• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Majstor Goran Sakač iz Murskog Središća.
Za ovo ti nemrem pomoć jer nemam više taj traktor, a i da imam imao je gas na sajlu.
Mogu ti samo reći da od prvog dana on nije radio na leru ako mu se smanjio ručni gas, već se ugasio, a nakon remonta se mogao skroz smanjit ručni i radio je.
 

Same100

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
1
Pozdrav dečki imam problema sa lamborghini r2 86 greška nema gas a pali m6 grešku
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Otišao ti je senzor brzine kotača, to ti je s lijeve strane na mjenjaču, uglavnom odlazi donji senzor, žice nisu ničim zaštićene i dolazi do prekida. Ja sam do sada 4 puta mijenjao senzor, sada više ne jer zadnje tri godine varamo kompjuter tako da stisnem dugme od tempomata i onda ne baca grešku (ili M6 ili M10) i ne pišti sirena upozorenja. Pri tome nemam gas do 2250 okretaja nego do 1900 i s tim živim dalje.
 

denizio2409

Novi član
Tu od
24 Tra 2015
Poruka
8
Pozdrav dečki,

Molim Vas savjet za problem sa hidraulikom na Lamborghini 874-90 1986.g.

Naime prvi problem sa hidraulikom se desio kod obrade zemlje sa tanjuračom. Tanjurače su otale spuštene na zemlji i nije hidraulik htio podići. Nakon nekoliko puta manipulacije sa ručicom za dizanje i spuštanje poluge hidraulika su se proradile, ali hidraulik diže jako sporo.

Drugi problem se desio u transportu praznog rasipača umjetnog gnojiva kad je hidraulik ovaj put popustio i spustio se do kraja, a obje ručice hirdaulika su bile u gornjem položaju.
Bivši vlasnik mi je rekao da je promijenio pumpu hidraulika jer mu se netom poslije kupnje traktora pokvaria, znači nova je pumpa i filter hidraulike i novo je ulje u hidrauliku i mjenjaču.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pozdrav dečki,

Molim Vas savjet za problem sa hidraulikom na Lamborghini 874-90 1986.g.

Naime prvi problem sa hidraulikom se desio kod obrade zemlje sa tanjuračom. Tanjurače su otale spuštene na zemlji i nije hidraulik htio podići. Nakon nekoliko puta manipulacije sa ručicom za dizanje i spuštanje poluge hidraulika su se proradile, ali hidraulik diže jako sporo.

Drugi problem se desio u transportu praznog rasipača umjetnog gnojiva kad je hidraulik ovaj put popustio i spustio se do kraja, a obje ručice hirdaulika su bile u gornjem položaju.
Bivši vlasnik mi je rekao da je promijenio pumpu hidraulika jer mu se netom poslije kupnje traktora pokvaria, znači nova je pumpa i filter hidraulike i novo je ulje u hidrauliku i mjenjaču.
Ja bih rekao da je do zraka u sistemu, a zasto pitanje je??? Mozda premala kolicina ulja.

Moze biti i da su oni ventilici zastekali u onom kucistu na desnoj strani kucista transmisije il slicno.

Nama je na istom modelu ventil zastekao tako da su se poluge digne I nije htjeo spustiti vise...pa eto moja iskustva...
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Eh da kako ozraciti sistem i ja bih htjeo znati. znam da se volan ozraci na nacin da skinse poklopac za ulje i ljevas ulje uonaj spremnik odkud pumpa povlači. ima preljevnica. terapije na cilindru malo popustis crijevo da istera zrak izcilindra.

ali kako se ozracuje glavn pumpa hidraulike i glavni klop ne znam
 

denizio2409

Novi član
Tu od
24 Tra 2015
Poruka
8
Eh da kako ozraciti sistem i ja bih htjeo znati. znam da se volan ozraci na nacin da skinse poklopac za ulje i ljevas ulje uonaj spremnik odkud pumpa povlači. ima preljevnica. terapije na cilindru malo popustis crijevo da istera zrak izcilindra.

ali kako se ozracuje glavn pumpa hidraulike i glavni klop ne znam
Hvala na odgovoru.

Prvo budem poštelao polugice koje idu od ručica prema hidrauliku jer sam pronašel u manualu kak moraju biti naštelane, a onda dalje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Nemaš kaj posebno odzračivati.
Optereti hidrauliku, podigni poluge i sve se bude samo odzračilo. Isto tak i volan: digni prednju osovinu u zrak (da ne stružu gume na mjestu) i nekoliko puta okreni volan do kraja lijevo-desno, te zadrži u položaju na graničniku (volan se teže okreće) i trebalo bi se odzračiti.
Ako pumpa nemre potegnuti ulje, napuni filtere prije montaže istih.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Hvala na odgovoru.

Prvo budem poštelao polugice koje idu od ručica prema hidrauliku jer sam pronašel u manualu kak moraju biti naštelane, a onda dalje.
Daj mi molim te posalji taj manual da i ja postelam i pregledam isto..
 

denizio2409

Novi član
Tu od
24 Tra 2015
Poruka
8
Manual je prevelik. Može mail, pa probam na mail poslat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

denizio2409

Novi član
Tu od
24 Tra 2015
Poruka
8
Pozdrav dečki.

Opet problem sa Lambom 874-90, ali ovaj puta mjenjač.

Da li se nekome desilo da mu je prestalo raditi kalanje brzina (zec, kornjača)?

Meni se jednom desilo da mu je trebalo jako dugo da prebaci iz kornjače 5 brzina u zec, i nakon toga nisam koristio kalanje, ali sad ne radi prebacivanje u niže. ostale su brzine u zecu.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Pozdrav

Imam problem sa hidraulikom lamborghini r3 EVO, normalno dize i spusta dok je opterecena..

Znaci dok nema tezine ne spusta ju, tj. izgleda da je neki problem u pomocnim cilindrima
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Spušta ako pritisneš nogom ili rukom, ili to mora biti 200-300 kg da spušta?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,536
Ja na holandu imam polugicu na desnoj ruci ramenu, na njoj mogu štelat brzinu spuštanja hidraulika ako nije dobro naštelana ili spušta prebrzo ili uopče ne spušta poluge. I ti imaš negdje nekakov takov sistem samo moraš znat gdje je ili pitaj nekog da ti objasni gdje i kako
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ne znam kakav tak traktor ima sistem s ramenima i osovinom gore, da nije to zapeklo ako nisi podmazivao
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Nema nikakvo štelanje. Ventil ima neku vrstu automatske regulacije brzine spuštanja, tak da spušta podjednako brzo s teretom ili bez.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
To je OK.
Jel bolje kad je toplije ulje? Kakvo je ulje u getribi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh