• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina polovnog IMT-a

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Lijep traktor!
Ja imam takvog,ali moj na satu ima 600 rh- ali već ih drugi puta vrti!
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
najbolje doba imt-a je??? kupnja rabljenog

vidim da neki spominju da su stare pile puno bolje od novih/novijih. koje su to zlatne godine imt-a?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Re: najbolje doba imt-a je??? kupnja rabljenog

Svi prije rata...
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav.
Zanima me kupovina polovnog IMT 549 DV 2006.godina proizvodnje. Cijene su od 9000-10000 eura.
Na što bi trebao obratiti pažnju, motor, prednja vuča,kabina i ostalo.
Koje su mu mane...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Previše novaca za taj traktor.
Radije išći Zetora 5245 ili 3340 ili pak Universala 530DTC u tom rangu cijene, jer buš imal puno manje problema.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Pozdrav.
Zanima me kupovina polovnog IMT 549 DV 2006.godina proizvodnje. Cijene su od 9000-10000 eura.
Na što bi trebao obratiti pažnju, motor, prednja vuča,kabina i ostalo.
Koje su mu mane...
Ne slušaj gluposti...tipa sa zetorom buš imal manje problema...Ja ga imam 2000 godište, traktor ima prek 4000 radnih sati,imam kolegu koji ima ovlašteni servis Zetora pa i meni ponekad servisira IMT. Prema njegovim riječima i mojem iskustvu Zetor jedinu prednost ima u udobnosti, IMT 549 DV je svestrani traktor, baš za sve... od međuredne obrade,oranja, šume, i ako mene slušaš uz redovit servis nemaš nikakovih problema, a o rezervnim djelovima, tj. cijeni da ne pričam. Jedino ta novija godišta su imala problem u pucanju prednje koljevke,ali ni to nije neki kvar, cca. 200 eura. Obrati pažnju na radne sate...lako ih je prepraviti, mada i kod zapadnih traktora koji imaju RS do 9999, gotovo svi imaju 10000 RS više.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Ajmo redom: kolijevka je nikakva i skoro nema onoga na kojem nije pukla.
Mjenjač...kak se namjeriš.
Motori cure na sve strane.
Pristup motoru i filterima je katastrofalan.
Nema nezavisni kuplung kardana. Kočnice kilave ko i na svim IMT-ima.
Hidraulika na drži dok motor ne radi.

Sve mu se to more oprostiti za 40...45t kn, ali ne za cijenu od 65...80t kn.
Za te novce dobiješ Zetora ili Universala dupljaka, čak i 4-cilindraše. A oni su u svemu u prednosti u odnosu na 549.
Ak već hoćeš maloga dupljaka, gledaj prema TAFE 46 4x4.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slažem se sa zj.
Rađe onda gledat starije modele imt-a,makar i tu ima svega.
Kod zetora je problem kaj rijetko ko prodaje a da nije izrauban i iskorišten do kraja.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Pa mali Zetori i nisu baš stari za cijenu koju je čovjek spreman platiti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je al za tu cijenu dobije i većeg i jačeg zetora,naravno novijeg godišta.
Jedino recimo ako nema kabinu cijene su dosta manje.

Kolko jedna nova kabina miže koštat,bilo koje marke?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nije baš da ti noviji 549 nevaljaju ništ.
Da jesu malo nedovršeni je istina ali lepi mi je taj mali bez obzira na par sitnica koje treba doraditi ili prepraviti.

Ima jedan moj kolegam, dve i neko leto a kad ga on nije uspel sahraniti sa svojom pažnjom i održavanjem (nema jadan ni jedno svoje staklo, a o ostalom da ne pričam) onda .....
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Pa dobro jel vi znate čovjeku preporučiti išta drugo osim zetora ko da je sveta krava.
Kolega traži imt-a a ne zetora al vi odmah uzmi zetora ko da su česi svijet izmislili.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Što moreš zatucano od bola ne idu bez zetora ni spavat .
A traktora majko mila trom i pretežak taman za dedeke.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
IMT je završena priča...a Zetor je oduvjek tehnološki bil i bu ispred njega...
Nije sveta krava, ali je bolja kupnja za tak velike nofce. Tu cijenu bi vrijedil novi 549, a ne 10g. star.

OK, da ne velim da je samo Zetor bolji: i Universal je znatno bolji izbor, a za manju cijenu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
mali, a šta ćeš. Svatko živi u svom nekom uvjerenju da je to baš tako ispravno. Koliko vidim i ti isto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa i Univerzal, Štore, Ursus ..... (rasprostranjeniji u našim krajevima) su ispričali svoje priće davno prije IMT-a a još uvjek se koturaju i još dugo se budu koturali jer su kopije kojećega pa se potrošni dijelovi mogu nači ali ne baš u svakoj grabi kak za IMT.

A Zetor, ruku na srce kvalitetniji, opremljeniji, napredniji (mada ovi novi su se srozali na kvalitetu IMT-a iz najboljih serija) nebu isto dugo kak se meni vidi.
I nije istina da je duplo bolji da bi duplo više vredel.

U konkretnom slučaju godina proizvodnje je ta koja ovom 549 drži cjenu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Nebi bas rekel da je IMT zavrsena prica, makar ga ne volim previse, a imam ih 2 kom, al jos budu IMT-i u puno domacinstava cuda posla napravili..

Ne znam za ove jace ali 539 je jedna legenda od traktora..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Da me nebi krivo shvatili, nemam Zetora. Ali kaj valja - valja.
Ipak je on original (vlastiti razvoj), a svi ovi drugi su kopije ili kopije kopija.

I znam nekoliko ljudi koji su s IMT-a prešli na Zetora, a obratno baš i ne.
Čak znam neke koji su s Belarusa prešli na Ursusa :D:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja ne bi zetora uzo da mi džabe date te novce za tu kramu.
Zimi nepali , spor troši ko pranjača i nema to je stroj.
Imt je bar jeftin i radiš i baš te briga.
A za te novce od zetora da imam malo dodam u kupim pravi traktor a ne taj poluproizvod češki.
I to da valjaju je jako upitno nagledao sam se njihvog skakanja hidrulika .
Imaju boljki puno ali niko ne meće kvarove jer ih je sramota dali brdo para a nemaju traktor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh