• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,776
Ako nisi bacio kvocku pogledaj dal po trbuhu ima tekuti. Vidi i gnijezdo di su lezale, malo odgni sijeno ispod jaja.

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,776
Nije to bolest nego parazit, nametnik koji sise krv kokosima. Kvocka cijelo vrijeme lezi na jajima i ne moze se obraniti a oni ispod nje sisu joj krv dok ne ugine. Zato i kazem da se pregleda kvocka po trbuhu i sijeno na kojem je lezala. Ako su bile tekuti mislim da bi morali osjetit da vam gmizaju po rukama. Moze biti i to da se kvocka uopce ne dize ni jesti ni piti sa gnijezda pa jednostavno krepa na gnijezdu. Vjerojatno joj je kresta bila bljeda ili ljubicasta. Prije nasadjivanja treba kokos naspricati da mirno izleze i ponekad ju dignuti da se protegne i popije i pojede koje zrno ako nece sama. Pogledaj pred vecer kokosinjac i gnjezdo gdje nesu dal ima tekuti. U svakom slucaju ocisti, dodaj im vitamina i zelenila u prehranu.

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
80
Zdravo, imam pilice i kvocku pa me interesuje da li davati koncetrat od tovnih pilica tj brojlera i zivomicin ili AD kapi u vidu- imaju 5,6 dana od kad su se izlegli

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,776
Koncentrat se mjesa sa srotom. Posto su ti pilici jos dosta mali srot mora biti izmljeven skroz sitno kao brasno. Omjer kako se radi imas na vreci koncentrata.
Smjesa je vec pripremljena. Za ovu starost ti je vjerojatno potreban tzv. starter. Posto to nisu tovni pilici ja bi smjesu jos malo razrjedio sa srotom. Vazno ti je da dobijes zdrave i zilave pilice za buduce kokice a ne da ti je cilj da ih napuhnes na brzinu i tovis. Tako da se malo zafrkavas sa postepeno dodavanjem sjeckane koprive, kojom glistom i sl. Inace ako se krecu po vani kvocka bi im trebala sve pokazat. Prije nije bilo nikakve smjese pa su ljudi imali ljepe pilice i kokosi.

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
504
Nije to bolest nego parazit, nametnik koji sise krv kokosima. Kvocka cijelo vrijeme lezi na jajima i ne moze se obraniti a oni ispod nje sisu joj krv dok ne ugine. Zato i kazem da se pregleda kvocka po trbuhu i sijeno na kojem je lezala. Ako su bile tekuti mislim da bi morali osjetit da vam gmizaju po rukama. Moze biti i to da se kvocka uopce ne dize ni jesti ni piti sa gnijezda pa jednostavno krepa na gnijezdu. Vjerojatno joj je kresta bila bljeda ili ljubicasta. Prije nasadjivanja treba kokos naspricati da mirno izleze i ponekad ju dignuti da se protegne i popije i pojede koje zrno ako nece sama. Pogledaj pred vecer kokosinjac i gnjezdo gdje nesu dal ima tekuti. U svakom slucaju ocisti, dodaj im vitamina i zelenila u prehranu.
sa cime je najbolje oprskati kokosinjac?

Najnoviji postovi

Na vrh