• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
@ivanhecimovic krupna je, nesilica tzv. teska linija "talijanka". Sjedila je na 15 jaja, jedno je polupala, nesto je i sama ugusila tokom valjenja, jedno ili dva, neznam vise, su bila neoplodjena....

Po mojem, 19 jaja bi bilo taman..ak je malo manja kokica, onda 3-4 manje.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ma i ja sam mislio manje od 20 al ih je sva pokrila pa reko nek joj bude a i tuce ko sam vrag bi me ubila da sam joj koje uzeo 😂
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Pozz Ivane, vidim da si dosta angaziran oko kokoši i tako to. Proteklih tjedana sam bio vrijedan pa sam stari dopola zidani svinjac preuredio u kokošinjac 3x3,5m. Napravio sam i manji ispust od 15 m2. Za početak planiram s time krenuti u hobi. Ispust bih s vremenom proširio za nekih 40m2 ali to moram prvo isprojektirati zbog ograničenosti i konfiguracije dvorišta. Danas sam naručio dva jata pet tjedana starih 10+1new hampshirea. Koliko sam saznao, ta pasmina baš i ne kvoca a ostale su im osobine među najboljima. Inače zelja mi je imati domaća jaja a višak stavljati pod kvočke za piliće. Zato bih trebao izgleda neku drugu pasminu poput hrvatica koje kvocaju. Problem će biti u održanju pasmine jer bih hrvatice koristio samo za sjedenje. Kako da razlikujem jaja new hampshirea i hrvatica? Imas li misljenje o mom naumu? Pozz
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Nemogu vam ništa rec iz iskustva ni jedne ni druge nisam imo al te kombinirane pasmine tipa New Hampshire,Australorp,sussex itd bi trebale imat i dobar instinkt za kvocanje
Takoder trebali bi vidjeti na internetu za boju jaja kakve imaju hrvatice a ove bi trebale imati tamniju
Al treba racunat da ako se ne odvoje jata dzaba vam prebiranje jaja ak hrvat skoci na new Hampshire koku i obrnuto
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sa koliko minimalno starosti se mogu pilici odvojit od kvocke a da se ne moraju grijat pod lampom?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nekako mi se cine premali. Izlegli se na Uskrs. Vec su pojeli vrecu pocetne smjese. Sad cu im pocet davat onu sljedecu krupniju a onda sami srot. Sta im se jos u ovom periodu smije dat. Jel smije kopriva i namoceni suhi kruh il je jos prerano.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja bi ih pustio bez zarulje kad se opernate ak vam je stiska s prostorom il kvocka za...bava mada je najbolje s njom da budu dokle ona oce
Inace kod mene se danas leglo
11/20 se izleglo nazalost jednog je zgazila jedan je cudan mozda ne dozivi jutro a sutra ujutro ih premjestam za slučaj da se još koji izlegne
Ja sam zadovoljan mada me moglo dosta bolje al i dosta gore tak da je u redu
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Dobro velis , kvocka je upravo takva. I kod mene se izleglo samo 50 posto , od osam samo cetri. Nadokupio sam joj odmah jos 6 komada cistih selskih domacih iste starosti. Prvo ih je prihvatila a drugi dan ih ganjala tako da sam ih moro stavit pod lampu. Sad ona vodi ova cetri svoja a ovi su jos u gajbi pod lampom. Sad bi kvocku vratio medju kokosi a pilice sve zajedno pustio na pod u prostoriju al opet najavljuju hladno vrijeme.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ma sve metnite pod lampu u gajbu zajedno i gotovo
Kolko god da je lijepo da je kvocka s njima ne isplati se imat tak na 100 mjesta pilice ak se moze spojit
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
15575738311921516654120548958533.jpg
Evo ih danas prebaceni u gajbu
11 ih je opet jedan se izlego sinoc ostala jaja sam bacio mucki bili
Za sad jedu mjesano smjesu,šrot i kuhana jaja
 
Posljednje uređivanje:

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Mojoj kvocki danas 22. Dan još nist nema juce sam slucajno razbio jedno jaje mucak drugo sam sad pile je bilo unutra ali mrtvo izgledaaaa da nije dobro sjedila da su se svi zatusili
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Meni su se izvalili purići pod kvočkom(kokoš). Od 9 jaja 7 purića, dva jaja mucki...
Ovo gore su domaci pilici, od 12 jaja 9 komada...
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Kod one golovrate kvocke sta je sjedila na zelenim jajima ima 7 pilica,kak se koje izleglo ona ga je ubila i ja sam skuzio kad je vec dva ubila i ja preostalih 12 jaja metno pod drugu koja je izlegla 7 ostali su bili mucki i sad imam pod tom drugih 13 jaja pod još jednom 17 i sutra cu jos jednu nasadit na vjerovatno 15 tak da kod mene ove godine sve puno kvocaka
I zanimljivo je da se tih 7 izleglo 24 dan tek
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja sam imo u 9 mjesecu male nis im nije falilo,kazu babe da su najbolji pilici između male i velike gospe tak da imate vremena
 
Na vrh