• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

SDF

Novi član
Tu od
5 Sij 2022
Poruka
4
Kaj znace taj zec i kornjaca kad ima brze, spore, normalne i SR super untersetzer? Kak da dodjem do brzine 40 kmh?
Kao sto kolega reče to ti je polovljenje brzina bez stiskanja kvacila, veoma dobra stvar. Na nekim se cak moze tri puta poloviti..
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Da je, skuzio sam kak se koristi. Sad cekam vrijeme da se prosusi pa ozvoz gnoj pa oranje, da vidimo kak se ponasa. Vjerujem da bude ok. upustva su na njemackom pa me to jebe....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,635
Ak je iz DE, onda je getriba sigurno za 40km/h i ima bolju opremu od većine lokalno kupljenih.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Da je, skuzio sam kak se koristi. Sad cekam vrijeme da se prosusi pa ozvoz gnoj pa oranje, da vidimo kak se ponasa. Vjerujem da bude ok. upustva su na njemackom pa me to jebe....
E kako si to kupio iz DE? Si bio tamo gladati I probati il na nevideno? I od koga I od kud iz DE?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Neki decko ga je upeljal u hr, a gore mu stari radi na gradjevini, koji povrememo upelja nesto jer ide po terenu pa naleti. Ja sam ga probao prije kupovine tu u hr. Bio je dobar i uzeo sam.
 

SDF

Novi član
Tu od
5 Sij 2022
Poruka
4
Da je, skuzio sam kak se koristi. Sad cekam vrijeme da se prosusi pa ozvoz gnoj pa oranje, da vidimo kak se ponasa. Vjerujem da bude ok. upustva su na njemackom pa me to jebe....
Skines google prevoditelj i slikas dio teksta koji te zanima i on ti prevede, ja sam tako preveo skoro cijelu knjigu od deutz-a. Ako ti fali koja knjiga (posto ih bude vise ja mislim) mozes na internetu kupiti na engleskom za 10-20 dolara, u njima budu elektro sheme, kako otkloniti neke kvarove itd...

Ne bih se slozio sa tobom da je toliko skocila cijena, skoro sam gledao cijene polovnjaka i nisu nesto puno skocile. Bas sam kod vas u Hr vidio fendt-a 311 za 15k eura, koji inace nije ispod 20k e. I jos par masina koje su jeftinije. Normalno svi imaju neki problem, samo treba vidjeti koliko je skupo otkloniti taj problem.
Evo tvoj ima problem sa klimom, ako imas majstora to nije tako skupa popravka. Dok recimo mijenjac nije bas jeftin..
Po hektometru bi rekao da vlasnik i preprodavac nisu "lopovi", obicno "preposteni" poskidaju sve moguce..

E kako si to kupio iz DE? Si bio tamo gladati I probati il na nevideno? I od koga I od kud iz DE?
Imas ljude koji za pare kupuju masine u inostranstvu, normalno uz postotak. Oni ti nadju a ti ako hoces (neki te cak tjeraju) odes da pogledas masinu u inostranstvu dok jos nije uvezena
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Skines google prevoditelj i slikas dio teksta koji te zanima i on ti prevede, ja sam tako preveo skoro cijelu knjigu od deutz-a. Ako ti fali koja knjiga (posto ih bude vise ja mislim) mozes na internetu kupiti na engleskom za 10-20 dolara, u njima budu elektro sheme, kako otkloniti neke kvarove itd...

Ne bih se slozio sa tobom da je toliko skocila cijena, skoro sam gledao cijene polovnjaka i nisu nesto puno skocile. Bas sam kod vas u Hr vidio fendt-a 311 za 15k eura, koji inace nije ispod 20k e. I jos par masina koje su jeftinije. Normalno svi imaju neki problem, samo treba vidjeti koliko je skupo otkloniti taj problem.
Evo tvoj ima problem sa klimom, ako imas majstora to nije tako skupa popravka. Dok recimo mijenjac nije bas jeftin..
Po hektometru bi rekao da vlasnik i preprodavac nisu "lopovi", obicno "preposteni" poskidaju sve moguce..


