• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina polovnog IMT-a

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Imal je Bobo malo više problema od onih koje Šanana spominje (ja znam za njih) ali malo pomalo dotjeral je on njega u red.
Mada kak je neko napisal, kaj je i kolko Bobo njemu delal dobro je i izdržal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam i ja kolega, ali netreba ni spominjat, ne ponovilo se :)

Nego škicni v temu 565 pa napiši koju :)
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Može pomoć, razmišljam da bi se uzeo neki mali imt.
533 otpada već zbog starosti, duplog kvačila, špere ... ili možda i griješim?

U igri su 539, 540, 542.
Kojemu dati prednost i zašto, ili tu i nema neke razlike, ne mislim na par konja više manje, nego na sam kvalitet i izdržljivost? Čini mi se da je 539 u laganoj prednosti.

I na kraju, može li se uzeti nešto za 20 000 kn, a da radi? Košnja, baliranje nekom malom balirkom, eventualno priprema za sjetvu, bez oranja.

Hvala
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Pa za 3000€ ide 539 da je tip top s kabinom.
One njuskalo cijene zaboravi, u zadnjih 5 godina ne znam ikog da je dobio vise od 3000 za fergusona.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne znam, zakaj vi pojedinci imate potrebu od svega raditi sprdacinu? Covjek pita kojeg IMTa da uzme, nije pital za druge marke...

reCenter 533 također imaš s dvostepenim kvacilom i šperom, znaci sve isto kao i na 539.Razlika je samo u motoru,a 533 se može naci uglavnom jeftinije od 539. Iako doma imam 533, od ovih koje si nabrojio ja bi uzeo 539 i to samo iz razloga kaj su mi ovi kockasti ružni. A dva - tri konja sim il tam... Sad ti se možda jave neki s filozofijama o Fiat motorima na 540 ali to je sve samo filozofija...
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
E ježi ga, meni se ovi kockasti više sviđaju, al to je najmanje bitno.

I dilema je uglavnom između 539 i 542, za ovaj 540 nisam ni znao da postoji, da nisam vidio na njuški da se prodaje. 533 možda ipak slabašniji u odnosu na njih, najviše zbog balirke.

Btw. gdje tražiti traktore ako ne na njuškalu, ono obzirom na cijene kao reče NEWHOLLAND ili si mislio da bi se trebalo cijenkati i dobrano spustiti cijenu jer nekima ide i preko 30k kn.

Otvoren sam i za druge prijedloge što se tiče marke, ali ovo je ipak imt tema pa možda da se zadržimo na njima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako krećeš od IMT-a 533 najslabiji , 539 malo jači sa kvalitetnijom šperom , 540 kockasta limarija jači prednji trap , 542 isti kao 540 samo ima 5 brzina , 549 kao 540 (novija linija ) ali s-motor jači od 540/542. Buduči da su to ipak stariji traktori uzmi nekog tko ih pozna kad budeš išel kupovati . Buduči da si otvoren i za druge marke odluči koje pa i njih pogledaš usput .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
E ježi ga, meni se ovi kockasti više sviđaju, al to je najmanje bitno.

I dilema je uglavnom između 539 i 542, za ovaj 540 nisam ni znao da postoji, da nisam vidio na njuški da se prodaje. 533 možda ipak slabašniji u odnosu na njih, najviše zbog balirke.

Btw. gdje tražiti traktore ako ne na njuškalu, ono obzirom na cijene kao reče NEWHOLLAND ili si mislio da bi se trebalo cijenkati i dobrano spustiti cijenu jer nekima ide i preko 30k kn.

Otvoren sam i za druge prijedloge što se tiče marke, ali ovo je ipak imt tema pa možda da se zadržimo na njima.

Ako ne znaš nekoga tko prodaje naravno da budeš gledao po njuškalu i ostalim oglasnicima... Po meni ne trebaš gledati jel 539, 540 ili 542. Na bilo kojeg da naletiš da je u dobrom stanju i ako se uspiješ dogovoriti za cijenu je to to. Još ako nisi sramežljiv, ponekad možeš dosta skinuti cijenu.

Ako krećeš od IMT-a 533 najslabiji , 539 malo jači sa kvalitetnijom šperom , 540 kockasta limarija jači prednji trap , 542 isti kao 540 samo ima 5 brzina , 549 kao 540 (novija linija ) ali s-motor jači od 540/542. Buduči da su to ipak stariji traktori uzmi nekog tko ih pozna kad budeš išel kupovati . Buduči da si otvoren i za druge marke odluči koje pa i njih pogledaš usput .

Po cemu je lošija debela špera na 533 od one na 539?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Btw. gdje tražiti traktore ako ne na njuškalu, ono obzirom na cijene kao reče NEWHOLLAND ili si mislio da bi se trebalo cijenkati i dobrano spustiti cijenu jer nekima ide i preko 30k kn.
Gdje i sve drugo. U birtiji [emoji1]

Sad ti se možda jave neki s filozofijama o Fiat motorima na 540 ali to je sve samo filozofija...

Zasto filozofija? Fiat je jaci i sahrani barem dvije rakovice bez usputnih kvarova. I ima ga i na 533.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Je fiat bolji ali kad prdne i košta generalka naspram 539 duplo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan;1193599 Po cemu je lošija debela špera na 533 od one na 539?[/QUOTE kaže:
Gajtan ovo je bilo osnovno a sad ima neki 533 debelu i neki 540 tanku tak da .
Mali nije generka za žabara toliko skuplja , no IMT i Fiat se nemogu uspoređivat po motorima a i sve više kompliciramo , najbolje vi koji se kužite kolegu pod ruku i u potražnju za IMT-om .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Zasto filozofija? Fiat je jaci i sahrani barem dvije rakovice bez usputnih kvarova. I ima ga i na 533.

A zato kaj mu je svejedno kad uzima nekaj kaj je staro 30-40 godina. Može biti da su ubijeni i na izdisaju i jedan i dugi, a moguce da nalete dobar. Jako su rjetki oni koji vec nisu slagani, bili Fiat ili Rakovica. I kaj mu onda znaci da uzme i Fiata ako je složen s ovim današnjim falš djelovima?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Je fiat bolji ali kad prdne i košta generalka naspram 539 duplo
Dobra generalka za 539 je oko 10 tkn, a ista cifra je otprilike i za taj fiatov motor, tako da pričat od nekim duplim ciframa su gluposti.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kako sad to,pa razlike između tih modela su jako velike!

Ma koje velike razlike??:icon_mrgreen:

540 je osnova kod ta 3 modela, on se prvi proizvodio.
Zatim su se dosjetili na kola od 540 staviti slabiju hidruliku i slabiji prednji most i tako je nastao 539 sa limarijom od 533, a motor je ostao isti od 540 :)
A kaj se tiće 542, sve je ostalo isto ko i na 540, samo zamjenjen mjenjač sa 5-brzinskim:icon_mrgreen:

Velika mana 540 i 542 je mali anjšlag, po meni traktor bezveze, nije okretan za sitne poslove, a i za teže poslove prilično slab, jedini + mu je jača hidrulika.
Dok pak 539 je CAR za sitne poslove, a može i orati sa jednobrascem sasvim solidno. Za nešto teže nije.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam se puno najahal na 539 i 542,ovaj drugi je ipak teži,puno brži po cesti,malo jači,i većinom dolazi s kabinom,kakva je takva je,ali puno znači.
542 je mogao raditi s npr. sjetvospremačem od 2 metra,dok 539 to nije mogao,542 može vući veći plug... Po meni se nikako ne može reći da su to dva ista traktora.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Covjek je rekao da mu ne treba za oranje pa mu tezina i spera ne igraju veliku ulogu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Dobra generalka za 539 je oko 10 tkn, a ista cifra je otprilike i za taj fiatov motor, tako da pričat od nekim duplim ciframa su gluposti.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Gdje je ta generalka od 10000 kad sam ja oko 5000 platio kad sam radio.
S biranjem dijelova i obradom.:icon_lol:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Gle @mali, moj kum je mehaničar prek 40 god. i naradio se generalki i generalki na 533/539. Na kraju krajeva sebi je na 533 radio generalnu reparaturu motora i sam je rekao da su ga samo djelovi ispali preko 5000 kn sa uređenjem bosch pumpe i novim diznama te uređenjem glave. Ruke za takav posao su barem između 3500-4000 kn pa si sad računaj kolko to ispada. Tu negdje je otprilike cifra i za 539.
Za mog Universala zadnji put kad je rađena generalna motora kad bi računali posao ispada oko 10000.
 

Najnoviji postovi

Na vrh