• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako nisi bacio kvocku pogledaj dal po trbuhu ima tekuti. Vidi i gnijezdo di su lezale, malo odgni sijeno ispod jaja.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nije to bolest nego parazit, nametnik koji sise krv kokosima. Kvocka cijelo vrijeme lezi na jajima i ne moze se obraniti a oni ispod nje sisu joj krv dok ne ugine. Zato i kazem da se pregleda kvocka po trbuhu i sijeno na kojem je lezala. Ako su bile tekuti mislim da bi morali osjetit da vam gmizaju po rukama. Moze biti i to da se kvocka uopce ne dize ni jesti ni piti sa gnijezda pa jednostavno krepa na gnijezdu. Vjerojatno joj je kresta bila bljeda ili ljubicasta. Prije nasadjivanja treba kokos naspricati da mirno izleze i ponekad ju dignuti da se protegne i popije i pojede koje zrno ako nece sama. Pogledaj pred vecer kokosinjac i gnjezdo gdje nesu dal ima tekuti. U svakom slucaju ocisti, dodaj im vitamina i zelenila u prehranu.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Zdravo, imam pilice i kvocku pa me interesuje da li davati koncetrat od tovnih pilica tj brojlera i zivomicin ili AD kapi u vidu- imaju 5,6 dana od kad su se izlegli
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Koncentrat se mjesa sa srotom. Posto su ti pilici jos dosta mali srot mora biti izmljeven skroz sitno kao brasno. Omjer kako se radi imas na vreci koncentrata.
Smjesa je vec pripremljena. Za ovu starost ti je vjerojatno potreban tzv. starter. Posto to nisu tovni pilici ja bi smjesu jos malo razrjedio sa srotom. Vazno ti je da dobijes zdrave i zilave pilice za buduce kokice a ne da ti je cilj da ih napuhnes na brzinu i tovis. Tako da se malo zafrkavas sa postepeno dodavanjem sjeckane koprive, kojom glistom i sl. Inace ako se krecu po vani kvocka bi im trebala sve pokazat. Prije nije bilo nikakve smjese pa su ljudi imali ljepe pilice i kokosi.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Nije to bolest nego parazit, nametnik koji sise krv kokosima. Kvocka cijelo vrijeme lezi na jajima i ne moze se obraniti a oni ispod nje sisu joj krv dok ne ugine. Zato i kazem da se pregleda kvocka po trbuhu i sijeno na kojem je lezala. Ako su bile tekuti mislim da bi morali osjetit da vam gmizaju po rukama. Moze biti i to da se kvocka uopce ne dize ni jesti ni piti sa gnijezda pa jednostavno krepa na gnijezdu. Vjerojatno joj je kresta bila bljeda ili ljubicasta. Prije nasadjivanja treba kokos naspricati da mirno izleze i ponekad ju dignuti da se protegne i popije i pojede koje zrno ako nece sama. Pogledaj pred vecer kokosinjac i gnjezdo gdje nesu dal ima tekuti. U svakom slucaju ocisti, dodaj im vitamina i zelenila u prehranu.
sa cime je najbolje oprskati kokosinjac?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
ByeMite u veterinarskoj, zakon stvar i ako imate pepela bacit im da se kupaju u njemu isto pomaže
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Zdravo, ako neko ima kvocku moze da proba da je nasadi petak subota nedelja i da stavi siljata jaja- ja bi probao al trenutno nemam kvocku a ovo sam cuo danas da bi bile koke a ne petlici! Ko je voljan da isproba! Srecno
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Prije Uskrsa jedna izlegla 8,ostalo mi 6 i ti su već veliki pijevci vec lagano kukuricu i pokušavaju gazit kokoši, kasnije ista kvočka sjedila u 7. mjesecu i Izlegla samo jedno koje nije prezivjelo
 

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
Od 3 kvoce 15 pilica nekada u 7 mjesecu. i uzeo jos 15 komada od toga mi krepalo 5. Al skoro 10 horoza :)
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ma ja imam 50-ak kokoši+ patke i to mi je dovoljno,taman im je komotan ograđen prostor tako da nasadim gdje koju sebi za volju da bude par pilića a bude ih i po 20 godišnje posuđujem ih po selu
 

ceta

Novi član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
9
Opisat cu istiniti dogadjaj,Radi se o kvocki i pilicima,nevezano za temu.Bila je jaka grmljavina,Kisa se ogromna prolila,Kvocku sa pilicima voda prekrila i poplavila.Slucajno sam opazio i odmah u spasavanje priskocio.Jedni su plivali na kvocku se penjali dok mnogi vec pod vodom ronili.Grabio sam ih i trpao u njedra,jer jos su davali znake zivota.na kraju sam i kvocku dodao medju njih dok su se susili.Nevjerojatno je da je jedno poslije toga hodalo u uspravnom stavu kao Pingvin.Smatrao sam da je dozivjelo stres i tako naduguljenoga vrata i uspravnoga stava trckaralo za njima.Ostalo mi je to zagonetno pa vam opisujem slucajnost.

Evo kod mene cijelu ovu zimu kvocaju kvocke.Mene interesuje posto mi je polovicno jato domaci i nesilica.Znam da nesilice nemogu se kvocati a tesko je i domacim te pilicke izleci.Sta mislite odgovorite mi dal se mogu pod ikubatorom izleci oplodjena jaja nesilice.Kupio sam i ,,Lampirku,, poput baterije koja pomocu svjetlosti utvrdjuje koja su jaja oplodjena u nalijeganje.Pozdrav sa moje Farme.

Re: lKvocka

Slabo ali bude se popravilo s vremenom
koka mi sjedi na pačjim jajima trebaju se za vikend leći pa mi rekli ljudi da bi trebalo prskati makar je kvočka na jajima sad nisam pametan dal je netko imao iskustva s tim da kokoš sjedi na pačjim jajima?
Dobro si uradio bas pacijim jajima treba vlaznosti radi tvrdje ljuske a vlaga ih omeksava.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja imam nesilica u jatu i iz njihovih jaja se normalno izlegu pilići ko i od ostalih kokoši
 

Najnoviji postovi

Na vrh