• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
vjerujem ti problem je u ovim seronjama koji su 50, 60 km od bjelovara ili zagreba ne neču iti, a posle se budu držali pametni
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
e ljudi ovo kaj vele na vijestima da su podravci protiv prosvjeda to su ove budale iz Virja oni sve zajedno na dan nemaju više od 3000 litara mlijeka, tak vas molim da na ne obračate pažnju na njih
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Takvi bedaki su i pri nas u zagorju.Uspeli smo se svi križ-kraš posvaditi i podrška prosvjedu je propala. ne verjem da bumo kaj zbavili dok se tak držimo. Jedna stvar vi koji ste na fakultetu bi mogli pomoći prosvjedu priključenjem .VLAST SE NAJVIŠE BOJI STEDENATA.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
moral bi se čuti z kolegama koji jesu u zagrebu na poljoprivrednam fakultetu pa da dojdu dati podršku u ponedjeljak, danas i sutra bude sve stagniralo samo oni budu tražili takve koji budu govorili protiv prosvjeda
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Gamad nam skinula i tvornicke premije. S 10 lipa na 5, nismo ni skuzili dok covjek nije rekao sad na dnevniku. Nemam rijeci vise, jeb... nas sa svih strana. Da ljudi koji posteno svojim mukotrpnim radom hoce samo ono sto im pripada i ne mogu to dobiti, ja to ne mogu shvatit vise...
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
evo i danas smo saznali zakaj se gospoda iz Virja bune protiv naših prosvjeda, onaj gospodin koji je dal izjavu Ciglar je godinama nalijevao vodu u mlijeko tj kad mu je došla kontrola kod kuče taj dan je imal 300 l mlijeka manje, i još su jednomu čovjeku na području podravine rekli da ako okrene ljude protiv da bude mogel raditi kao i prije (najvjerojatnije isto nalijevati vodu), da bude stvar zanimljivija kaj se tiče gospodina Ciglara on, njegova žena i 2 sina su u mirovini i onda se on javlja protiv prosvjeda
 
K

Ketty

Guest
Ma nemojte se obazirati na te u Virju. Mi smo jučer bili i vidjeli većinu njih. Tu ima mnogo njih koji su od Dukata uzeli nekoliko kredita zatim oni koji rade takove malverzacije: voda pa i antibiotici i tak dalje. Oni se nebudu usudili poduzeti nikaj više od ovih izjava jer su malobrojni. Za njih nemam riječi. Nasjeli su na Dukatove fore. Neznam kaj se tam dogovaralo jer smo mi odmah otišli. Nismo htjeli biti snimljeni s njima.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Sutra u 15.30 se sastaju zagrebački studenti i kreću prema Dukatu. Organizacija je krenula u stud.domovima Stjepan Radić i Lašćina. Sad ćemo vidjet koliko će nas doći.

Ovo je poruka koja kruži po faceu.

Molim vas da zaljepite ovo na svoj zid i bar na taj način podržite naše seljake!!!

Hajmo sutra podržati naše seljake u prosvjedima protiv eksploatacije i ucjenjivanja domaćih/stranih kapitalista. Okupljanje sutra (nedjelja) na križanju Heinzelove i Vukovarske, kod Fly bara u 15.30. Pokažimo da su studenti itekako živi!!! Vidimo se!!!
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
kaj drugo reči nego hvala studentima, i ja sem trebal biti među njima da nesem ostal doma raditi i "živjeti" od mlijeka
evo još jedna informacija u Kloštru podravskom se je organiziral prosvjed kao podrška, počeli su se skupljati u 17h a do 18h je bilo 20 traktora, sad pemo provjeriti kakvo je stanje
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Evo i mi Zagorci smo se organizirali nažalost skromno ali imamo volju.Krečemo sutra za Zagreb autima.Nadam se da nas bude više od 20. Naime KRZŽ ima 487 stočara koji imaju od jedne do 130 grla ali samo nas par je za ono što nas ide što se cijene mlijeka tiće. Ostali samo doma sjede i čekaju. Samo neznam dokle če moči izdržati ovu cijenu mlijeka. Zato pozivam sve Zagorce koji se žele pridružiti prosvjedu u ZG da je sutra polazak s benzinske tifon u Zaboku u 12 h. Molim vas osobito mljekare da se pridružite.Zajedno smo jači.Hvala studentima unaprijed.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Na izlazu Lužani autoceste Zagreb-Lipovac je također podrška,izašli su ratari novokapelačke općine,a vjerujem i da ih ima sa brodske strane.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
evo danas se je u goli kod granice skupilo 30 traktora, za sutra je u virju najavljen prosvjedni punkt, i u štagljincu ratari
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
u Kloštru Podravskom se prosvjeduje od sinoć...danas se skupilo još traktora :supz: ...
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
razgovarao sam sa jednom osobom koja radi u poznatoj mljekari(necu imenovati ni ime osobe a ni mljekaru u kojoj zbog same osobe). kad kupite mlijeko u ducanu, mozetre vidjeti koliko je puta bilo mlijeko prokuhano. na mjestu otvaranja tetrapaka gdje otrgnete karton ako ga pazljivo odvrnete s unutarnje strane piseju brojke npr 1 2 3 4 5. to znaci da je mlijeko bilo 5 puta iskoristeno i prokuhano prije nego je pakirano u tetrapak. ti brojevi kad su akcije mogu se penjati i do 10. tak da na kraju krajni potrošači kupuju bolje receno bjelu vodu.
al nije mi jasno kak imaju obraza snizavti otkupnu cijenu mlijeka i podcjenivati seljakov trud a takva sranja rade sa mlijekom. i u potpunosti podržavam seljake koji djele mlijeko po zagrebu kaj barem građani osjete i probaju mljieko i kaj znaju kakvoga okusa mora biti mlijeko a ne ono kaj kupuju kaj je 5 ili vise puta bilo iskoristeno.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Nadam se da cete se izborit sa tom mafijom.
Samo sto oni ne razumiju Mirne proteste.
Nema tu nista bez motke.Motka bi tu problem rijesila do podne..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,587
razgovarao sam sa jednom osobom koja radi u poznatoj mljekari(necu imenovati ni ime osobe a ni mljekaru u kojoj zbog same osobe). kad kupite mlijeko u ducanu, mozetre vidjeti koliko je puta bilo mlijeko prokuhano. na mjestu otvaranja tetrapaka gdje otrgnete karton ako ga pazljivo odvrnete s unutarnje strane piseju brojke npr 1 2 3 4 5. to znaci da je mlijeko bilo 5 puta iskoristeno i prokuhano prije nego je pakirano u tetrapak. ti brojevi kad su akcije mogu se penjati i do 10. tak da na kraju krajni potrošači kupuju bolje receno bjelu vodu.
al nije mi jasno kak imaju obraza snizavti otkupnu cijenu mlijeka i podcjenivati seljakov trud a takva sranja rade sa mlijekom. i u potpunosti podržavam seljake koji djele mlijeko po zagrebu kaj barem građani osjete i probaju mljieko i kaj znaju kakvoga okusa mora biti mlijeko a ne ono kaj kupuju kaj je 5 ili vise puta bilo iskoristeno.

ovaj dio mi nije jasan,ja jedino kaj otrgnem je ona folija ispod plastična poklopca..:scratch
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ovaj dio mi nije jasan,ja jedino kaj otrgnem je ona folija ispod plastična poklopca..:scratch
to je sve puknuti lijepo objasnil pred jedno par mjeseci ,ali tko je on jedan prepotentni forumas koji i dalje prica gluposti,neda mi se trazit mozda je vec i izbrisano.
 
I

ihorzic

Guest
evo ja sam gledao na mljeku iz lidla i ne vidim ništa ispod,
volio bi kad netko to zna da poslika i pusti nama
 

Najnoviji postovi

Na vrh