• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lanci za kopanje kanala

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Postovani forumasi zanima me dali je netko od vas radio doma ili posjeduje lanac za kopanje janala,ako da zanima me gdje se mogu naci nozevi i kako se pritezu na lanac? Koaja je brzina vrtnje lanca?

Zar nitko to ne koristi????
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
Da ne otvaramo novu temu, pišem na ovoj staroj.

Mijenjam motor na traktorskoj kosilici, mislim staviti jači, barem 15 ks s kojim bi održavao nasad lješnjaka, pa bi si svakih par godina kopao kanaliće za odvodnju i idealano rješenje bi bilo ovako nešto :


zna li netko tko to kod nas radi, dakle treba mi za traktorsku kosilicu pogon na remenje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
To nemru ni mnogi traktori koji nemaju puzajuće brzine. Kak si to mislil riješiti?
Koliko vidim, ovo je samogradnja:
- Pogon lanca napravljen je od reduktora freze Labinprogres Mondijal, a gornji reduktor služi za pogon MTK puzajućom brzinom

To bi na traktor kosilici bilo teško izvesti.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
U potpisu je Mikser. Da to nije naš član Foruma?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Jeste , on voli te malolitražne igračke.
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42

To mi je nekakva ideja, da li je moguće ili ne ne znam, vidim na YouTube da se može, samo što pretpostavljam da je na ovom videu sve original pravljeno, ništa nije DIY.

Odlično ako je čovjek na forumu, moram mu se javiti pa da vidim koje su mogućnosti! Hvala vam!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Da, samo Steiner nije obična traktor kosilica, poput MTD-a.
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
Ok, nije, to čudovište je vrlo moćno, ali jedino što ga razlikuje od moje traktorske kosilice, a što mi je bitno za ono što mislim da se može postići je motor od 30 ks.

Ako se varam, neka me netko ispravi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Snaga = brzina.
Ako može MTK sa nekih 5ks (sudeći po gasu, a motor se ne muči), onda može i motor obične traktor kosilice to pogoniiti, manji motor, sporiji rad i nikaj više.
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
Oprosti, laik sam što se tiče svega toga. Traktorsku kosilicu sam kupio vrlo povoljno, malo sam ju preforsirao i motor je neispravan, pa već kada mijenjam, uzeo bih jači (ovaj je 6 ks), kažem barem 15 ks jer bih sa tim traktorom održavao nasad lješnjaka (cca 8.700 m2), dakle zaoravanje zelene mase, košnja, navodnjavanje pomoću pumpi na remenje, danas sutra možda pogoniti mlin čekićar...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Zaboravi to i kupi pravi mali traktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Moraš razlikovati igranje od posla.
Ak si nemreš priuštiti traktor, a znaš i možeš sa željezom, kupi MTK Labinprogres Super Specijal i na njega dograđuj priključke. S njim možeš orati, kositi, frezati i tjerati još svašta. Možeš i od njega napraviti mali 4x4 traktor.

Ove traktor kosilice se dijele u dvije kategorije:
- lawn tractor - traktor za travnjak, kosilica, kakvi se uglavnom pri nama i prodaju.
- garden tractor - traktor za vrt. Ovi su malo snažniji, ali prije svega, masivnija građeni, te mogu osim kosilice, tjerati i još neke priključke. Pri nama su rijetki, jer pripadaju višoj cjenovnoj klasi.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh