• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Kod mene također cijena za 1. razred ispala 1.95 kn.Reko sam referentu da odlazim u privat mljekaru koja u startu plača 43 lipe više, a on meni nemojte pa biće bolja cijena.Kod mene ima jedna izreka :Muči Bela buš v nedelu jela : Samo kaj je Bela v nedelju crkla. Tak bi i oni s nama samo nebu išlo ja i moja familija nebumo volontirali na farmi za bandu iz Dukata na čelu s Fontanom.Ak nebude drugačije bumo više delali sira i prodali po selu. Tak nitko više nema krave a svi rado jeju sir domaći.

samo neznam koja mljekara daje 2,4 kn kao osnovnu cijenu, svi se ravnaju po onem prosjeku, a sad ako imaš slabu masti i bjelančevine opet ti bude slabo plačeno
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
samo neznam koja mljekara daje 2,4 kn kao osnovnu cijenu, svi se ravnaju po onem prosjeku, a sad ako imaš slabu masti i bjelančevine opet ti bude slabo plačeno

Osnovna cijena je za sve nas ista. Ja kod Dukata nemam nikakve premije a kod ovog bi imao 30 lipa ili nešto više i Dukat nas dere za prijevoz 13 lipa po kg, a tu ne. Tako da mi ispada 43 lipe više.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Osnovna cijena je za sve nas ista. Ja kod Dukata nemam nikakve premije a kod ovog bi imao 30 lipa ili nešto više i Dukat nas dere za prijevoz 13 lipa po kg, a tu ne. Tako da mi ispada 43 lipe više.

a kak se zove ta mljekara i dal sigurno plačaju
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Provjeri prvo dali ta mini mljekara redovno plaća mlijeko i imaš li pravo na premiju. Kod nas je isto nekoliko farmera prešlo iz "Mlijeko produkta" u neku mini mljekaru zbog bolje cijene, međutim ispostavilo se da ovi ne plaćaju redovno. Nekad kasne i po mjesec - dva dana... A ovi iz "Mlijeko produkta" baš škrtare sa plaćanjem, doduše jesu redovni ali je zato cijena nikakva. Meni su prošli mjesec platili 0,405 KM/lit. ili 1,542 Kune. Otkidaju gdje god stignu, uzorak za mikrobiologiju naplaćuju 8,19 KM (31,19 Kuna) a idu po dva uzorka mjesečno... Sve je to banda lopova i krvopija, parazita koji žive i bogate se sa leđa seljaka!! Više mi je svega dosta, smučilo mi se i mlijeko i krava, sad polako prelazim na tov junadi... Neću više da robujem ovoj bandi lopova iz mljekare, do ove godine sam nekako i trpio al više nemogu, svega mi je dosta!!

A na sve to i država kasni sa isplatom premije već 6 mjeseci :madmana:
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mljekari su osudjeni na volontiranje u svojim farmama-stalama dok ih ovi mafijasi mogu hladno ucjenjivati a kad im zagusti i kad budu ostali bez sirovine odmah alarmiraju. kako nisu bili tako azurni dok seljak pati i u znoju radi svjestan minusa? Gdje tu zdrava pamet placati ljudima ispod 2 kune litru mlijeka dok psenica i kukuruz stizu lagano ali sigurno 2 kune za kilogram? Nemoze ovo stanje dugo opstati. Gdje su oci ovim nasim mudracima i koje su skole oni isli i zavrsili kad ne vide sta se desava u lijepoj nasoj sa seljakom?
 
L

lidija

Guest
Isti slučaj i kod nas...neznam do kad ćemo izdržat.



Ovaj mjesec 1,78....odnosno još 10 lipa manje....a čemu se okrenut da bi se dobro živjelo?? Lopovluku i politici!!
...premija za mlijeko ni na vidiku, misli da je samo za prvi mjesec isplaćena (Duka), a kod vas??
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Za one koji žele povečati stado DUKAT nudi 2000 kn subvencije za kupnju junica.Za sad još nisam čuo da netko povečava proizvodnju po ovoj cijeni.Nek si sami kupe junice pa nek proizvode sebi sirovinu.:butthead::butthead::butthead::butthead::butthead::butthead:
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Provjeri prvo dali ta mini mljekara redovno plaća mlijeko i imaš li pravo na premiju. Kod nas je isto nekoliko farmera prešlo iz "Mlijeko produkta" u neku mini mljekaru zbog bolje cijene, međutim ispostavilo se da ovi ne plaćaju redovno. Nekad kasne i po mjesec - dva dana... A ovi iz "Mlijeko produkta" baš škrtare sa plaćanjem, doduše jesu redovni ali je zato cijena nikakva. Meni su prošli mjesec platili 0,405 KM/lit. ili 1,542 Kune. Otkidaju gdje god stignu, uzorak za mikrobiologiju naplaćuju 8,19 KM (31,19 Kuna) a idu po dva uzorka mjesečno... Sve je to banda lopova i krvopija, parazita koji žive i bogate se sa leđa seljaka!! Više mi je svega dosta, smučilo mi se i mlijeko i krava, sad polako prelazim na tov junadi... Neću više da robujem ovoj bandi lopova iz mljekare, do ove godine sam nekako i trpio al više nemogu, svega mi je dosta!!

A na sve to i država kasni sa isplatom premije već 6 mjeseci :madmana:


za 8 mjesec uzorak mlijeka su naplatili po 9,40 km po uzorku
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Ovaj mjesec 1,78....odnosno još 10 lipa manje....a čemu se okrenut da bi se dobro živjelo?? Lopovluku i politici!!
...premija za mlijeko ni na vidiku, misli da je samo za prvi mjesec isplaćena (Duka), a kod vas??

ja dobivam mjesečno izvješće poštom o uplatama državnih potpora, i kolko sam uspio vidjet, ovo sve što je dolazilo zadnjih par mjeseci je ili za krave, tov ili zemlju. zadnji poticaj za mlijeko je isplaćen za prosinac 2011. nadam se da sad kad isplate sve poticaje po površini grlu itd budu krenuli sa mlijekom jer su nam već 8 mjeseci dužni za mlijeko.

jedino što mi se čini da smo dobili više poticaja po površini i grlu nego smo trebali pa se nadam da su to još oni zaostaci iz 2008 2009 itd jer gotovo u niti jednoj godini nisu ispletili 100% poticaja
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Poticaj za mljeko sada ide po kvotama i jedna uplata je bila 2.8, a dvije uplate su išle 31.08
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Poticaj za mljeko sada ide po kvotama i jedna uplata je bila 2.8, a dvije uplate su išle 31.08

jel možeš to malo objasnit? sad vidim te uplate kaj si rekao jedna 2.8 i dvije 31.8 i sva tri su identičan iznos. kako to isplaćuju? prošlogodišnja kvota podijeljena na kolko jednakih dijelaova ili akko to već ide?
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
jel možeš to malo objasnit? sad vidim te uplate kaj si rekao jedna 2.8 i dvije 31.8 i sva tri su identičan iznos. kako to isplaćuju? prošlogodišnja kvota podijeljena na kolko jednakih dijelaova ili akko to već ide?
Trebalo bi biti tako da kvotu koji si dobio podijeliš sa 10 ( jer toliko bi treba biti uplata ) i puta 0,50lipa po litri.

Ali meni se neslažu uplate ako podijelim kvotu na 10 dijelova jedino mi se približno slaže ako kvotu podijelim na 12 dijelova, ali prijatelju teško je pratiti ove njihove sve promjene u kratkom vremenu i biti u toku.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Trebalo bi biti tako da kvotu koji si dobio podijeliš sa 10 ( jer toliko bi treba biti uplata ) i puta 0,50lipa po litri.

Ali meni se neslažu uplate ako podijelim kvotu na 10 dijelova jedino mi se približno slaže ako kvotu podijelim na 12 dijelova, ali prijatelju teško je pratiti ove njihove sve promjene u kratkom vremenu i biti u toku.

Meni približno paše ako kvotu podijelim na 9 dijelova :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh