• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Priča je ok i istina,samo ta istina nemože u glave političara i velike večine onih koji još moraju razmisliti kako krava izgleda i kako smrdi kad gnoj nosiš na čizmama i on ti se zavukao pod kožu:finga::finga:
 
M

MOCO

Guest
nije problem ni u mojoj kravi, a ni u meni. Mi jesmo produktivni, ja i krava, ali brate, nemožemo više isfinancirati ispunjavanje tih svih uvjeta koje nam nameću! što je najgore, uvjeta je sve više i više, pa ja i krava sad radimo nonstop samo da zadovoljimo birokraciju.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
nije kod nas,ali...:madmana::madmana::madmana:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MpA8tlNA_-M&feature=share[/YT]
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
zanima me daj je tko razmislil da če od ponedjeljka davati mlijeko ili je, mi smo se iz sela i okolnih sela složili da nebudemo predavali to je cirka 11000 l dnevno
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Nažalost mi Zagorci nemamo sloge.Ja sam za bojkot prvi isto kak sam bil i na punktu i u ZG kad smo bili zaustavljeni kod kamenitih vrata.Kaj mi to sve znaći kad u ponedjeljak na mojoj liniji jedino ja nebum dal mlijeko.Izračunal sam da svaki 8. dan radim zabadava.To je 50 dana u godini.Kad bi svi bojkotirali isporuku na 50 dana, bi se oni malo česali za uhom.Svojima u okolici govorim da se pridruže prosvjedu.Svaki ima neki razlog npr. ja sam u penziji naravno u kupljenoj, ja ovo ja, ono i tak mislim da bumo mi Zagorci usrali motku:madmana::madmana::madmana::madmana::madmana::madmana:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
a ne nemreš tu nikaj kad ljudi ne kuže da ih budu prešli tj naivni su, budemo vidli kaj se bude sutra riješilo predsjednik je danas rekel da se mora nači riješenje, a jakovina je navodno na odlasku
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
nisu oni naivni, nego će preko vode na vašim leđima... a ako vi krenete tonut, već će se oni uhvatiti za nekoga!

njemu je ovako dobro, ako vi izborite bolju cijenu mlijeka, biti će im još bolje... ako ne, opet on bude nekako isplivao van...

dobro je ovaj sa filmića rekao...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo vidite danas da i gazda financija je protiv nas,bitno da su sebi ušičarili oko 600 mil. da se nađe,ja nisam politički opredjeljen ali nas večinu ovaj truli kapitalizam bude pojeo ,ja uvijek mogu u gerilu ali nema više ni šume,a na čistoj livadi si lak pljen,evo baš jutros pričam sa veterinarom i pitam ga šta budu do kraja ove godine smislili da nam još i oni malo sjednu na grbava leđa ,kaže on ništa nema ministarstvo novacac za njihove tzv.bolesti i propise:vragek::vragek:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
evo vidite danas da i gazda financija je protiv nas,bitno da su sebi ušičarili oko 600 mil. da se nađe,ja nisam politički opredjeljen ali nas večinu ovaj truli kapitalizam bude pojeo ,ja uvijek mogu u gerilu ali nema više ni šume,a na čistoj livadi si lak pljen,evo baš jutros pričam sa veterinarom i pitam ga šta budu do kraja ove godine smislili da nam još i oni malo sjednu na grbava leđa ,kaže on ništa nema ministarstvo novacac za njihove tzv.bolesti i propise:vragek::vragek:

a vara se on,do 30.6. imamo rok da se upišemo u registar primarnih proizvođača hrane. e koje su tu tek gluposti nabrojili
http://hidra.srce.hr/arhiva/18/81651/narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_12_153_3176.html
 
Posljednje uređivanje:

