• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Labinprogres Mondial

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Moguće je, ali radije prodaj ovu i kupi frezu za velikoga.
Evo, ja sam kupac za Mondialovu frezu, npr.
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Imam motokultivator Mondijal viška u garaži, a nemam kopačicu za specijal. Mislio sam kupiti novu od 80 cm ali su neki ogadili posljednje serije kopačica kao nekvalitetne, ljudi se žale da im se kvare i u jamstvenom roku. U svoju sam kopačicu siguran jer mi je majstor lani zamjenio semeringe tako da je sada kao nova, pa sam je mislio iskoristiti...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Moraš znati da je kopačica za Specijala puno masivnija i ima veći reduktor.
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Jasno mi je da je jače građe kopačica od specijala, ali ne mislim sa njom "orati" ledinu već samo usitniti zemlju nakon oranja sa specijalom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,542
Evo jedna freza od Mondiala, gotovo i ne rabljena.

IMG_20180808_092603_1.jpg
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Ekipa
Imam dva pitanja:
  • kako vi čistite ovakav filter
  • kako se vadi gornji filter iz kučišta
 

Prilozi

  • 20190305_120609.jpg
    20190305_120609.jpg
    85.9 KB · Pregleda: 12
  • 20190305_120629.jpg
    20190305_120629.jpg
    91.7 KB · Pregleda: 12

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,542
19622

Motor je ovaj Kohler 9,5 KS.

Za izvaditi mrežicu ne ovom filtru treba izvaditi ovu rešetku i onda ide mrežica van, mrežicu oprati faminom, ispuhati i vratiti unutra.
 

kookoo

Novi član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
22
Lijep pozdrav,

molio bih pomoć.

ova tema ima skoro 250 stranica i siguran sam da se o ovome pisalo i da vjerojatno postoji nekoliko pitanja kakvo ću i ja sad postaviti. S obzirom da je tako puno stranica i sadržaja u ovoj temi, nisam uspio pronaći odgovor, pa vas molim da mi ga napišete još jednom ako imate volje. Pronašao sam neke informacije, posebno na samom početku teme, ali nisam ih našao kompletne na jednom mjestu.

Dakle, imam Labin Progres Mundial Junior s LA300 motorom. Želja mi je zamijeniti taj motor i na kultivator postaviti drugi.

Moje pitanje je koja je razlika između dizelskog i benzinskog motora na motokultivatoru? I koji motori pašu na Mundial Junior, i benz i diz? Ako nije problem i ako netko zna, molio bi da napišete modele kako bi onda znao pronaći prodavače i usporediti cijene. Nadam se da pitanje nije prevelika gnjavaža.

Trenutno kultivator koristim za frezanje, a s vremenom će vjerujem biti korišten i kao ralica. Bilo bi mi u redu da je po snazi novi motor donekle jednak starom.

Hvala.

samo da nadodam vezano uz ugradnju motora, znači, koji bi motor pasao direktno, bez da se mora nešto štelati. Hvala
 

Milan22

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
1
Pozdrav imam problem sa pregrijavanje stroja ima li kakvo resenje za to i sta je naj bolje uraditi? Skoro sam ga kupio tako da neznam bas nesto narocito oko njega.
 

Penzić vulgaris

Novi član
Tu od
27 Ožu 2021
Poruka
5
Pozz svima 🙋‍♂️
Od nedavno sam vlasnik mtk "Mundial Junior" 8ks. Nakon čišćenja i predihtavanja radplinjaća, upalila od prve i mirno radi. Problem je u getribi. Naime, bez obzira u koju brzinu (stupanj projenosa) stavim, kotači su u slobodnom hodu. Otvorio sam getribu, promijenio Hipenol, no nisam utvrdio grešku, jedino to da bez obzira u kojoj je brzini, nema nikakve vrtnje u getribi. (Motor isključen)
Da li ima netko raspoložen da mi pojasni možebitne kvarove, zašto ne dolazi do prijenosa sile s kotača na zupčanike u getribi kada je ista "U brzini". (Motor ugašen)
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Na zadnjoj vanjskoj strani kućišta “diferencijala” ima jedna poluga s komadom sajle. S tim se osovina kotača odvaja od pogonskog puža. Ja bi krenul od toga...
 

Penzić vulgaris

Novi član
Tu od
27 Ožu 2021
Poruka
5
Hvala na smjernici. Ja sam tom sustavu pripisao nešto drugačiju namjenu (kočnica), no vjerojatno sam u krivu. To sada ne mogu odmah provjeriti jer sam skinuo "pipicu" goriva, no u pon. ću provjeriti.
Inače imam "Mutu" a ona ima savim drugačiji prijenos. Tnx🖐
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Možeš.
Ako se MTK ne da gurati, pogon kotača je uključen.
ili
Ubaci u 3.brzinu i potezanjem startera provjeri jel ima pogona.
 

Penzić vulgaris

Novi član
Tu od
27 Ožu 2021
Poruka
5
Točno!
Ne mogu vjerovati koliko sam "nazadovao" od vremena "APN-aca" i inih popravaka. Potpuno me je zbunilo to "odvajanje diferencijala".
Puno hvala, no ipak neću na Cvjetnu nedjelju. Javim sutra i još jednom hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh