• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja nikak ne mogu naletit u dućan kad ima kvasca, ne trebam za kokoš nego treba ženi.
Pravi ste srećkovići kad ga uspijete nabaviti za kokoši. :)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Moras doci u konzum do 10 sati , digo svjezi kvasac, jedna kocka 2,49 kn. Poslije ga razgrabe. Za suhi moras pitati na blagajnama jer ima bisera koji uzimaju po stotinu, a ovako moze maximalno 5 komada. U Hr. vise nitko ne proizvodi kvasac jer su prodali Plivu a sa tim i proizvodnju. Potrebe Hr. su 3 tone dnevno a uvoze i prepakiraju samo 1 tonu. Sve je dobro dok jos mozes kupiti a kad pocne cipiranje uskoro nebus mogo ni sjeme kupiti neg na broj. Po cipiranoj glavi godisnje imas pravo 3 kocke kvasca, 25 zrna kuruze, 15 zrna paradajza itd...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Zakaj germa kvočkama? @robelar ma ima kod nas proizvodnje ali jako malo, imam prijatelja kaj dela u digokvascu, pa veli tu se suha dela a svježa samo prepakirava, oni sad u 3 smjene delaju u doba korone.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
Ja nikak ne mogu naletit u dućan kad ima kvasca, ne trebam za kokoš nego treba ženi.
Pravi ste srećkovići kad ga uspijete nabaviti za kokoši. :)

negdje sam već rekal da se kvasac ne nabavlja u dućanu, već u pekari...
uzmeš vlasniku litru alkohola i mijenjaš za kvasac...ili kak...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Darijus,
litra alkohola je 50-100 kn, a ja pol kile suhog kvasa koji košta 30-35 kn imam pol godine i žena za to vrijeme potroši nekoliko kocki friškog. Baš ne vidim računicu u predloženoj trampi. :(
Nadam se da se bu uskoro stabilizirala situacija s opskrbom. 😉
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
A jesi nesnalazljiv. Das ti litru al nikak nemoj otici dok ju zajedno ne slistite. Ak imas dober cug mozes popiti tu litru i dobiti kvasec zabadav.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jučer sam bil u Lidlu zbog maske za zavarivanje i usput kupil 3 kom kvasca. Za nas, ne za kokoši. 😉 Bilo ga je prilično na polici. :) Sad sam u potrazi za suhim u pakiranju od 500 g.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Treba nabavit kokoši koje se dobro raskvocavaju,evo kod mene se do sad raskvocalo 7 komada ,neke su vec i odsjedile svoje, par kom mi ceka da skupim purja jaja pa da ih nasadim
 
Na vrh