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
evo nadam se da ste gledali vijesti i primjetili da više ni približno nismo glavna tama tj bitno je da je milanovič očel do bih-a a to kaj ako mi propadamo propadaju veterinari, tvornice stočne hrane, klaoniceama pe dobro jednu godinu a kaj dalje, mljekare budu uvozile mlijeko na početku, a poslje nam budu samo gotove proizvode pošiljali mljekare zaprli, ikolko ljudi radi kod nas na farmama, ako se malo primete računati kolko to ljudi ostaje bez posla dajdete do skromne brojke od minimalno još 150 000 ljudi koji su na birou, takve slične podatke je Zorič denes iznel ministru na sastanku i uz sve te podatke mu je i izračunal kolko država s tim gubi a on mu je na to odgovoril a neko mora propasti
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
Zorič denes iznel ministru na sastanku i uz sve te podatke mu je i izračunal kolko država s tim gubi a on mu je na to odgovoril a neko mora propasti[/QUOTE]

jako profesionalan odgovor jednog ministra poljoprivrede odma se vidi da ga baš briga za selo mljekari su po ovome već propali sad dolazi na red ratarstvo da mi je znati kolko će tu skidati ,pa kad srozaju i to tad na red dolaze i radnici u firmama ili radi za mizeriju ili će doći jeftinija radna snaga izvana
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Postoji samo jedno rijesenje a to bi bez sumnje odrzalo mljekarsku bransu. Tamo na prosvjednim punktovima se razglaba o svakojakim opcijama sta i kako dalje.
Moj prijedlog bi bio da se udruze 1000, 2, 5 ili 10000 proizvodjaca i svaki da ucesce za izgradnju nove mljekare. Neka se za primjer sudjeluje sa po 5000e. Svako po 5000e. To svako moze izdvojiti a ako ne moze se snaci kreditom posudbom ili prodajom bilo cega, bolje i dijela stada nego danas-sutra SVEGA.
5000 proizvodjaca koji daju po 5000 eura daju zavidnu cifru od 25.000.000 eura. Za te novce se moze kupiti zemljiste sa svom pratecom infrastrukturom, npr zemljiste kod Severina namjenjeno za ind zonu. Netreba se raditi neka megalomanska mljekara, neka nova Sirela ili Dukat, ne, izgraditi nesto gdje ce se preradjivati mlijeko gore pomenutih 5000 proizvodjaca. Kupiti nekoliko cisterni za dovoz svjezeg mlijeka na preradu i nekoliko dostavnih vozila koja bi razvazala mlijeko po trgovackim centrima. Osmisliti novu ambalazu na kojoj bi bilo naglaseno da je to mlijeko sa hrvatskih farmi, domacih proizvodjaca iz kojeg nije povadjeno sve sto valja i izloziti ga kraj konkurencije. Kada bi velika vecina proizvodjaca krenula sa preradom i distribucijom svoga mlijeka normalno je da bi se prekinulo sa isporukom ovim stranim ucjenjivacima. Oni bi u nedostatku domace sirovine morali uvoziti i uvoziti. Mi bi trebali na svoj proizvod udariti za jednu kunu manju cijenu. Moje je misljenje da bi 90% kupaca radije kupilo nas proizvod jer bi imali povjerenja u njegovu kvalitetu. Ove strane mega-kompanije ne zanima odrzivost proizvodnje u hrvatskoj, nezanima ih dali ce propasti jos jedna ili deset tisuca proizvodjaca, socijalne mjere su nakon rata jos ovih 20 godina koliko toliko smirivale ovu vrstu proizvodnje ali toga vise nema niti ce biti. Postojat ce samo zakon trzista a tu opstaje jaci, kome nepase nek se makne. Oni nece popustiti proizvodjackim zahtjevima jer su prejaki, premocni i svjesni su toga. Zasto bi? Pogotovo nakon ukidanja kvota 2015. proizvodnja ce jos drasticno porasti sto ce rezultirati opet mozda cak i drasticnim padom otkupnih cijena mlijeka.
Po meni Lactalis se moze pobjediti jedino konkurencijom. Jakim tj kvalitetnim artiklom i cijenom. Oni mogu godinu ili dvije raditi bez profita u Hr ali ne dovijeka.
U Nizozemskoj su proizvodjaci dionicari mljekare i nije im toliko bitna otkupna cijena jer svu dobit dijele medjusobno. Nema tu neke velike mudrosti znaci netreba nista novo izmisljati nego samo dobro prekopirati od nekog kod koga je to uredjeno "kako Bog zapovjeda".
Na mljekarima je da se medjusobno dogovore i ujedine ili dostojno PROPADNU!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
To ti pricam. To je tako i nece bit drukcije. Prvog dana prosvjeda reko sam deckima pred Sirelom da ovaj puta nece milosti, zakoni kapitalizma su surovi!
 
L

lidija

Guest
Postoji samo jedno rijesenje a to bi bez sumnje odrzalo mljekarsku bransu. Tamo na prosvjednim punktovima se razglaba o svakojakim opcijama sta i kako dalje.
Moj prijedlog bi bio da se udruze 1000, 2, 5 ili 10000 proizvodjaca i svaki da ucesce za izgradnju nove mljekare. Neka se za primjer sudjeluje sa po 5000e. Svako po 5000e. To svako moze izdvojiti a ako ne moze se snaci kreditom posudbom ili prodajom bilo cega, bolje i dijela stada nego danas-sutra SVEGA.
5000 proizvodjaca koji daju po 5000 eura daju zavidnu cifru od 25.000.000 eura. Za te novce se moze kupiti zemljiste sa svom pratecom infrastrukturom, npr zemljiste kod Severina namjenjeno za ind zonu. Netreba se raditi neka megalomanska mljekara, neka nova Sirela ili Dukat, ne, izgraditi nesto gdje ce se preradjivati mlijeko gore pomenutih 5000 proizvodjaca. Kupiti nekoliko cisterni za dovoz svjezeg mlijeka na preradu i nekoliko dostavnih vozila koja bi razvazala mlijeko po trgovackim centrima. Osmisliti novu ambalazu na kojoj bi bilo naglaseno da je to mlijeko sa hrvatskih farmi, domacih proizvodjaca iz kojeg nije povadjeno sve sto valja i izloziti ga kraj konkurencije. Kada bi velika vecina proizvodjaca krenula sa preradom i distribucijom svoga mlijeka normalno je da bi se prekinulo sa isporukom ovim stranim ucjenjivacima. Oni bi u nedostatku domace sirovine morali uvoziti i uvoziti. Mi bi trebali na svoj proizvod udariti za jednu kunu manju cijenu. Moje je misljenje da bi 90% kupaca radije kupilo nas proizvod jer bi imali povjerenja u njegovu kvalitetu. Ove strane mega-kompanije ne zanima odrzivost proizvodnje u hrvatskoj, nezanima ih dali ce propasti jos jedna ili deset tisuca proizvodjaca, socijalne mjere su nakon rata jos ovih 20 godina koliko toliko smirivale ovu vrstu proizvodnje ali toga vise nema niti ce biti. Postojat ce samo zakon trzista a tu opstaje jaci, kome nepase nek se makne. Oni nece popustiti proizvodjackim zahtjevima jer su prejaki, premocni i svjesni su toga. Zasto bi? Pogotovo nakon ukidanja kvota 2015. proizvodnja ce jos drasticno porasti sto ce rezultirati opet mozda cak i drasticnim padom otkupnih cijena mlijeka.
Po meni Lactalis se moze pobjediti jedino konkurencijom. Jakim tj kvalitetnim artiklom i cijenom. Oni mogu godinu ili dvije raditi bez profita u Hr ali ne dovijeka.
U Nizozemskoj su proizvodjaci dionicari mljekare i nije im toliko bitna otkupna cijena jer svu dobit dijele medjusobno. Nema tu neke velike mudrosti znaci netreba nista novo izmisljati nego samo dobro prekopirati od nekog kod koga je to uredjeno "kako Bog zapovjeda".
Na mljekarima je da se medjusobno dogovore i ujedine ili dostojno PROPADNU!


Sviđa mi se ta ideja, samo što su svi ovi mljekari koji su na cestama već do grla u kreditima i teško će naći novaca za to.
S druge strane, pretpostavljam da je vlada odnosno ministarstvo u pretpristupnim pregovorima potpisalo da će se kod nas smanjiti proizvodnja mlijeka pa zato sad stežu sve tako da mislim da bi uvijek našli neki problem kod gradnje te mljekare i samo bi kočili navedeni projekt.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a vara se on,do 30.6. imamo rok da se upišemo u registar primarnih proizvođača hrane. e koje su tu tek gluposti nabrojili
http://hidra.srce.hr/arhiva/18/81651/narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_12_153_3176.html

sve čitam i ne vjerujem svojim očima...
pa po tom ispada da će trebat hladnjače za sijeno, klimatizirani silosi za žito, a i prijevoz na običnim kolima otpada...
jel to ja za svojih 500 bala djeteline moram ić u taj upisnik?
baš nisam ljubitelj sijena na svom stolu, životinje koje imam neće to jest, znači moram prodat, a bez upisnika će to biti mimo zakona?
dajte me smirite...:madmana:
 
Na vrh