• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Danas slikan kupus, imam na mjestima po nekoliko biljaka nisu nešto narasli a oko njih normalno rastu, dali neko zna šta je u pitanju, nemam neko iskustvo sa kupusom.
 

Prilozi

  • 20220309_131553.jpg
    20220309_131553.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 31

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
Pozdrav,

Zanima me koja zastita ide prije sadnje presadnica kupusa? Konkretno me zanima insekticid. Jer vidim da ste prije potapali u confidor
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Confidor i to je to.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ili jedan od onih dvadeset pripravaka na tržištu s istom djelatnom tvari... ;)
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Ima zelja!!!
Najbolje je subotom ujutro...sidjes s autoputa i krenes prema ogulinu imas barem 20 standova da si izaberes svasta nesto domace na kucnom pragu!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fokus01

Član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
45
puno vode, slaba hrana...
Ne bi bilo.
Dobio je sve što treba,ali dns vidim da je korijen cijelom dužinom iznutra pojeden...koliko sam uspio istražiti,radi se o kupusovoj muhi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kupusova muha ili možda i žičnjak...ali sva ti je zemlja okolo zbetonirana od kiše, i taj dio mu je isprao većinu gnojiva...zato sam prvo tipovao na to.
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Pozdrav svima zainteresiran da za sadnju kupusa varazdinca kolko otprilike treba sadnica za 1 JUTRO dosao po nekoj racunici 25 do 30 tisuca biljaka gledam ako kupim sve sadnice to je trosak 25 000x 0,20centi komad gledao nedavno cjene na pijacu 5000e trosak onda bas nevidim neke racunice imam priliku kupit sjeme pa sam uzgojiti sam kolko otprilike bih trebao grama sjemena za navedenu povrsinu nasao sam podatak da u gramu sjemena ima oko 250 biljaka to bih posijao na gredicu pa kasnije sadilicom za povrce sadio zemlja je srednje teska razmisljam i o navodnjavanju
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
flance si kupi gotove u kontejnerima, ali moraš naći proizvođača koji će ti usijati to što tražiš (ili tvoje sjeme) i gdje će flanci biti u 160 ili 209 kontejnerima...onda i cijena takvog flanca pada, na oko 10 eura po kontejneru...ali sve moraš odraditi na vrijeme, i narudžbu i pripremu zemlje i sadnju...to zna biti problem...bez tržišta nećeš zaradit na tome.
 

mariok94

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
32
Imam i tu mogućnost u planu dok posadim duhan pa stavit u plitvice i na vodu onda mogu sa sadilicom automatskom na case sadit ali racunam tek iza 15.5 bih mogao posijat ako to nebi bilo kasno imao bih plitvice samo kupim zemlju i nekome na stroj da posije
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
zelje za kiseljenje se sadi krajem lipnja i početkom srpnja...stigneš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh