• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina polovnog IMT-a

J

jopa741

Guest
Evo samo da se javim i kazem da su pregovori u tijeku:D
Zadnja cijena je 3300e dida kaze ako nije problem da pricekamo da si posadi kukuruz posljednji put pa da ce svratit do nas;)
Cak je i rekao da ce nam posudit traktor na par dana da ga isprobamo :=))
Pa cemo kroz naredni tjedan vidit rasplet dogadaja ;) A kad dode do nas na provjeru poslikat cu ga i stavit slike da vidite o cemu se radi :D Pozdrav
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
ja sebi planiram uzeti 533 kojeg bi koristio za dovesti 20 metara drva godišnje,put je odličan imam 1km do te šume,te bih ga još koristio za obrađivanje 3 jutra zemlje.
 
J

jopa741

Guest
Evo kod nas se to oduzilo hahha i prije 4 dana je 542 uletio u nasu garazu :D
I mogu ti reci da sam prezadovoljan od dvobraznog pluga,dizalice,lanaca,nastavaka za kompresor,izmjene ulja,filtera i regan god dana...i kaze ako sta krene po zlu da se javimo;) mislim da bolje nije moglo...
a ni mi necemo nesto pretjerano radit malo zemlja malo šuma i to je to
mogu ti samo reci pametno i oprezno pri kupovini ima svakakvih likova:D
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
ja sebi planiram uzeti 533 kojeg bi koristio za dovesti 20 metara drva godišnje,put je odličan imam 1km do te šume,te bih ga još koristio za obrađivanje 3 jutra zemlje.
moj ti je savjet da kupis 539 ako vec imas namjeru da kupujes traktor. 533 ti i nije nesto u sumi, pogotovo ako ima izvlacenja na lancu, a i razlika u cijeni nije velika.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
ja ti preporučam da kupiš 539...ja sa njim u šumi vučem po 4 metra drva...sve ovisi o terenu...i kad kupuješ gledaj da ima šperu...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
svaki 539 ima speru osim ako nije potrgana,jedino kod prvih 533i englezera oni neki imaju neki nemaju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
moj 539 77 godište nije imao šperu...pa sam nabavio cjeli zadnji kraj od drugoga i sada imam šperu......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
Imam jedno pitanje, dali bi se mogao naći 533 sa papirima za nekih 1000 do 1300 eura, s njim bi radio 2 ha voćnjaka znaći prve 3 godine samo tanjuranje a poslje malčiranje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tesko a da je sve ispravno kod nas s u od 25tkn na dalje al ne vise od 35tkn ispravni s papirima....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
Tako nekako se kreću i na njuškalu, dok je jedan kod mene u selu kupio 533, drljaču, rasipač i plug za 11tkn, a čuo sam da je jedan u drugom selu malo dalje od mene za 30tkn prodo 539 2 prikoice i još neke strojeve.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle ovisi ko prodaje,ak prodaje covjek kojem su umrli starci koji su se bavili poljoprivredom i on necegh i hoce sve rasprodat on bu spustil cjenu max samo da sve rjesi i da dobije nekaj love a da traktor i prikljucci ne trunu,al takvih je malo i treba srece da naletis na njih jer vecinom je to sve u dobrom stanju i radi dobro.
Al zat1300€ bus nasel od nekog kome stvarno gori ili skalameriju gdje treba generalka odma a to je oko 9tkn,i razne sitnice jos 3-4tkn, pa gume zadnje dvije nove trayal su za njega oko 3000kn....
E sad vidi kaj ti se isplati a vjerujem da nemas vise od 1500€ kod sebe sad za traktor a kamoli jos tolko da ga zriktas ak ne valja?
Jer ak nemas nis doma onda te i cekaju razni prikljucci,freza tanjurace,kosa,plug....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Pa za koji 533 je 9 hiljada kuna generalka, ako mislis samo na motor? pa to moraju onda zlatni dijelovi ici unutra..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam kakve su cjene majstora i djelova kod vas al kod nas je sve skupa od 8000 -10000kn.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Gle ovisi ko prodaje,ak prodaje covjek kojem su umrli starci koji su se bavili poljoprivredom i on necegh i hoce sve rasprodat on bu spustil cjenu max samo da sve rjesi i da dobije nekaj love a da traktor i prikljucci ne trunu,al takvih je malo i treba srece da naletis na njih jer vecinom je to sve u dobrom stanju i radi dobro.
Al zat1300€ bus nasel od nekog kome stvarno gori ili skalameriju gdje treba generalka odma a to je oko 9tkn,i razne sitnice jos 3-4tkn, pa gume zadnje dvije nove trayal su za njega oko 3000kn....
E sad vidi kaj ti se isplati a vjerujem da nemas vise od 1500€ kod sebe sad za traktor a kamoli jos tolko da ga zriktas ak ne valja?
Jer ak nemas nis doma onda te i cekaju razni prikljucci,freza tanjurace,kosa,plug....