Imas ljude koji za pare kupuju masine u inostranstvu, normalno uz postotak. Oni ti nadju a ti ako hoces (neki te cak tjeraju) odes da pogledas masinu u inostranstvu dok jos nije uvezena
Koji su to?
 

denizio2409

Novi član
Tu od
24 Tra 2015
Poruka
8
Poštovanje kolege.

Molim pomoć oko PTO na Lamborghini 874-90 Grand Prix.
Radi se o slijedećem:
1. Prvo je prestalo raditi kalanje brzina (sva sreća ostale su brzine u zecu), možda je povezano sa PTO.
2. Nakon cca 4 mjeseca PTO se uključl sam od sebe (upalila se kontrolka na tabli i PTO se vrti sam od sebe bez obzira jel sklopke za uključenje PTO uključena ili ne).

Moja pretpostavka je bila da se desilo nekaj sa elektro magnetnim ventilom jer kad sam skinul špulu s ventila PTO se isključil i kontrolka je prestala svjetliti.
Nakon nabavke novog original SDF ventila (Hubzin promet svaka pohvala za stručnost) instaliram ga na traktror i dalje je PTO stalno uključen, znači nije se ništ promijenilo.
Znači elektro magnetni ventil nije.
Kad je odštekano na kontektoru mjerim napon nema ništa dok se ne uključi sklopka u kabini.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Gdje. si i kako mjerio napon? Ako si mjerio napon izmedu konektora to ne znaci da nema napajanja, moze znqciti da su obje zice na istom potencijalu a potwncijal moze biti 12V ili 0V. Mjeri napone tj razliku potencijala izmedu uzemljenja i kontakata na konektoru, ali na konektoru koji ide do prekidaca a ne do ventila.

Nekako osjecam da bi tvoj prekidac mogao biti problem .

Inace kod tih traktora su dva hidraulikcka sistema. Glavni za zadnju hidraulika I pomocno za volan, I sve ostale ukljicena iskljucenja.

Pregledao bih da ti ne šlusira negdje taj prekidac zec, kornjaca pa da on ne dovodi nekako krivi potencijal na prekidac za PTO, posto kazes da si i bez power ostao...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Super što si stavio ove detaljne slike.


Zamolio bih @ZJ i ostale da nam malo objasne gdje se i kako štela na ovom tipu gegulatora gasa, sam gas i ono zaljetane motora pri ler gasu?

Ajde ekipa pomagajte oko toga....

I da dodatno jel može netsko slikati prekidace za štop svijetlo na Sami ili Lambu....kak to izgleda i gdje se spaja, hali sve na mom već godinama, a moram ga registrirati... :)
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
Same Silver 100.6 97.g isto imam problem zaleti se pa se vrati u ler.Ali to samo tako kad noznim gasom dodajem gas a kad to sa rucnim radim onda sve normalno.Imam kao djojstik na sjedalu i tu mi je taj točkić od gasa.
 

Matić

Novi član
Tu od
8 Stu 2020
Poruka
20
Ima li neko Strike 90 sa bar 1.000 radnih sati da mi napiše utiske i zaključke za i protiv?
Traktor bi služio isključivo za površinske radove i transport, ne bi radio ništa teško. Ovde nema ni jedan pa nemam ni od koga ništa da čujem.
 

denizio2409

Novi član
Tu od
24 Tra 2015
Poruka
8
Kolege gdje se odzračuje Lamborghini 874-90 nakon zamjene filtera za gorivo?
A pored toga moram zamjeniti i dolazimo crijevo od rezervoara do Ac pumpe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,635
U principu ga je dovoljno neko vrijeme samo drukati na AC pumpi.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Ima ko iskustva sa 880f plus,
Vocarski traktor 80 konja 4 cilindra 98 godište.
Bio ga pogledat lik ga prodaje.
Pali sve ok nema problema.
Sta bi znacila lampica eng svijetli crveno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh