• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

landini mistral 50

M

m123

Guest
ima li iko ovu bebu traktor:

ja imam imt 539, bacio sam se u voćarstvo, a teren mi je isključivo brdovit, ovakva mašina bi bila savršena, ako neko ima molim iskustva i detalje, hvala
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja imam Same solaris 55 jako sličan traktor....same ima Mitsubishi motore a landini mislim Yanmar....uglavnom skoro pa isti...možda je Same malo jeftiniji....ja sam prezadovoljan.....
 
M

m123

Guest
pregledao sam i tvoj traktor, i vidim da su slični
ma ja to onako razgledam malo, kontam možda me opali sreća pa dobijem na lotu, e onda bi se počastio jednom takvom igračkom :)
reci mi, ako nije tajna, koliko košta jedno takvo zadovoljstvo i kako se kreću cijene polovnih traktora, možda bi ovaj svoj utopio nekom pa da uzmem neki polovnjak uz doplatu naravno.
i ako imaš kakvih sličica postavi da uživam malo :)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Naravno da nije tajna....traktor je koštao 155 000 kn..s ovo nešto malo dodatne opreme(pokretni blatobrani,utezi,karbonski filteri za kabinu i ove najšire gume u ponudi....prednje 280 zadnje 360)....imaš slika u temi Same strana 7...za polovne ti neznam koja je cijena ali sumnjam da takvih u hrvatskoj i ima polovnih jer je relativno novi model...ja sam svoga kupio u 7 mjesecu 2007 za sada ima 1000 sati i nikakav kvar nije bio osim tvorničke greške ....naime ugrađivali su hladnjak u njega koji nije imao odgovarajući čep te kad se traktor dobro zagrijao pukao je hladnjak jer tlak nije izišao na čep van....došli su sa drugim hladnjakom i čepom i promijenili za čas....sada više tih problema nema pošto je to u tvornici riješeno....osim toga nikakav kvar....sve radi ko prvog dana....
 
O

oz7

Guest
Ja ti tjeram Mistrala 50, doduše malo ima drugačiji oklop od ovog sa slike jer je nešto stariji. O samom traktoru sve najbolje, preporod je raditi s njim nakon IMT-a, Universala i sličnih stariji traktora, stabilan nevjerovatno. Moj ima klimatziiranu kabinu s radio/cd i jakim radnim svjetlima te radove tipa špricanje mogu noću raditi bez brige. Svi filteri za njega ti koštaju 946kn+ulje kakvo već nabaviš i rad, no stvarno nije problem napraviti sve sam.

P1040550.jpg

DSC00128.jpg
 
M

m123

Guest
svakako nisu male pare, nema šta, ali vidim da vrijedi sve i jedan uloženi euro ( ja u evro preračunavam )
već sam sebi nabavio kasicu u koju ubacujem pare, pa ću skupiti valjda nekad :)
ja imam imt 539, mogu misliti koja je razlika kada pređeš sa imt na tako novu mašinu.
hvala vam na savjetima, ako imate još kakvih slika postavite da malo odmaram oči i uživam, dok ne dočekam da i ja i kod mene kroz voće prođe takav stroj ;)
 
M

m123

Guest
vinogradar ova slika na tvom profilu, jel to tvoj traktor i tvoja bočna freza?
sa slike mi se čini zanimljivo? :)
ako jeste ajd počasti nas sa nekim detaljima, ili ako ima negdje napisano reci gdje
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Evo video....
inaće ja sam prezadovoljan sa strojem.....cijena je bila 43000 kn....jedino što mora biti vinograd pripremljen za takvu obradu....trsovi moraju biti ravni ....od jedno 15-ak cm u zemlji do 15-ak iznad zemlje jer ako je u zemlji savinut...ticalo prijeđe ali ga noževi uhvate....


http://www.youtube.com/watch?v=cDeCp2lqZiQ
 
Posljednje uređivanje:

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Evo video....
inaće ja sam prezadovoljan sa strojem.....cijena je bila 43000 kn....jedino što mora biti vinograd pripremljen za takvu obradu....trsovi moraju biti ravni ....od jedno 15-ak cm u zemlji do 15-ak iznad zemlje jer ako je u zemlji savinut...ticalo prijeđe ali ga noževi uhvate....


http://www.youtube.com/watch?v=cDeCp2lqZiQ

prava stvar, samo i cijena je paprena, ali nema šta super radi...
 
M

m123

Guest
nema šta, savršena mašina.
meni treba nešto takvo, samo što meni treba za šlljivik, a ne za vinograd, tako da bi meni sve odgovaralo samo da prevrće i sitni zemlju, naću i ja sebi valjda nešto odgovarajuće nekad.
hvala na linku
 
M

m123

Guest
super sajt, e ovakvi trebaju biti svi sajtovi,da fino znam šta koliko košta i sve specifikacije, svaka im čast
hvala za informaciju
 

Slavko

Novi član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
13
Koji je motor u njemu: 47,5 ks ili 49,5 ks? Da li mu je masa 1500 ili 1700 kg ? Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:
S

Supernikola88

Guest
Staklo od vrata Mistral 50

Pozdrav!!Trebam pomoć!Imama landini mistral 50 i treba mi za njega lijevo staklo od vrata..dali mi netko može pomoći bez da zovem ovlašteni sesrvis i naručujem iz Italije..hvala!
 

Slavko

Novi član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
13
Molim te, napisi sta ste uradili za staklo. Imali smo isti problem ( staklo levih vrata ), naručeno je i čeka se dugo, a i košta mnogo ( oko 450 eur ). Staklo inače nije ravno nego je nepravilno ispupčeno i to može biti problem prilikom nabavke i montaže stakla koje nije original.

Imamo i jedan drugi problem sa hidraulikom. Naime, ako je oruđe sa visokim kačenjem (oko 60 cm) hidraulik jednostavno ne podigne oruđe. Kakva su Vaša iskustva?

Inače je Mistral 50 iz 2007. godine sa Yanmar motorom od 47,5 KS. Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

Slavko

Novi član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
13
Mnogo problema na ovom modelu traktora.

U toku rada se desio kvar na zadnjem desnom tocku (pukao je unutrasnji lezaj, spoljni lezaj, ostecen je zupcanik diferencijala i poluosovina na koju naleze zupcanik). Naravno i neke sitnice uz to : semerinzi, odstojne platne pa cak i kuciste na kojem je sve to montirano. Da li je jos neko imao slican problem?
 

crni21

Novi član
Tu od
22 Srp 2012
Poruka
5
evo mene zanjima, imam same dorado 66 nedavno kupljen, sad cekamo sa odplatom kredita pa da ga mozemo prodat i kupiti nesto manje, tipa landini mistral...:) zanima me samo dal ti dize traktor prilikom uspona sa atomizerom ili bilo kojim drugim prikljuckom...jer taj traktor ima svega 1600 kg :/
 

Slavko

Novi član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
13
Ma ne, sve radi odlično sa atomizerom. Ne znam koji ćeš koristiti: noseći ili vučni. I s jednim i s drugim je sve ok. Inače traktor ima 1720 kg sa tegovima od 120 kg. Problem koji nam se desio je posledica ne znam čega. Možda jednostavno nismo imali sreće. Nakon urađene popravke sve je OK. Ako te interesuje još nešto pitaj jer je nama pre kupovine bilo jako teško jer nikoga nismo znali ko ima taj traktor.
 
Na vrh