• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Zdravo svima,da li postoji neka metoda da znam da li su pačija jaja oplodjena i pre nego sto ih postavim u gnezdo ili to moze da se vidi samo ako patka vec lezi nekoliko dana na njima?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nakon 30-ak godina smo konačno imali kvočku. Nasadili je u kopanji u praznom svinjcu. Jutros smo ovo našli od nje. :(
Koja životinja ovak djeluje? Krvi nigdje, samo perje, a od 8 jaja (kvočka je bila jako mala, a dva je polupala) ostalo lupine manje nego od jednog jajca.
IMG_20220719_063949.jpg IMG_20220719_064004.jpg
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
@iwanho Na prvu bih rekao da je lisica :confused: Nama se događalo da koki samo zavrne vrat i odnese ju negdje tak da ostane samo perje iza nje. Još mi na pamet pada i kuna, može i ona napraviti nered :confused:
 

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Nakon 30-ak godina smo konačno imali kvočku. Nasadili je u kopanji u praznom svinjcu. Jutros smo ovo našli od nje. :(
Koja životinja ovak djeluje? Krvi nigdje, samo perje, a od 8 jaja (kvočka je bila jako mala, a dva je polupala) ostalo lupine manje nego od jednog jajca.
View attachment 51551 View attachment 51552
Meni su cetri kokoske nestale ,svako drugo vece po jedna samo po neko perje ostane za njima,desilo se da su i po komsiluku nestajale isti scenario,pojedu i jaja i sve tako bilo dok nisam u kokosinjcu uhvatila dva psa terijera sad vise ne nestaje nikom zivima.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za kunu znam da odnese jaja i da ne radi štetu kod domaćina (osim na autima). Bila je kod mene u potkrovlju gospodarskog objektića i nanosila je gore svega i svačega, između ostalog i jaja.
Za lisicu nisam čul da bi odnesla jaja.
 

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
IMG-5777784e3ae4e0756ab47ebdbbd15d2d-V.jpg
Ovo su meni u februaru 2 psa pokusala provaliti u kokosinjac. A nasli na jednom mjestu se otakacila zica i uvukli se
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Meni,bacio sam ju van i stavio drugu kvočku koja ih je izlegla do kraja i sve prihvatila
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Desilo se komsinici da je jedno ubila ali je bila prisutna kad se drugo izleglo i kvocka pocela da ga kljuca,pa ga spasila na vremena ostala jaja stavila ispod druge kvocke a ovu zaklade.
 

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Da li se nekom desilo da mu se izlegu pilici iz jaja od svojih kokosaka ali izadju nekoliko pilica vrsta koju uopšte nema.Naprimer izadje 2 amroka, 1neka cudna boja crne i bakarne i 2 mala i ako imaju mesec dana i dalje su mali ko da imaju nedelju,nedeljuipo.A takve kokosko nemam niti boje niti rase
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
Čini se da su ti kokoške bile nestašne i šarale okolo :D:D

Šala mala, da li su možda pijetao i kokoške iz istog legla? Meni se tako dogodilo sa patkama, kupili smo male pačiće i kad su narasli smo ostavili patka i 3 patke. Nagodinu su imali pačiće ali je bilo i bijelih, i sličnih njima, svakakvih. Djed je rekao da je to zbog toga što su iz istog legla, krvno srodstvo i to, te da moramo uzeti drugog patka ako želimo imati baš iste pačiće.
 

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Čini se da su ti kokoške bile nestašne i šarale okolo :D:D

Šala mala, da li su možda pijetao i kokoške iz istog legla? Meni se tako dogodilo sa patkama, kupili smo male pačiće i kad su narasli smo ostavili patka i 3 patke. Nagodinu su imali pačiće ali je bilo i bijelih, i sličnih njima, svakakvih. Djed je rekao da je to zbog toga što su iz istog legla, krvno srodstvo i to, te da moramo uzeti drugog patka ako želimo imati baš iste pačiće.
Nisu iz istog legla ,kokoske su kupljene na dva različita mesta,a pevca smo iz sela doneli jos kad je bio pile.A nemaju gde da saraju jer su ogradjene visokom zicom i ne idu van dvorišta pa mi je zato cudno sto su takvi izrasli.Ne znam jedino da nisu povukli na čukunbabu ili čukundedu 🤣Nikako mi nije jasno.A i ovo crnobakarno ima cupave i crne noge a sve mi kokoske imaju zute noge i nijedna cupave.
 

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Da li mi mozete reci sta dajete kokoskama za jacanje imuniteta.Pustene su po ceo dan pasu travu,kljucaju bubice,crvice ali bi im nesto dala za jacanje jer mi se čini da mi jedna cudno dise ko da je prehladjena
 

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Da li je kasno sada nasaditi kvocku,raskvocale mi se sve ne mogu ih isterati iz gnezda stalno se vraćaju.I danas sam nasla u gnezdu jedno malo jaje ali spolja ljuska krvava da li to znaci da su je neka mlada pocela nositi ili ima neki problem.Hvala unapred na odgovoru


Ne sve nego dve
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Imam isti slučaj, u jutro i navečer ih pustim van da ih nahranim. Ovu odnesen i stavim je do posude (sa hranom) , ali ona ni ne mrdne , nego nastavi ležati. I tako neko vrijeme, onda malo pročeprka i opet traži brlog.😖
IMG_20221110_115615~2.jpg
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Čini se da je topla jesen poremetila kokošima bioritam.
pretpostavljam, ne tvrdim.
I ja se spremam na proljeće za svoju prvu kvočku u životu. Prijateljica mi je obećala dati, baš se veselim.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nije kasno ako imate uvjete tj. neku suhu prostoriju u kojoj mogu biti a da nije hladno. Normalno da ne mogu hodati mali vani po ledu i snijegu. Ako imate spustite zarulju na pola metra od poda da ih uz kvocku dodatno grije. Uz dobru hranu do proljeca su to lijepi pilici.
 

BiljanaS.

Novi član
Tu od
22 Stu 2022
Poruka
1
Pozdrav svima! Negde aprila ove godine kupili smo neke domaće piliće i evo dočekali smo male...od 15ak jaja 11 kom. ❤️ Jure kao metak! ☺️ Jedino se sada nadam, pošto dolazi hladno vreme, da će sve biti u redu.

Da li mi mozete reci sta dajete kokoskama za jacanje imuniteta.Pustene su po ceo dan pasu travu,kljucaju bubice,crvice ali bi im nesto dala za jacanje jer mi se čini da mi jedna cudno dise ko da je prehladjena
Čitala sam negde da im jedan čovek, koji ima i golubove, pravi preparat od 100gr belog luka, 1dl jabukovog sirćeta i čašice jake rakije. To sve usitni pomeša i ostavi 7-10 dana u tegli (samo gaza na vrhu) i posle im stavlja 5 dana u 5l vode po jednu kašiku. Treba im davati tri puta godišnje i to pred mitarenje i jednom u toku godine. Isprobala sam i čini mi se da im prija. Ja sve usitnim štapnim mikserom i napravi se kao kaša. Ima jak miris ali dosta izvetri posle nedelju dana. Koke su to pile bez problema. Kaže da se tako dobro očiste što primenjuje i na golubove pa budu zdravi i jakog imuniteta.
 

Prilozi

  • IMG-c841fc4c2523f8e4ca4184e83db1609f-V.jpg
    IMG-c841fc4c2523f8e4ca4184e83db1609f-V.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 7
  • IMG-5c2674256e9b0079120a9cce40adb123-V.jpg
    IMG-5c2674256e9b0079120a9cce40adb123-V.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 7

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Dobar dan ,treba mi savet koje kokoske da izaberemo da dobro nose jaja .Neki kažu banatski golosijan neki kaporku ,neko sasvim trecu,cetvrtu ,petu rasu ali sve su to početnici kao i ja i nemaju iskustva jer nikad nisu imali kokoske i sve je to prica rekla,kazala,čuo sam ova ,ona .Posto vidim da imate dosta višegodišnjeg iskustva sta biste mi posavetovali koju rasu kokosaka.Jaja nece biti za dalju prodaju vec za ličnu upotrebu
 

Najnoviji postovi

Na vrh