hehe,kad sam ja kupoval traktor svačega sam se nagledal. i bolesnih,i propalih,i kreditno zaduženih ljudi koji su prodavali traktore,al nema govora o nekakvom spuštanju cijena. onaj ko ima nekaj za prodati,hoče za to dobiti čim više. najviše mi je spustil jedan tip,i to 100e,a za traktor je htel 17 000e.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Cijene rabljenih IMT traktora su jako porasle zadnjih par godina. Sječam se da je solidan 533 prije 8-10 god koštal 10 000 kn, a sad dok gledam na njuškalu, čudim se oglasima, a i da ne govorim za 539 koji drže 30-35 tisuća kn. Toliko ipak ne vrijede! Da se nadovežem na prethodne postove, generalka za 533 dođe do onak kak je kolega Oficir rekel, nađe se tu puno toga za mijenjati, pa ako još glava ne valja,..:(sweat):
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ak se sve stavlja u motor novo i sređiva cakum-pakum začas se prikupi ta cifra.u temi IMT 540 u meh rdionici sam iznosio nedavno cijene pa ak kome treba onak informativno nek si vidi kolko se nakupi ak ideš mjenjat na traktoru sve kaj ne valja i kaj treba

A cijena IMT-ja ima svakakvih,kak potrefiš,evo prošlu god moj susjed prodao dobrog 533 reganog za 11000 kn da bi kupio univerzala 70 i neko god za 5 tisuča eura

A moj stari prije 12 god kupio 540 za 5 tisuča maraka to bi bilo recimo 20 tisuča kn,nek me netko ispravi ak nisam dobro preračunao jer sam bio još recimo mali dok su marke bile popularne a danas taj traktor isto valja tolko a neke se je u tih 12 god i potrošio
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Mislim da je 539 sredinom 80-tih koštal 7-8 000 DEM, ok bila je inflacija dinara, no marka je bila stabilna, tako da ispada da ti traktori danas koštaju više Dem-a neg onda. Ista stvar je i s prikolicama, susjed je 88. kupio tehnostrojku, za 3 500 Dem, i sad je za toliko može prodati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slazem se se s kolegom @zeljkom i mislim da su zetori i u zadnje vrijeme imt precjenjeni i skupi.

Evo 87god kad je tata kupoval zetora 5211 platil ga je 11000dem,a imt 539 s kabinom i kompresorom je kostal 9000dem,pa je malo zinul kak.
Mala je bila razlika a sad je velka neznam kak to.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
kakve ce cijene imt-a tek biti, nedavno sam se raspitivao za novo i lik u trgovini mi tvrdi da nakon ulaska u Eu nema novog imt-a tipa 539, 549 jer nemaju potrebne norme. mozda ce se to uskladiti kroz neko vrijeme, al zasad mogu samo skakati.
btw stari je 97 kupio zetora 7711 za 17000 maraka, danas vrijedi vise nego toliko ako racunamo to kao 8500 eura, ali je tada bilo teze doci do 17000 maraka, bar tako mislim.
 
J

jopa741

Guest
Evo nakon dugo dugo vremena da vam se zahvalim za savjete,sve je proslo uredu,,kupovina je obavljena jos u 4 mjesecu ove godine :)
evo par slika ;)
 

Prilozi

  • forum 1.jpg
    forum 1.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 800
  • forum 4.jpg
    forum 4.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 575
  • forum 5.jpg
    forum 5.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 420
  • forum 9.jpg
    forum 9.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 390

Najnoviji postovi

Na vrh