• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Labin pro. frezu za snijeg kupujem

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
doradi još samo one skijice dole ali tako da se visina može podešavatii to je super,neka te dobro posluži.

Imaju skijice dole ali se ne vide ovako nego su postavljene ispod same freze i može im se podešavat visina imaju nekoliko tj. dvije(ali mogu se izvest i još plus dvije kombinacije) mogućnosti za postavu fiksnih šarafa na kojime još ima onaj klizni(nazovimo to tako)utor od kojih 2,5 cm otprilike dug....i ja sam isto mislio da ih nema dok nisam vidio frezu u stvarnosti.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Isprobao sam u zimu 2014 godine frezu za snijeg na SS,mogu vam reći da je zaista odlična,čisti bez problema,zadovoljniji sam 200% nego sam mislio da ću biti. Čista desetka
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
još da si od mene kupio mogo si u komercijalu sa njom ;-)

al nas zezaš,pa 2014 i nije bilo snijega
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Bilo ga je i previše,samo je bio mokri.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Po vama, za sve uslove (mokar snijeg, suv, led, bljuzgavica) da li je bolje rješenje ralica ili freza za snijeg?
Ralica je mnogo jeftinija i lako se napravi u garaži, da li razlika u radu opravdava nabavku freze?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nemam ja čime dobaci do susjeda, kud god krenem moje. :)
Nije mi problem gomilanje jer je sa jedne strane obala Vrbasa, a sa druge kanal dubok 5-9 metara, samo me interesuje može li freza raditi u uslovima kad recimo ima desetak cm bljuzge ili samo ide kroz normalan snijeg.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
sve je stavr do lokacije i podloge.ralica kod mene nebi prošla,uvijek neka šteta u dvorištu
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Po vama, za sve uslove (mokar snijeg, suv, led, bljuzgavica) da li je bolje rješenje ralica ili freza za snijeg?
Ralica je mnogo jeftinija i lako se napravi u garaži, da li razlika u radu opravdava nabavku freze?

Imam i ralicu i frezu,za Labina velikog( SS) i mogu ti reći da je razlika neuporediva u korist freze jer ralica gura snije i kad je veći ne ide to baš lako,dok ga freza baca daleko i izvrsno čisti,razlika je u cijeni ali ako imaš dosta puta za čistiti itekako se isplati.

Što se tiče Seljačića i "nema snijega prošle zime 2014" ima jarane navratim ja i u Bihać i tamo ga je isto bilo,ti kao da si prespavao prošlu zimu,puno manje nego pretprošle godine ali bilo ga je.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Hvala na odgovoru. Imam nekih 80m puta i stotinjak kvadrata ispred garaže za okretanje i parking kad dođu gosti. To dođe otprilike 250 kvadrata poslije svakog snijega za lopatanje. :)
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
318
Da li je vaš snimak usporen ili normalan?

Ako je normalan snimak, neobično je što spirala sporo okreće, a sneg izbacuje polako nadaleko laganim ritmom. A i kretanje SS je dosta usporeno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
[emoji1] da snimak je usporen. Ili snimano u slow motion. Inace brzo se okrecu spirale i dosta daleko baca snijeg. Prikljucak je dobar.
Nije bas kvalitetno uradjen prenos u kardanu ove freze. Ali uz male prepravke radi veoma dobro. Koristio sam ga svaki dan ove zime


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Dali netko mozda ima ovakvu snjeznu frezu kao na slici? To je tip koji nema ventilator nego ove lopatice sto dizu snijeg u cijev. Zanima me koliko je ucinkovita u kombinaciji sa SS 14ks

 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
eto ja sam nabavio na svoj labin 8 ks nešto slično tome...ručni rad ali nisam je uspio isprobati nažalost prekasno stigla ali javim se čim padne nešto ozbiljnije možda ožujak malo iznenadi!
pozz
 

Najnoviji postovi

Na vrh