• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Ja lampiram 3 dan,tad se vec vidi,ali je bolje da bude to 4/5 dan,ako nista ne vidis unutra odstranis to jaje,tako ja radim
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
ja uvijek biram dobrog aktivnog pijetla i nikad ne lampiram- biram manje šiljata a vide okrugla jaja i stavim pod kokosku- sve bude oplodjeno!
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Dal imaš maticno jato il si kupio jaja.
Kupio jaja od prijatelja, on iz Madjarske kupio 2 jata prije godinu dana cisti Holandski Leghorn, jedna ako ne i najbolja koka nosilja sto postoji.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Hvala, bice jaja na proljece samo se treba rezervisati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Ja jaja izvodim pomocu kvocki pa ne znam bas kad ce se raskvocati. Koja je inace cena?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Zanimalo me da vidim pjetla kak izgleda. Ja sam imao jednog al kržljavog valjda od pol kile.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Ko nema dobro ogradjen prostor bolje i da ih ne drzi. Znaci gledao sam kako iz mjesta preskoce ogradu od 2.5m 🤭
 

Prilozi

  • amrok67.jpg
    amrok67.jpg
    24.4 KB · Pregleda: 14
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Moj ti je savet ako imas uslove nalezi je. Stavi je negde gde nije hladno, al ako nemas nije problem. Meni su se pre 3 godine raskvocale dve cverglanke i nasadio sam ih obe u decembru. Bukvalno je toliko bilo hladno da se kod njih voda u cinijama ledila, i na kraju su obe izlegle sva jaja tj svaka po 11 pilica. E sad kad se izlegu obezbedi im sijalicu od 150/200w i nece biti problema.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Ja sam prosle godine nasadio u novembru. Prvo sto su rano pronele a drugo sto su mi kokice dosta izrasle, pa samim tim i krupnija jaja nose.
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Ja sam nasadio kokos 15 septembra izlegla se 5 oktobra...imam 4 kokica od italijanki jednog pevca i 2 amrok pevc...nadam se da ce te kokice proneti na prolece
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Evo ih,slika od pre nekoliko dana.. inace od domacih mesanih kokosaka,pilici od 21 maja,imam 5 koka,3 su vec pronele ostale su jos 2...mislio sam da nece pronesti sad zbog hladnoce ,ali nose svaki dann
20201208_151543.jpg
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Obicnoo pronesu kad napune 6 mesecii..imam i ja nekoliko komada iz tog perioda,mozda pocetak jula,ne znam datum tacan jer sam ih kupio u avgustu
Od tih imam jednu koja ima krvi od italijanki,telo,krestu,samo je drugacija po boji kao petao srebrne italijanke je
Mislim da ce ona ubrzo pronesti
 

Najnoviji postovi

Na vrh