• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za balirku

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Da Zvonimirovac ili Adolfovac isti k.... pored Čađavice , Dali stvarno u Đakovu imaju takve lance ? Đakovo od mene oko 70 km ,baš idem tam pa mogu pogledat, ,

Španer lanca dolazi ovdje ( slika 1) a ti klizaći ili kak se već zovu dolaze na osovinu pored lančanika i služe da lanci iz komore prelaze na lančanik na španeru bez zapinjanja i vračaju se nazad barem je kod mene sad tako rukom se lagano okreče cijeli sistem:icon_thumright:
2jczyxk.jpg


Kad ih nema ili su potrošeni kao ovi moji izgledaju tak i okreću se zajedno sa lancima dok ne uđu pod lanac i onda:icon_fU: Ja sam bio siguran da to mora biti tako:icon_biggrin:Kad ih nije bilo onda se balirka tresla i lupala pogotovo odozada ,lanci su zapinjali kad su išli iz komore na lanćanik vidljivo na slikama kak su lanci lomili lim na komori da si naprave put.

30myfkj.jpg

281a6ut.jpg


Ovak bi trebali izgledat , ove sam ja napravio i dobro rade nesmiju biti pretvrdi niti premekani ,nije ih problem napraviti nesmiju biti previše savinuti jer onda nemože proći ležaj na letvi preko njega i ući u komoru
2vsl2k9.jpg

34ysm4m.jpg


2hygrvn.jpg
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Hvali na slikama sad mi je jasnije.kod mene imaju ti klizaci nisu puno istroseni ali ocito cu ih morati praviti posto bbalirka na prazno trese i cuje se lupkanje.sutra cu da je rastavim izvadim lance napoje.
Kod mene je samo mreza nema mogucnost spage iako imaju mjesta dje idu klupka,nemam nikakog mehanizma.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
pitaj ako vec ides u dzakovo ta trgovina tije kada ides prema gradu od vojarne sa desne strane preko puta imas bemzinsku crpku a biosam u zvonimirovcu dosta puta i nogomet igro ja imam kucu u d.bazijama ali sam odselio u bosnu a vjerojatno se i znamo alije proslo puno vremena poz
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
mirko bosanac 1 , svijet je mali :icon_smile: neznam o koliko se god.radi zadnjih 30 pamtim.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
30myfkj.jpg

http://i42.tinypic.com/281a6ut.jpg[/IM
[IMG]http://i39.tinypic.com/2vsl2k9.jpg
34ysm4m.jpg


2hygrvn.jpg
[/QUOTE]

Kako da skimem spaner lanca
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
neznam kakvu balirku imaš? ako je slićna ovoj, otvori balirku da bude odozada oko jedan metar od poda otvorena i tu je fixiraj da se ne zatvori:icon_anal: na tu visinu da se može normalno raditi oko toga,okreći lance na komori rukom dok ne dođu sa spojnicama (ako ima) odozada na lančanike na španeru onda lance i letve sve dobro poveži da neizađu van i lance razdvoji i onda bi španer trebo biti slobodan i on mora biti povezan da nebi pao na nogu (ko meni) nije lagan dvojica ga moraju ravnomjerno skidat kod mene se samo drži sa svake strane na dva šarafa 25mm i na njima su kontra matice,matice skineš i ide van
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Kod mrne je balirka wolagi r10 skoro je uze pa pravim remont .skino sam sve limove jedan donji valjak otisli lezaj,a lancanik ima lufta. Skino lana i letve ostao jos spaner.spaner isti ko utebe samo sto kad sam skino kontrs matice nemoze da spane s donje stran nije otvoreno kao kod tebe. Napravio neki alat da skine one zelene komade dje ide sarfa s kontra maticama ali ne ide
j71m.jpg

dgc6.jpg
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
sad vidim da wolagri r 10 i Fort F21 su slićne drugim rijećima isti k. sam drugaćije obojani, One kocke na kojima su šarafi se skidaju imaju jedan osigurač preko od 8 mm ili je šaraf on se skine ,ja sam ih skido tak da sam ih ugrijo brenerom i onda sa pajserom izvadio sa osovine bili su jako iznutra hrđavi i dok nije hrđa izgorela nije išlo . To di ti je zatvoreno ispod španera jednostavno odreži i poslje nazad zavariš možda je tak i kod mene bilo:confused: Tak ću i ja zatvorit kod mene .,zbog sigurnosti glave dok okolo radim :icon_anal:inaće se sav izudaram baš na to a i kad mi puknu lanci sve izgubim :icon_lol: Dali ma negdije kod nas dijelova za wolagri ?
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Skino sam sarf upitanju je m8.izgleda da cu morati rezati da skinem pa grijanje lezajiy su otisli ima puno hrdje a balirka je 2006 god. Moram mjenati i jedan pogonski lancanik od letvi,puko zub.i oda je rabio jednu stranu lanca.:icon_redface: .djelovi imaju po narudjbi u messis zagreb lancanik je 650 kuns plus pdv.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Stigli lanci za balirku i lancanici jos samo lezajevi za letve sledi sastavljanje
fin5.jpg

rzrn.jpg
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Nabavio sam ih preko messisa dva lanca dva lancanika i dvije rezevne spojnice su izasle 9220kuna. Veoma sam zadovolan ljubaznoscu u messilsu i gosp.ivana. Stvarno retko vidjeno.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
S pdv je 9220 lanci imaju 32 letve.uzeo sam dva lanca dva lancanika i dvije dodatne spojnice
 
Posljednje uređivanje:

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Napokon :drink: su stigli u zadnji čas , :cool2:Kupljeni od balirke wolargi R 10 a potpuno su isti kao moji za fort f21 isti proizvođač ZMC italy. Jedino što imaju 32 letve a meni treba 30 barem ću imati dva rezervna komada :)

auioti.jpg




2wh458j.jpg


jsnl1g.jpg
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
odmah se bacam na posao za jedan sat lanci su vani ,treba odrediti dužinu i prebaciti letve i ležajeve:smile:

2i7b68o.jpg


vhbvgm.jpg

najprije skinuti spojnice

2ldxgza.jpg


j8l8bq.jpg


sam sam pa moram se snaći sa štrikom ,jednu stranu držim i polako puštam da se ne uglave lanci u vodilicama u komori

of3ja9.jpg


i evo ih vani :cool2: svake godine barem ih jedanput vadim tak da mi to nije problem jedino što su sad čitavi u komadu . Vrećanje nazad mi je puno lakše jedino mi treba 2 pomoćnika :icon_pidu:

2qn1puq.jpg

9sxz5u.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh