• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali ste gledali Otvoreno večeras,ovo postaje preteško za slušati šta ovi prerađivači uspoređuju,dobro da nisu rekli koliko je jeftina proizvodnja sirovog mljeka u Brazilu,ali samo oni i oni i samo oni sve znadu a baš me zanima dali kod nas dolazi mljeko iz Amerike i dali ide u SLKM,da vide postotak GMOa ,strava izgleda da Hrvatski seljak bude morao posaditi za jednu kravu 1000 čhv marihuane pa se krave budu napušile i ne budu morale jesti ,bit če im dovoljna samo voda za proizvodnju mljeka:finga::finga:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
samo su šolčić i zorić zaboraveli reči da samo njemačka ima približnu kvalitetu kontrole ko mi a avi drugi daju gotovo nikakve ili nikakve kriterije, i ako ste slušali u njemačko se cijena određuje na bazi 4.0mm i 3,2bj a kod nas oni nude sad 2,43 za 4,2mm i 3,4 bj pa ko tu lud
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa u tome je kvaka što njima to ne predstavlja bitne stavke a tu oni grebu zaradu,jer na farmama gdje ljudi kvalitetno hrane i ako je dobra genetika m.m. ide i preko 5%,a mislim da je negdje bio podatak da u Francuskoj je ta m.m i ispod 4 a što se tiće cijene u okruženju evo naša forumašica Ljiljana iz Crne Gore baš mi je pisala da je kod njih cijena mljeka od 40centi + 10 centi državne premije,mljeko iz Srbije prvoklasno kupuje bogati Rus ,imaju više klasa ,tako da priče iz Croatia stočara su za one koji žive u mraku,najbrže riješenje za stabilizaciju ciene mljeka bi bilo da država pusti u pogon svoju tvornicu za preradu mljeka i da ga ponudi hrvatskom potrošaču u prodaju nepatvoreno ,i prodalo bi se po največoj cijeni i evo punjenja proračuna,a to je lako i brzoizvedivo
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
samo da se ograniči uvoz da se sme uvesti samo dok baš fali i da se da ta cijena koju se išče uz uvjet da samo tolko poskupi u trgovinama i mislim da nikome nebi bilo teško tih 40 50 lipa više platiti kad bi znali kaj piju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas ujutro sjela i premija za 11. mj 2011.
Stvarno čudo jedno kak sad daju odjednom sve....baš me interesira kud to vodi.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
cijena mlijeka

Vec dugi niz godina uvozim opremu za stale i razne poljoprivredne strojeve iz njemačke pa vidim s cime su suočeni njemački proizvodači mlijeka i naši proizvođaći. Kad bi mi (govorim o prosječnom našem seljaku) imali probleme s kojima se susreću farmeri u njemačkoj nama bi to bilo ostvarenje sna. Jednostavno promatram odvijanje situacije sa cijenom mlijeka i to je zalosno u najkraču ruku sramotna cijena izmanipulirana od monopolističke vlasti koja će ugušit proizvodnju ako se po tome nešto ne učini u dugoročnom pogledu. Sve vise malih i srednjih proizvođaća mlijeka odustaje jer uza sve te filozofije neisplati im se crnčit po cijele dane od jutra do sutra da bi pošteno zaradili novac jer najteže ga je proizvest. Promatram cijelu ovu situaciju sa nevjericom jer se ona usko tiće i mene. Pa gdje je ta sva mehanizacija,kojom bi si proizvođac mogao olaksati stvari. Jos je zalosnije da otkupljivaci kakti daruju NOVE laktofrize koje mogu potvrditi da su lijepo ispolirani,i uglancani a na njima su samo zamjenili pločicu sa godinom proizvodnje,a kad se desi neki kvar snađi se druže... i jos sto i jedan problem. Pa gdje su krediti,repromaterijal, gorivo,radna snaga, ma več me glava boli.

Ali meni jednostavno neide u glavu pa zar ove glavešine ne kuze ako nam se gospodarstva raspadnu da ce nam se raspasti i drzavni motor,jer sta ce nam ostati : VELIKO NIŠTA. Kako drzava moze funkcionirat bez gospodarstva ,nikako pa ni tako.

Nadam se da će se nači neko dugoroćno rješenje jer ja ne vidim izlaz ako ce oni prkljat stalno po burzovnim cijenama i hebat mačku mater po raznoraznim grafovima i mastit sebi brk.

Napisao bi još sto i jednu podršku našim seljacima ali ovo je pisano iz razloga da si ohladim malo dusu.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Jedna stara, opet aktualna tema - MLIJEKO

Da trošim mlijeko i mliječne proizvode, uvijek bi prije dao 10kn za litru prirodnog mlijeka umjesto tvorničkog bučkuriša
Posebno ako se radi o životinjama koje vani pasu i nisu na kemijama
Ma za takvo bi dao i puno više

Siguran sam da bi svi dali 10kn za litru pravog mlijeka!

Zašto se seljaci smrzavaju na cesti zbog nekoliko lipa kada mogu organizirati zajedničku distribuciju i prodavati mlijeko po 10kn???!!!!

S kime od njih razgovarati o tome?
moje krave su na pasi i zdravoj starinskoj prehrani i sta mi to znaci kad takav nemozes bit konkurentan na trzistu,vec sam u svojem dvoristi .
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Neznam o čemu vi pričate pa da stojite vani na punktu i prodajete svoje mljeko po 2kn naš čovjek bi rađe u trgovini opet kupovao ona prerađeno čast iznimkama ali ovdje se radi o poznatom hrvatskom jalu i ničem drugom shvatite to več jednom nemojte se sami pred sobom zavaravati ...........
 
Z

zemlja

Guest
moje krave su na pasi i zdravoj starinskoj prehrani i sta mi to znaci kad takav nemozes bit konkurentan na trzistu,vec sam u svojem dvoristi .

Kako ne možeš biti konkurentan kad pravog domaćeg mlijeka uopće nema na tržištu?!
Ljudi bi vam zlatom plaćali!
 
Z

zemlja

Guest
Neznam o čemu vi pričate pa da stojite vani na punktu i prodajete svoje mljeko po 2kn naš čovjek bi rađe u trgovini opet kupovao ona prerađeno čast iznimkama ali ovdje se radi o poznatom hrvatskom jalu i ničem drugom shvatite to več jednom nemojte se sami pred sobom zavaravati ...........

Postoji samo jedan problem - povjerenje
I jednostavno rješenje - internet

Ako imate pravi proizvod i zadobijete povjerenje, bez problema možete prodavati mlijeko po 10 ili više kuna
Nebi ga prodavali vani nego ONLINE i u 'boljim' trgovinama.

Dakle to je mlijeko a u trgovini je pofarbana voda koja se samo zove mlijeko
Nemojte brkati te dvije potpuno različite stvari!
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Nekad je na selu svaka kuća imala krave i ljudi su cjenili stoku i zemlju , danas se ljudi sa sela ponašaju kao da žive u centru Pariza , Beča i dr. velikih gradova. NJima to sve smrdi i samo okreću glave od toga, žalost i sramota .:evil::toimonster:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a zasto nema ,jer drzava ima zakone koji to nedozvoljavaju ,a da sve pratis jednostavno je nemoguce,mozes 100 pravila postivat oni ce izmislit jos jedno.
evo ti iskaz sanitarnog inspektora citiram:nemozes bit tolko uredan da ti ja nebi nesto pronasal.
 
I

ihorzic

Guest
Sanjajte, bio u njemu par puta, djelatnici profesionalni, upoznat sa cijelim sustavom ispitivanja ;)
Međunarodni certifikati su rigorozni što se tiće kontrole ispitivanja i mogućeg varanja, a i FOSS aparati su kvaliteta broj 1 ;)

ne sanjam ja u opće nego ti živiš u iluziji po tom pitanju

kam si gledal ak si prošel tuda ,,joij , joj
 
I

ihorzic

Guest
dali ste gledali Otvoreno večeras,ovo postaje preteško za slušati šta ovi prerađivači uspoređuju,dobro da nisu rekli koliko je jeftina proizvodnja sirovog mljeka u Brazilu,ali samo oni i oni i samo oni sve znadu a baš me zanima dali kod nas dolazi mljeko iz Amerike i dali ide u SLKM,da vide postotak GMOa ,strava izgleda da Hrvatski seljak bude morao posaditi za jednu kravu 1000 čhv marihuane pa se krave budu napušile i ne budu morale jesti ,bit če im dovoljna samo voda za proizvodnju mljeka:finga::finga:

da gledao pa snimio i ponovno pregledao u jutro
užas , katastrofa , skidam kapu šolčiću na strpljenju jer da sam ja bio tamo imali bi posla zmenom od 140 kg
 
Z

zemlja

Guest
a zasto nema ,jer drzava ima zakone koji to nedozvoljavaju ,a da sve pratis jednostavno je nemoguce,mozes 100 pravila postivat oni ce izmislit jos jedno.
evo ti iskaz sanitarnog inspektora citiram:nemozes bit tolko uredan da ti ja nebi nesto pronasal.

Mic po mic ONI će uništiti sva seoska gospodarstva, sve ovo je tek lagano zagrijavanje za ono što nam pripremaju

Velika većina nije ni čula za ovo: www.hzn.hr/pdf/codex_strateg.pdf

Ima 4 dijela, prvi: www.youtube.com/watch?v=rnh2nEu8GT0
 
H

hrca

Guest
Postoji samo jedan problem - povjerenje
I jednostavno rješenje - internet

Ako imate pravi proizvod i zadobijete povjerenje, bez problema možete prodavati mlijeko po 10 ili više kuna
Nebi ga prodavali vani nego ONLINE i u 'boljim' trgovinama.

Dakle to je mlijeko a u trgovini je pofarbana voda koja se samo zove mlijeko
Nemojte brkati te dvije potpuno različite stvari!

Samo ljudi su danas lijeni i navikli kupovat pod broj jedan jeftino, a kao drugo sve na jednom mjestu u trgovačkim centrima, provuče karticu i to je to, zašto se u Kauflandu Konzumu Lidlu i sl. najbolje prodaje trajno mlijeko uvezeno iz Bosne, jer je jeftino, a za kvalitet niko i nepita ŽALOSNO
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
Samo ljudi su danas lijeni i navikli kupovat pod broj jedan jeftina, a kao drugo sve na jednom mjestu u trgovačkim centrima, provuče karticu i to je to, zašto se u Kauflandu Konzumu Lidlu i sl. najbolje prodaje trajno mlijeko uvezeno iz Bosne, jer je jeftino, a za kvalitet niko i nepita ŽALOSNO

:supz::supz: nažalost ali sve što je napisano je istina
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
evo jedne obavjesti tj apela za solidarnost, od ponedjeljka svatko tko hoče neka ne predaje mlijeko mlijekarama da im pokažemo da ipak nemru bez nas, tko hoče jer nebude blokada nego dobrovoljno nepredavanje mlijeka pa da vidimo kolko moremo biti ujedinjeni,... samo da velim onima koji planiraju predati mlijeko jer kamioni budu došli a na vama dal mu budete dali da ga otpelja ili ne da si 2 puta dobro premisle jer ako se ne postigne bolja cijena, a nebude ako budete predali mlijeko nek stvarno ide sve k vragu, ovo rečite svim svojim kolega mljekarima. hvala
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
HTML:
Mic po mic ONI će uništiti sva seoska gospodarstva, sve ovo je tek lagano zagrijavanje za ono što nam pripremaju

Velika većina nije ni čula za ovo: www.hzn.hr/pdf/codex_strateg.pdf

Poboljšanje komunikacije o Codexovom radu na meñunarodnoj i
nacionalnoj razini
Opis:
Razviti nove metode komunikacije kako bi se promicao rad Codexa na nacionalnoj i
meñunarodnoj razini. Razviti izravne i lako razumljive poruke o Codexu usmjerene
prema zainteresiranim stranama uključujući potrošače, s posebnim naglaskom na
visoke političke dužnosnike.
Trajanje:
Neprekidno

ovo mi je jedan od najboljih dijelova...-s posebnim naglaskom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh