• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Labinprogres Adria 04

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Pozdrav,
odnedavno san vlasnik adria kopačice od 8 ks- dizel.
Sad san u razmišljanju da nabavim prikolicu.
Pitanje bi bilo, je li se može koristit kardansku prikolicu za ovaj model jer vidim da mi na labinovoj stranici izbaci samo vučnu prikolicu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Re: Labinprogres adria 04

a zašto ima dva izlaza na frezi, jel to za prikolicu ili kosilicu?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: Labinprogres adria 04

Donji kardan je za pogonsku prikolicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Labinprogres adria 04

Znači,m ipak si me poslušal. Adria 04.
Mislim da si napravil dobar izbor. Koliko te to zadovoljstvo koštalo?

Jedan kardan se vrti uvijek (osim dok se stisne kuplung).
Drugi ima sinkronizirani izlaz, za pogonsku prikolicu i vrti se u tri brzine naprijed i jednoj unatrag.

Pošalji mi mail na adresu, da ti pošaljem upute.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Re: Labinprogres adria 04

Jedan kardan se vrti uvijek (osim dok se stisne kuplung).

To je gornji i on služi za pogon pumpe i mislim za cirkular,ako ima ko i veći brat specijal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Labinprogres adria 04

A-a!
Na SS-u se gornji vrti samo kad je mjenjač u bilo kojoj brzini (2 napred i jedna u rikverc), dok se ovaj na Adriji vrti uvijek, dok motor radi. Dakle, nemreš ga isključiti, osim na kuplungu.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: Labinprogres adria 04

Tako je. Vrti se stalno, zbog toga se spojka za isključivanje nalazi na priključnom stroju. Tak je bar na mojoj strižnoj kosilici.
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Re: Labinprogres adria 04

Prevagnilo je to šta je bila jeftinija od benassija za 1800 kn i moga san kupit na 12 rata beskamatno.Zadovovoljstvo je koštalo 16 ipol tisućica.
Mislim da nemože kardanska prikolica jer bi se kardan triba kačit ispod rude, a ne iznad?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: Labinprogres adria 04

Nema veze, večina, zapravo sve koje sam vidio, imaju takav razmještaj kardanskih vratila. Doduše, malo zakomplicira poasao, ali da se napraviti. Koliko sam imao prilike vidjeti ruda od prikolice se ne kači za onu poteznicu gdje dolazi klin na kopačici, već se prikolica kopča za prirubnicu koja se montira oko kardana.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: Labinprogres adria 04

trenutno ništa bolje:
be0751f0988ec428f310e9fd872dd56a_orig.jpg

152.jpg

photo_water.php

lombardini-slika-46789369.jpg
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Re: Labinprogres adria 04

Super strojevi, al se slabo vidi ovaj dio šta mene zanima :).
Jel malo 8ks (zapravo je po oznaci motora rič o 7,5ks) za pogon kardanske prikolice?

p.s.pliz kad nabaviš bolje slike, šalji...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Re: Labinprogres adria 04

A-a!
Na SS-u se gornji vrti samo kad je mjenjač u bilo kojoj brzini (2 napred i jedna u rikverc), dok se ovaj na Adriji vrti uvijek, dok motor radi. Dakle, nemreš ga siključiti, osim na kuplungu.

I na specijalu se stalno vrti, i lijevo i desno ali to sad nije tema da ne spamamo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: Labinprogres adria 04

Super strojevi, al se slabo vidi ovaj dio šta mene zanima :).
Jel malo 8ks (zapravo je po oznaci motora rič o 7,5ks) za pogon kardanske prikolice?

p.s.pliz kad nabaviš bolje slike, šalji...

Jel 8ks malo ili nije, nebih znao. Al postoje i takvi pa onda valjda nije:(emo):
Ja sam to viđao kod vas na moru. Kod mene toga nema.:icon_cry:
Znam samo da je upitna isplativost takve prikolice. Treba puno mudrovanja, znanja i prepasivnja i na kraju opet nemaš pravi traktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Labinprogres adria 04

Mtd, postavi glavni mjenjač u ler, pa probaj okretati gornji kardan :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Labinprogres adria 04

Može bez brige. Samo treba pripasati visinu ruda i dimenzije ušice vučnoj kuki na kopačici.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
133
Re: Labinprogres adria 04

Koliko je vremenski potrebno za skidanej freza i montiranje kotača na adriu , kolika je brzina u transportu ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Brzine Labinprogres Adria 04

Pa motike se skidaju za manje od minute, zavisno jel osigurač ide lako ili je zahrđal ili ne.
Brzine ti bum javil kasnije, kad pogledam u uputama.

Dodano:
5bbbf3ae-e980-4736-9231-c04e48461a99_zpsdkqjiakg.jpg
 
Na vrh