• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvalitetna izolir traka (gdje nabaviti)

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pozdrav poštovani članovi, kolege.

Okrenuo bih se jednoj za mene bitnoj stavci. Zašto bitnoj? Pa bacio sam se malo u auto-elektriku, a i ovako sam malo izučio struju.

Molio bih one koji se češće bave el. strujom, ako imaju nekog dobavljača ili znaju gdje ima one prave, "gumene" izolir trake? Ovo sve što ja mogu nabaviti po trgovačkim centrima ili željezarima je traka kojom ne možeš ništa pravo napraviti. Em' puca, em' se ljepilo rastopi čim vidi malo sunca, a ne lijepi ni ovako dobro, a ne kad ljepilo pobjegne. I sve su neke plastične...

Prije su bile one baš gumene, rastezljive i fino su se lijepile. Kada je namotaš pogotovo kada se izolira čitav snop ne progledaju žice za par dana ili nakon stojanja na suncu samo se krene odljepljivati. Bolje drži selotep nego ta izolirka, čak sam posegnuo za ko' fol kvalitetnijom. Mala izolirka, košta cca 25 kn, fino upakovana, kad je otvoriš isto sranje, drugo pakovanje. Stojala u autu dok sam bio na piću, vratio se doma, ne mogu je ni otvoriti jer se ljepilo ratpopilo, i kada sam uspio odvojiti najlon, papir s deklaracijom se "raspekmezio" na sve strane, tako da je i ona ubrzo našla mjesto u kanti za smeće. Imao sam stare zalihe, ali više na žalost nemam. Već duži period tražim tu (za mene) pravu izolirku. Radio sam struju na TV-u i nakon par dana što je stojao na suncu, lagano je krenulo odljepljivanje. Prije koji dan je počeo variti plus za šasiju jer je izolirka otpala sa žice od plusa na kojoj se rapao bužir, na kraju sam našao neki stari termo-bužir, debeli pa sam uspio pokrpati da mi ne rokne negdje akumulator u vožnji.

Dakle, dali još postoji igdje dobra izolirka ili smo svi osuđeni na ovu srednju žalost?!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Za instalacije na vozilima ja radije koristim platnenu. Zadnju sam kupil u Lagerkomerci (mislim).
Ta, koji spominješ, je samovulkanizirajuća traka. Zadnji put sam ju kupil i Lidlu (3M).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Tesa i scapa izolir trake su se meni pokazale ok.
Mada izbjegavam gdje god mogu, ako se radi od nule obavezno termo božir a za popravke koristim navedene.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Dali je termo bužir izolator kao što je i izolir traka?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
I bolji od nje, ako se koristi odgovarajući.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Zahvaljujem ali što znači odgovarajući? Gledao sam na netu gdje se spominju uz promjer i neki odnosi, npr. 2:1. Što hoće reći?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Dali je termo bužir izolator kao što je i izolir traka?
Da, mala zamjerka je kaj je mekan i lako se oštečuje dok izolirka ne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ove jeftine termoskupljajuće cijevi su za primjenu u elektronici, i točno je kaj Muha veli da su nježne.
Pravi električarski (Raychem) je malo skuplji i nema ga baš po dućanima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh