• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Lampirao sam sad jaja od koke kojoj sam stavio jaja 10 aprila,danas je prosao 17i dan,inace redovno sam ih proveravao jer ako nesto bude sa jajem da bih ga izbacio da ne zauzima mesta..i tako sad u jednom jajetu bez pomeranja malo promena u unutrasnjoj strukturi,i uklonio sam ga..kad sam ga slomio,unutra pile skoro skroz formirano ali dosta sitno i malo,a za 2 dana treba da krenu da se izlegaju,obicno bude 19i dan da krenu da probijaju ljusku..ne znam sta bi mogao biti razlog tome da bukvalno 2 dana pre izlaska iz jajeta pile ugine..sad je ostalo 12 jaja,a stavio sam joj bio 13
A drugoj koki je danas 15i dan prosao,stavio sam joj bio 15 jaja ,2 mucka izbacio ostalo je 13,nadam se da se nece desiti i sa njom nesto ovako slicno
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Nema veze što je sitno pile, 18 dan se uvlači žumanjak u utrobu pileta i počinju oživljavati to je sve normalno.
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Hitno mi treba savet i pomoc...danas je 18i dan kako koka lezi na jaja,ali pocela je stalno da se dize od gnezda i vrati se kad pridjem tu gde se ona nalazi,kad pustim zvuk od pilica na telefon pocne onako da kvoce gleda jaja mesa ih itd ali opet konstantno ustaje...sta da radim???
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Brate zajebano. manje gledaj kokoš. kokoš ne voli kad ju ljudi gledaju. daj u posudu joj jesti i piti. stavi nešto preko nje da ne beži. stavi praznu plastičnu šupljikavu kutijuhna kokoš. pod nju jelo i pilo. na kutiju stavi ciglu da kokoš ne beži.ako znaš koji je dan jajima osvetli ih i ak imaš stavi u inkubator i odbaci kokoš.
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Nemam inkubator...imam jos 2 kvocke jednon je 16i dan kako lezi a drugoj 4i...ova sto joj je danas 18i jedno jaje slupala sad,malo ljuska na sredini onako ne umem da objasnim,pa sam ga stavio pod ovu sto joj je 4i dan jer ona lepo lezi i mirno ova se kobelja nonstop....
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Bukvalno ga je unistila ispod nje,sva sreca na vreme sam ga pomerio inace bi ga pojela
Cudo se desava,odrzavam mu toplotu u blizini sporeta evo vec 4 5 sati,i dalje je zivo,pomera se ,mozda i uspem da ga spasem ko zna..
20210428_194311.jpg
 

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
Pozdrav novi sam ovdje a i peradarstvu općenito. Imam neležene 2 kvočke crna bi trebalo do kraja sljedeće hefte da iznese piliće. Bijela mi se tek kvoca. Al problem mi je kad je stavim kod ove kvočke ustaje sa jaja neće da bude tu. A kad je vratim sa kokama onda lezi na jajima
 

Prilozi

  • IMG-f06bafcbbed9e3ada24844b82f4f364e-V.jpg
    IMG-f06bafcbbed9e3ada24844b82f4f364e-V.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 4

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
Tko je rekao da koke iz inkubatora ne kvoču, lani se izlegla u šesti mjesec i već kvoče:))
i kod mene ima ova crna borka( shamo preporucio mi rodjak rekao da mngo puta kvocaju.) a isto tako izlegla se u nekom 7 mjesecu.. Samo ne oglasava se lezi mirno na jajima več dosta vremena. oko 6tog bi trebalo da iznese piliće
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Decki kako bi dosao covjek do jaja za nasad od originalnog shamo borca. Kod nas nema jer rijetko koga zanima ta rasa, a ne znam dal se smije poslat nekako iz Bih.
Ovakvo napuklo jaja sam prekrio prozirnim selotepom samo tamo gdje je bila rupa da neide zrak, i vratio pod kvocku. Izleglo se normalno samo sto nije bilo ovako jako osteceno jaje.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Laza ja mislim da se previše brineš oko kvocke i onda to stalno gledanje prigledavanje premetanje jaja napravi kontraefekt
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Decki kako bi dosao covjek do jaja za nasad od originalnog shamo borca. Kod nas nema jer rijetko koga zanima ta rasa, a ne znam dal se smije poslat nekako iz Bih.
Ovakvo napuklo jaja sam prekrio prozirnim selotepom samo tamo gdje je bila rupa da neide zrak, i vratio pod kvocku. Izleglo se normalno samo sto nije bilo ovako jako osteceno jaje.
Poz, ja sam iz Bosne. To se moze poslati autobusom samo ne znam u kojem si dijelu HRV i jel ima neka veca autobuska stanica. Vozaci bi ti uzeli 10€ za posiljku samo eto ne znam kako bi ti prodavacu uplatio unaprijed mozda preko paypala pa nek ti posalje 30 komada.. nece se slupati u busu.
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Laza ja mislim da se previše brineš oko kvocke i onda to stalno gledanje prigledavanje premetanje jaja napravi kontraefekt
Znam sve ti,ali kako da je ostavim i da nista ne bude...evo 3 su jaja nakljucnula a jedno zbog ustajanja i vracanja stapkala pod nogom,srecom je pile dobro i ne znam kako ce da izadje...toliko godina cuvanja prvi put mi se desava ovako nesto
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Izlegla 10 i dostavio sam.joj jos 10,vodi ukupno 20
A druga je pocela da se izleze danas
20210501_125843.jpg
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Myrnas hvala na odgovoru. Znam da po Bosni dosta drze shamo borce. Ovdje sam nasao covjeka da ima al su mu dosta sitni tako da nista od toga. Takve sam i ja imo jer nisam nabavljo novu krv. Mislio sam podbacit koje jaja al nemam jos niti kvocku. Zec i razanj u sumi. Najbolje bi bilo imat svoj inkubator jer dok ga iznajmis i dobijes termin nista od pilica.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Myrnas hvala na odgovoru. Znam da po Bosni dosta drze shamo borce. Ovdje sam nasao covjeka da ima al su mu dosta sitni tako da nista od toga. Takve sam i ja imo jer nisam nabavljo novu krv. Mislio sam podbacit koje jaja al nemam jos niti kvocku. Zec i razanj u sumi. Najbolje bi bilo imat svoj inkubator jer dok ga iznajmis i dobijes termin nista od pilica.
Druze tebi ako je zelja mogu ja kupiti jaja iz bosne i poslati ti autobusom, pomoc cu ti.. ako zelis javi se PP
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Hvala ti. Imam covjeka koji ide svaki vikend pa ce mi ponjeti. Samo da se koja raskvoca.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nisam ja. U mene sve na prirodan nacin, ili kvocka ili nista. Izbjegavam cak kupiti pilice ako nisu ispod kvocke lezeni i othranjeni. Kahfu pijem bez mlijeka, cigarete bez filtera a sex bez zastite.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znaš zakaj Zagorec puši cigarete bez filtera?
Ne bu meni nihče odredil koju stran bum del v zube. :ROFLMAO:
 
Na vrh