• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Svake godine ga ima brdo, bitno je samo u kakvom bude stanju u toku berbe!
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
neznam kak je kod vas al kod nas ga nema a posađeno ga pun kufer bolest sve sje--la..
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Kod mene nije bilo bolesti već insekata. To je bio ne zapamćen napad.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ja sam na kraju berbe, još tjedan dana i gotovo. Na 1ha blizu 50t Varaždinca. Bolest bila samo u tragovima i to samo kod prve dvije od pet rundi sađenja, Da imam utopio bih još toliko bez problema, cijena na veliko 1,60 a na malo 2,00
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam prodao 450 vreća za sada po 50 kn vreću nit vagao niti išta spremio 20000 t k i dobro.
Bolesti ništa sad možda je hibride ubilo to ne sadimo jer ljudi neće da kisele .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
krautman bez zaštite delan, i nema nikakvih boleština...al budimo realni, u krugu 10 kilometara oko mene nema zelja...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ti hibridi jako mi se žale ljudi ne uspije im kiseljenje nikako , puno njih radi toga odustalo od kućnog kisaljenja.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sadim samo agressor i to godinama i ljudi se uvijek vračaju koji uzimaju za kiseliti. Kažu da je idealan. Već 4 godine čovjek iz rijeke uzima kod mene, strava.... A agroprerada jedino i pita za agressor
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
I ja radim agresor i ljudi se vraćaju svake godine, jako lijep kupus a nije težak za proizvest, samo ove godine imam xanthomonas na kupusu, al to je vidim i kod drugih problem.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
pukla mi je vreća sa naribanim zeljem. Vreća je u plastićnoj kaci koja moze poslužiti za to. U subotu navečer smo rezali. Jel da bacim onu vodu kaj je sada izašla iz vreče ili ju mogu iskoristiti u kaci kao salamuru? Smijem li ja to presložiti, tek je par dana prošlo. Imamo par glavica i ostalo je naribano.... hvala!!!
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Decki koji kupus bi preporucili kaj je slican varaždincu?kaj bi ga sad posijal i rezal u 10 mjesecu?
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
poz
imam sjeme kupusa viska ostalog od prosle godine. ostali info kontakt na privat

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 

Barbi

Novi član
Tu od
7 Sij 2018
Poruka
3
da li mi možete nešto reči o kupsu DISCOS F1 ?

Pročitala sam nešto o tom kupusu u katalogu zki,ali da li netko ima iskustva s njim? Kad se sije , kakav mu je prinos ? Kako podnosi sušna razboblja ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Kako je prošlo vrijeme natezanja jesenskog kupusa, dolazi sjetva ranog. Molio bih prijedlog za rani kupus na otvorenom uz pokrivanje agrilom. U opciji su mi nekoliko hibrida: Tiara, Reactor, Pandion, Parel, Nozomi, Constable što od ovoga odabrati iz vašeg iskustva? Isto tako bih pitao za prijedloge ranog karfiola i brokule.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh