocekivano...


Tak da ipak mislim da se lanci ne bi trebali spominjati pri prodaji traktora osim ako se radi o traktoru bas opremljenom za sumu gdje je to plus.

Imao je jedan kolega prije rate bas kandze kupljene u IMT-u uz 539 i njih je imao SAMO za oranje jednobraznim plugom posto je sadio puno paprile, u ratu su kandze jednostavno "nestale" iz dvorista i dan danas mu ih je zao. kaze da sumarijski lanci s "potkovama" nemaju sto traziti kraj kandzi, no opet, posudjivao ih je za u sumu ljudima pa kad negdje zapadnu i s kandzama, onda krece silovanje, pa pucanje poluosovina i tako to.

Kad vidim lance odmah mi dolazi na pamet opcenito rad u tezim uvjetima, to ne mora biti suma. ako ima 2x10" plug i 20 diskova tanjurace i ako su tu lanci, znaci da se tu radilo o tezim uvjetima rada i tih 3000 radnih sati se moze racunati kao npr 4-5 000 sto je opet otegotna okolnost u cjeloj prici.


Svaka cast vama koji imate tu dodatnu opremu i koji ju pametno koristite ali slozit cete se da je takvih ljudi jako malo i da su lanci koristeni 95% slucajeva samo u sumi...

Takvih traktora bih se ja cuvao pogotovo ako ne poznam prijasnjeg vlasnika i ne znam sto je s njim radjeno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato ja velim da su utezi zakon i naravno dobre gume,utezi su skupi al kolko kostaju kande?
Da ne velim kolko kande i lanci stete mogu napraviti.
Lanci su prvenstveno za rad na ledu nabijenom snjegu,i sumi di je masno al su prvenstveno za covjeka koji zna s njima raditi i nebu nistpuklo,al dobro velite taj koji je s lancima delal ili ima kande i ja bi 3 put pregledal pa kupil.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mi smo lani napravili 75m drva u sumi u blatu i po suhom u dva navrata i nismo profici dva traktora 3 motorke i sve je islo dobro i nis nismo ogulili a kamoli strgali a grezli smo 2 puta pa je bilo izvlacenjaaal ak se pazi sve je ok i nis se ne strga a ak je netko siledija taj je uvjek siledija i uvjek nekaj strga i mora varit i sarafit a za mene to ni posel bolje da ostane doma spat.
Drva radim iskljucivo za sebe i odma u sumi pilim na kratko i kalam odma u sumi u hladovini.
Tak da traktor koji je puno u sumi ne mora znacit da je razjeban ak je kod normalnog gazde!

di si prosle godina naisao na blato?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
u drugom mjesecu prosle godine je bio snijeg koliko se ja sjecam ma nema veze...

Tako je odma posle tog snjega su nam dodjelili parcelu i kroz 2tj.je bilo preuzimanje,to je bil uzas blato do koljena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh